افتتاح کلینیک حقوقی زنان و خانواده در کرمانشاه

منبع: ایسنا

بازدید: 7

تاریخ: 1397/7/12

ساعت: 17:35


افتتاح کلینیک حقوقی زنان و خانواده در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین میرمحمد صادقی امروز(12 مهر) در آئین افتتاحیه کلینیک حقوقی زنان و خانواده کرمانشاه، با اشاره به راه اندازی کلینک‌های حقوقی زنان و خانواده از سال 1385 در دانشگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: این کلینیک طی 12 سال فعالیت خود خدمات مشاوره ای حضوری و غیرحضوری را به زنان، کودکان و اقشار مختلف آسیب پذیر جامعه بصورت رایگان ارائه داده است.

وی افزود: گروه‌های مختلفی از حقوقدانان، روانشناسان، مددکاران اجتماعی و ... در این کلینیک ارائه خدمات می دهند.

رئیس مرکز تحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه شعبه هایی از این کلینیک در شهرهای استان تهران راه اندازی شده، تصریح کرد: کرمانشاه اولین استانی در کشور است که با توجه به بالا بودن آمار آسیب های اجتماعی آن، شعبه ای از کلینیک را در آن راه اندازی کرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نهاد خانواده، گفت: اگر خانواده بر مبانی درستی استوار باشد، فرزندان این خانواده که وارد جامعه می شوند می‌توانند مشکلی از مشکلات کشور و جامعه را حل کنند. بانگاهی به زندانها و کانونهای اصلاح و تربیت می‌بینیم کودکانی که در این مراکز نگهداری می شوند عمدتا خانواده‌های نابسامانی داشته و تربیت درستی روی آنها اعمال نشده که وارد دنیای بزه شده‌اند.

وی تاکیدکرد: در این راستا یکی از رسالت های این کلینیک‌ها این است که کمک کنیم تا حوزه خانواده ها وضعیت بسامانی پیدا کرده و از متلاشی شدن خانواده‌ها و افزایش فرزندان طلاق جلوگیری کند.

این مسئول به نقش کرامت بخشیدن به فرزندان در رشد متعالی آنها اشاره کرد و گفت: اگر کودکی در خانواده‌اش کرامت ببیند، در درون جامعه نیز پا به دنیای انحراف و جرم و جنایت نمی گذارد، لذا در تلاشیم تا در کلینیک ها این موضوع را در خانواده ها گسترش دهیم. کرامت بخشیدن به افراد در خانواده، از بروز بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری خواهد کرد.

وی، کمک به توسعه کلینیک های حقوقی زنان و خانواده را کاری در راستای منافع ملی عنوان کرد گفت: این کلینیک ها بستری مناسب هستند تا بتوانیم مصوبات مجلس درخصوص حقوق زنان و خانواده را از طریق آنها اجرایی کنیم.

برچسب ها: منطقه کرمانشاه

موارد مشابه


به روایت تصویر


به روایت ویدئو