بیماری میگرن در کودکان، عامل ایجاد آن چیست؟ - نی نی بان | نیوز پارسی

بیماری میگرن در کودکان، عامل ایجاد آن چیست؟

منبع: نی نی بان

بازدید: 14

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 20:12


میگرن یکی از عوامل مهم سردرد در کودکان به خصوص دختران است و تا سن پانزده سالگی حدود یک بیستم کودکان دچار حمله ی میگرنی میشوند.

میگرن یکی از عوامل مهم سردرد در کودکان به خصوص دختران است و تا سن پانزده سالگی حدود یک بیستم کودکان دچار حمله ی میگرنی میشوند.میگرن کودکان اغلب متفاوت از میگرن بزرگسالان است و بعضی مواقع تشخیص آن مشکل می باشد.
در کودکان با سن کمتر علائم میگرن اغلب دردهای شکمی عود کننده می باشد و سردرد یک طرفه و حالت تهوع که از علائم تیپیک بیماری بزرگسالی است ممکن است رخ ندهد.

عامل ایجاد بیماری چیست؟
اینکه چرا میگرن در کودکان ایجاد میشود هنوز شناخته نشده است اما حدس زده میشود ممکن است عامل ژنتیک دراین قضیه دخیل باشد.تصور میشود میگرن به علت تغییر در جریان خون عروق خونی داخل جمجمه به وجود می آید.
همچنین ممکن است به علت تغییرات موقتی در سطوح مواد شیمیایی موجود در مغز ایجاد شود که در این حالت ممکن است در هرجایی از بدن علائمی از میگرن ایجاد شود.مواد معینی که میتوانند باعث تحریک حملات میگرن شوند، شناخته شده اند.
این مواد شامل بعضی از انواع غذاها (شکلات، پنیر ) و بعضی از مواد استنشاقی مثل ادکلن و دود تنباکو میباشند.

علائم بیماری 
در کودکان زیر هشت سال علامت بیماری ممکن است سردرد نباشد.علائم ممکن است به تدریج و در طی چندساعت ایجاد گردند و کودک ممکن است این علائم را تجربه کند:
- درد در وسط شکم 
- رنگ پریدگی 
- خستگی
- استفراغ
اغلب این علائم تا چند روز ادامه می یابند.درصورتی که کودک بزرگتر شد اما همچنان میگرن داشت علائم میگرن مانند بزرگسالان خواهد شد.این علائم طی چند ساعت ایجاد میشود و ممکن است شامل :
- ناهنجاری های بینایی مثل دیدن نورهای برق زننده 
- سردرد که به صورت تیپیک در یک طرف سر دیده میشود.
- حالت تهوع و استفراغ
- تنفر از نور روشن
به ندرت ممکن است کودک به صورت موقتی دچار ضعف در یکی از دست و پاهای خود شود.
چه کاری میتوان انجام داد؟
ممکن است پزشک با توجه به علائم بیماری میگرن را تشخیص دهد.گه گاهی آزمایشاتی مانند اسکن سی تی یا MRI ترتیب داده می شود و در کودکان با سن کمتر ممکن است از اسکن اولتراسوند شکم استفاده گردد.استراحت کامل در اتاق تاریک می تواند به بهبود کودک کمک کند.
برای کاهش سردرد و یا درد شکمی می توان از مسکن کمک گرفت. در صورتی که علائم شدید باشد احتمالا پزشک داروهای اختصاصی تجویز خواهد کرد.به عنوان درمان طولانی مدت جهت پیشگیری از ادامه ی حملات میگرن ممکن است داروهای بتابلوکر تجویز شوند.
رژیم غذایی کودک نیز ممکن است جهت حذف غذاهای محرک میگرن ممکن است مورد بررسی قرار گیرد.
به وسیله ی درمان معمولا میتوان علائم میگرن را کنترل کرد.با بالا رفتن سن علائم بیماری اغلب کاملا ناپدید میشود گرچه در بعضی موارد این حملات در بزرگسالی نیز ادامه می یابد.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


سیاسی سلامت سایپا سرطان نتانیاهو ایران خودرو اسرائیل چلسی بیماری‌های قلبی فشارخون دانلود آهنگ جدید یبوست کلسترول دانلود موزیک جدید دانلود آهنگ ایرانی دانلود موزیک ایرانی آسم پروتئین چربی فیبر دانلود فیلم 2018 انصراف زیرنویس فارسی التهاب خودروسازان داخلی کالری دانلود فیلم جدید 2018 کنفرانس ورشو مراسم ختم کرفس سفر خارجی اسنوکر مائوریسیو ساری دانلود آهنگ با کیفیت 128 حسین وفایی تور مسافرتی دانلود آهنگ با کیفیت 320 سردار حسین دهقان آب کرفس دانلود مستقیم فیلم مسجد نور دانلود تریلر جدول فروش فیلم ها بهترین خوراکی های برای رفع کهیر از دید طب سنتی پرفروش ترین فیلم‌ها سقف مهریه 110 اعلام شد مهریه چیست شرایط دریافت مهریه بیش از 110 سکه نحوه وصول گرفتن مهریه معسر کیست ماده ۲۲ قانون حمایت خانواده تعیین مهریه بیش از110 سکه درمهریه عند الاستطاعه تعیین مهریه بیش از110 سکه در مهریه عندالمطالبه راه‌های وصول مهریه داوری در پرونده‌های خانواده مدارک لازم جهت درخواست صدور اجراییه مهریه اینستنت فمیلی 2018 دانلود مستقیم Instant Family 2018 زیرنویس فارسی Instant Family 2018 فیلم خانواده فوری نسخه بلوری Instant Family 2018 علی طبا دانلود آهنگ علی طبا علاقه جان علاقه جان فیلم های درحال اکران

به روایت تصویر


به روایت ویدئو