اتفاقی وحشتناک در آزمایشگاه بیولوژیکی مخفی آمریکا - افکار نیوز | نیوز پارسی

اتفاقی وحشتناک در آزمایشگاه بیولوژیکی مخفی آمریکا

بازدید: 19

تاریخ: 1397/7/14

ساعت: 04:02


وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای از مرگ دهها نفر از بیماران تحت درمان یک مرکز تحقیقات بیولوژیکی سری آمریکا در گرجستان خبر داد.

اتفاقی وحشتناک در آزمایشگاه بیولوژیکی مخفی آمریکا
به گزارشافکارنیوز،

وزارت دفاع روسیه که پیشتر درباره فعالیت‌های کارشناسان نظامی آمریکا در حوزه بیولوژیک در مناطق نزدیک مرزهایروسیهدر کشور گرجستان هشدار داده بود، امروز در بیانیه‌ای تأکید کرد، آزمایشگاه بیولوژیکی این کشور درگرجستانکه به عنوان مرکز تحقیقاتمواد مخدرفعالیت دارد، احتمالا در تحقیقات خود بر روی سلاحهای بیولوژیکی و سمی دهها نفر را به کاممرگکشانده است.

گمانه‌زنی‌ها درباره این مرکز مخفی آمریکا پس از آن تشدید شد که یک وزیر سابقدولتگرجستان درباره این موضوع افشاگری کرده بود.

بر اساس این گزارش، «ایگور گیورگادزه» وزیر امنیت کشوری سابق گرجستان در تاریخ 11 سپتامبر (20 شهریورماه) در سفر خود بهمسکودر گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرده بود، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکا یک سری آزمایشات محرمانه روی انسان‌ها در آزمایشگاه‌های گرجستان انجام داده است.

راشا تودی نوشت، ایگو کریلوف فرمانده شاخه نظامی دفاعی ارتش روسیه درباره سلاحهای هسته‌ای، بیولوژیکی، شیمیایی و رادیولوژیکی در این بیانیه فاش کرد که اسناد موجود مرگ حداقل 73 نفر را طی یک دوره زمانی کوتاه ثبت کرده‌اند.

روسیه در بیانیه خود به طور خاص از یک آزمایشگاه بیولوژیک به نام «مرکز لوگار» نام برده و گفته که فعالیت‌های مرتبط بسیاری از جانبپنتاگوندر مناطق نزدیک به مرزهای روسیه به ویژه در این مرکز در گرجستان در حال انجام است.

کریلوف در بیانیه خود ادعای این مرکز که تحقیقاتش بر روی روشهای درمانی نوعی مواد مخدر به نام «اسوالدی» است را رد کرده است.

تولید کننده ایندارو«مرکز گیلئاد»، یک شرکت بیودرمانی مستقر در کالیفرنیا است که یکی از اعضای هیات مدیره آن «دونالد رامسفلد»وزیر دفاعاسبق آمریکا است که در سال 1988 به عضویت این مرکز درآمده است.

براساس این گزارش، اسناد موجود مرگ و میر بسیاری از بیماران را در این مرکز تحقیقات نشان می‌دهند. تنها در دسامبر 2015 حدود 24 نفر کشته شده‌اند اما روشهای درمانی این مرکز علیرغم مغایرت با قوانین و استانداردهای بین المللی ادامه یافته است.

وزارت دفاع روسیه همچنین هشدار داده که آمریکا در حال افزایش آزمایشگاه‌های بیولوژیک خود در مناطق مرزی با روسیه وچیناست و سابقه طولانی در زمینه انجام آزمایشهای بیولوژیکیِ غیراخلاقی بر روی گونه‌های انسانی در کشورهای خارجی دارد.

براساس این گزارش، روسیه مواردی از گسترش یک نوع بیماری که توسط پشه گسترش یافته و منشا آن گرجستان است را ثبت کرده است کهوزارت دفاعروسیه گفته با توجه با افشاگریها و اسناد تازه، دوباره این بیماریها را مورد تحقیق و بررسی قرار خواهد داد.

