برنامه‌های هفته ملی کودک در مهدکودک‌ها تشریح شد - افکار نیوز | نیوز پارسی

برنامه‌های هفته ملی کودک در مهدکودک‌ها تشریح شد

بازدید: 10

تاریخ: 1397/7/11

ساعت: 14:09


محمد نفریه با تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک در مهدکودک‌ها،‌ گفت: سالانه 150 مهد غیرمجاز در کشور پلمب می‌شود.

برنامه‌های هفته ملی کودک در مهدکودک‌ها تشریح شد
به گزارشافکارنیوز،

محمد نفریه در نشست خبری به مناسبت هفته ملی کودک، گفت: شعار امسال هفته کودک «آینده را باید ساخت»، نامگذاری شده که در این هفته برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری کارگاه‌های ملی کودک در سراسر کودک برپایی اولینجشنواره فیلمونقاشیو باشگاه کتاب‌خوانی برگزار می شود به طوریکه دوشنبه‌های کتابخوانی از سال گذشته ایجاد شده و با کمکوزارت ارشاددر مدارس و مهدها قصه‌گویی و کتاب‌خوانی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های آموزشی برایکودکانبا نیازهای ویژه که شاملمعلولانمی‌شود تدوین شده،‌گفت: 8500 کودک در 640 مرکزبهزیستینگهداری می‌شود که 600 مرکز آن غیردولتی است همچنین 1450 کودک در 34 شیرخوارگاه‌ زندگی می‌کنند .

نفریه گفت: 15700 کودک در خانواده‌ها نگهداری شده که 500 هزار تومانیارانهبه ازای هر فرزند پرداخت می‌شود. 8500 کودک نیز در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی نگهداری می‌شوند.

مدیرکل دفترکودکان و نوجوانانبهزیستی کشور ادامه داد: به طور کلی 25 هزار و 550 کودک تحت حمایت و سرپرستی بهزیستی قرار دارد که 1800 کودک در سال گذشته به فرزندخواندگی رفته‌اند و در واقع در امر فرزندخواندگی بیش از 50 درصدرشدداشته‌ایم.

وی افزود: 382 کودک نیز در طرح «امین‌موقت» به فرزندخواندگی رفته‌اند. در سال گذشته همچنین 648 کودک به سن 18 سالگی رسیده و از مراکز ترخیص شده‌اند.

نفریه گفت:‌ 17 هزار و 928 کودک در قالب دانش‌آموز تحتپوششبهزیستی قرار دارند. 1423دانشجونیز تحت حمایت بهزیستی هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 15500 مهدکودک فعال است که 6500 روستامهد، 1400 مهد حاشیه‌ای و مابقی مهد شهری هستند.

مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور در مورد دادن یک وعده غذای گرم به روستامهدها گفت:‌برای این برنامه 70 میلیارد تومان بهزیستی هزینه کرده و ابتدا در 7 استان این برنامه اجرای شده اما امسال قرار است کل روستا‌مهدها در این برنامه قرار گیرند.سرانه یک وعده غذای گرم 2200 تومان است که در 5 روز در هفته با کمکوزارت بهداشتتوزیع می‌شود.

وی گفت: سال گذشته با توزیع یک وعده غذای گرم 40درصد سوءتغذیهدر کودکان روستامهد کاهش یافته و نشان‌دهنده موفقیت‌آمیز بودن طرح است.

نفریه با اشاره به اینکه 700 هزار کودک در مهدها توسط بهزیستی حمایت می‌شوند،‌گفت:‌یک وعده غذای گرم برای مهدحاشیه‌ها‌ داریم که سال گذشته 50 درصد و امسال قرار است 75 درصد آنها را پوشش دهیم.

مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور در مورد موارد کودک‌آزاری در مهدکودک‌ها گفت:‌معمولاًوالدینیا مربیان سریعاً موارد کودک‌آزاری در مهد را گزارش می‌دهند و هر نوع شکایت با ارسالپیامکبه شماره 3000012333 قابل پیگیری است. بیشتر شکایت‌ها مربوط به حوادث کودکان است، کودک‌آزاری نادر بوده و فقط در  6 ماهه ابتدایی سال دو مورد ثابت شده است.

وی همچنین در مورد فعالیت مهدهای غیرمجاز گفت: مهدکودک‌ها باید آرم بهزیستی را در سردر خود داشته باشند، شماره شناسه و پیامک روی تابلو نصب شود و دارای بیمه حوادث باشند. این در حالی است که شاهد فعالیت مهدهای غیرمجاز بیشماری هستیم و سالانه 150 مهد غیرمجاز را می‌بندیم.

 

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


آمریکا اخبار حوادث خودرو قانون پلیس حوادث حادثه بازیگر اقتصادی دستگیری خوزستان خرید و فروش نمایشگاه اسلایدر اعدام کامیون رئیس قوه قضائیه مرگبار راننده EXT خودروهای خارجی قاضی وحید مظلومین طراحی تصادف زنجیره ای معامله رحم هیتلر جزیره هرمز نفیسه روشن مریم معصومی فاطمه گودرزی بازیگر زن ایرانی محسن یگانه مانتو تصاویر دیدنی بازیگر مرد ایرانی عکس رنگی هیستروسکوپی غرفه باربد بابایی ازدواج بازیگران دریابانی هرمزگان عکس رنگی رحم سواری با کامیون مدل مانتو جدید بهاره عروس فاطمه گودرزی کافه رستوران های هنرمندان ایرانی زمان عکس رنگی از رحم شرایط انجام ناباروری در زنان 12 علت درمان و تشخیص ناباروری www.verywellfamily.com 02176710837 سهراب سجادی پسر فاطمه گودرزی همسر فاطمه گودرزی دختر فاطمه گودرزی فاطمه گودرزی بازیگر دریا مرادی بخش پویا گنجی ازدواج پویا گنجی با دریا مرادی دشت بازیگران پر کار در جشنواره فجر 97 خونریزی و لکه بینی بعد از عکس رنگی رحم تفسیر عکس رنگی از رحم دل‌نوشته‌هایی در مورد مادر شعر برای مادر ها عکس روز مادر عکس نوشته و عکس پروفایل

به روایت تصویر


به روایت ویدئو