پیش از این یک روزنامه نگار تحقیقیبلغارستاننیز با دستیابی به اسنادی از وجود این مراکز مخفی آمریکا در نقاط مختلفجهانخبر داده بود. براساس گزارش «دیلیانا گایتانزیف»، تامینبودجهاین مراکز مخفیِ نظامی، بر عهده «آژانس کاهش تهدید دفاعی» پنتاگون است و ۲.۱ میلیارددلاربرای آن در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش «بالکان پُست»، گایتانزیف اسناد داخلی و محرمانه سفارت آمریکا را فاش کرده است؛ اسنادی که نشان می‌دهد دیپلمات‌های آمریکایی تحتپوششو لوای مصونیت دیپلماتیک، مشغول انتقال نتایج آزمایش‌های صورت گرفته روی عوامل بیماری‌زا هستند.

این اسناد نشان می‌دهد، دانشمندان پنتاگون در گرجستان به کار گرفته شده و به آنها مصونیت دیپلماتیک داده شده است تا درباره بیماری‌های کشنده و نیش‌هایحشراتدر مرکز لوگار (Lugar Center) تحقیق کنند. این مرکز و آزمایشگاه بیولوژیک وابسته به پنتاگون و در تفلیسپایتختگرجستان واقع است.

وی در گزارش خود گفته است، این مراکز در کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی از قبیل گرجستان و اوکراین، منطقه غرب آسیا، شرق آسیا و آفریقا قرار دارند و آمریکا درعراقوافغانستاننیز دارای چنین مراکز محرمانه ای است.

ساکنان منطقه «الکسیوکا» که این مرکز در آن واقع است، درباره آتش زدن مخفیانه و شبانهمواد شیمیاییخطرناک شکایت دارند. ساکنان محلی همچنین می‌گویند که زباله‌‌های خطرناک ناشی از این اتش زدن‌ها از طریق لوله‌ها و فاضلاب آزمایشگاه به رودخانه اطراف مرکز ریخته می‌شوند.

ساکنان محلی از «سر دردهای دائمی، تهوع،فشار خون بالاو سرگیجه» در زمان سوزاندن شبانه مواد شیمیایی توسط این مرکز مخفی گلایه دارند.

 

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس سیاسی فوتبال بازی مجلس شورای اسلامی ورزش فیلم فرهنگی سینما اخبار فدراسیون فوتبال نمایندگان مجلس رئال مادرید یوونتوس تیم فوتبال پرسپولیس ایتالیا جام حذفی اسپانیا لندن پرسپولیس تهران برزیل میراث فرهنگی برایتون کریستال پالاس مجمع عمومی العین امارات 2019 تیم فوتبال پدیده مشهد پدیده شهر خودرو جشنواره فیلم برلین بدهی دولت دانلود زیرنویس فارسی IMDB پاول ندود جام حذفی انگلستان جشنواره فیلم کن ایان رایت جام حذف درام زندگینامه فابیو کاپلو دانلود تریلر اول - 360p ThePlayersTribune دانلود تریلر اول - 720p طلبکاران stylecraze اسناد خزانه اینجا ببینید livestrong لیگ امارات گاریدو مایک فیلان پرسپولیس در جام حذفی اتحادیه بین المللی سینماها دانلود فیلم Tolkien 2019 كالچوپولی مزایده بناها گشودن پاکت اعلام اسامی بزرگترین طلبکاران دولت دولت بدهی خود را با فروش نفت تسویه می‌کند شون رایت فیلیپس گزارش بازی پرسپولیس و پدیده پنالتی پرسپولیس و پدیده توجه ویژه به اقتصاد در گام دوم انقلاب هتل المپیك

به روایت تصویر


به روایت ویدئو