تازه ترین خبرها از پرونده منتقد عربستانی/ ترکیه ویدیوهای شکنجه و قتل خاشقجی را رو کرد - افکار نیوز | نیوز پارسی

تازه ترین خبرها از پرونده منتقد عربستانی/ ترکیه ویدیوهای شکنجه و قتل خاشقجی را رو کرد

بازدید: 22

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 14:23


در حالی که شرکت‌های رسانه‌ای در حال خروج از کنفرانس مربوط به سرمایه گذاری در عربستان هستند واشنگتن پست خبر داد که ترکیه ویدیوهایی در اختیار دارد که شکنجه و قتل روزنامه نگار منتقد سعودی را نشان میدهد.

تازه ترین خبرها از پرونده منتقد عربستانی/ ترکیه ویدیوهای شکنجه و قتل خاشقجی را رو کرد
به گزارشافکارنیوز،

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: آنکارا بهواشنگتناطلاع داده است ویدئوهایی در اختیار دارد که کشته شدن جمال خاشقجی را در داخل کنسولگریعربستاندر استانبول تأیید می کند.

در این ویدئوها خاشقجی و بازجویانش و نحوه شکنجه و کشته شدن او نشان داده می شود. همچنین صدای تیم امنیتی شنیده می شود که خاشقجی را قبل از کشتن و تکه تکه کردن موردضرب و شتمقرار می دهند.

از سوی دیگر "ریچارد برانسون" میلیاردر انگلیسی ­گفت شرکت موسوم به گروه ورجین که متعلق به وی است گفتگو با عربستان را دربارهسرمایه گذاریبرنامه ریزی شده یک میلیارد دلاری متوقف کرد.

همچنین در حالی کهخشمعمومی بر سر ناپدید شدن یک روزنامه نگار برجسته در داخل کنسولگری عربستان در استانبولترکیهبالا گرفته است شرکت هایرسانهای در حال خروج از یک کنفرانس مربوط بهسرمایهگذاری در عربستان هستند.

زانی مینتون سردبیر نشریه اکونومیست نیز در کنفرانس موسوم به ابتکار سرمایه گذاری آینده در ریاض شرکت نخواهد کرد.

اندرو راس سورکین مجری سی ان بی سی و روزنامه نگارکسب و کاردرنیویورک تایمزنیز در پیامی درتوئیترگفت در این کنفرانس شرکت نمی کند.

وی افزود به شدت از ناپدیدشدن جمال خاشقجی روزنامه نگار و گزارشقتلوی پریشان شده است.

شرکتنیویورکتایمز نیز تصمیم گرفته است به عنوان یک حامی رسانه ای این مراسم کنار برود.

روزنامه فایننشال تایمز نیز در بیانیه ای گفت در حال تجدید نظر در حضور خود در این مراسم به عنوان یک شریک رسانه ای است.

شرکت ویاکوم که مدیر اجرایی آن قرار است در این کنفرانس صحبت کند گفت به دقت اوضاع را در عربستان زیر نظر دارد. سایر شرکت های رسانه ای که قرار است در این کنفرانس حاضر شوند عبارت اند از سی ان ان و بلومبرگ.

همچنین "باب کورکر" سناتور ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا اعلام کرد یافته های اطلاعاتی وجاسوسینشان می دهد رژیم آل سعود به طور مستقیم در توطئه چینی و ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکام سعودی به ویژه محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور نقش داشته است.

سخنان باب کورکر، نماینده ی جمهوریخواه ایالت تنسی در مجلس سنای آمریکا در شرایطی بیان می شود که روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع خود در ترکیه گزارش داد مقام های ترکیه بر این باورند که تشکیلات حکومتی در ریاض دستور ترور جمال خاشقجی را صادر کرده بود.

سناتور کورکر روز پنج شنبه تاکید کرد هیچ تردیدی وجود ندارد که رژیم آل سعود جمال خاشقجی را به قتل رسانده است. کورکر که ریاست کمیته ی روابط خارجی مجلسسنارا بر عهده دارد گفت یافته های اطلاعاتی بیانگر آن است که سعودی ها مستقیما در ناپدید شدن خاشقجی دست داشتند.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس سیاسی فوتبال بازی مجلس شورای اسلامی ورزش فیلم فرهنگی سینما اخبار فدراسیون فوتبال نمایندگان مجلس رئال مادرید یوونتوس تیم فوتبال پرسپولیس ایتالیا جام حذفی اسپانیا لندن پرسپولیس تهران برزیل میراث فرهنگی برایتون کریستال پالاس مجمع عمومی العین امارات 2019 تیم فوتبال پدیده مشهد پدیده شهر خودرو جشنواره فیلم برلین بدهی دولت دانلود زیرنویس فارسی IMDB پاول ندود جام حذفی انگلستان جشنواره فیلم کن ایان رایت جام حذف درام زندگینامه فابیو کاپلو دانلود تریلر اول - 360p ThePlayersTribune دانلود تریلر اول - 720p طلبکاران stylecraze اسناد خزانه اینجا ببینید livestrong لیگ امارات گاریدو مایک فیلان پرسپولیس در جام حذفی اتحادیه بین المللی سینماها دانلود فیلم Tolkien 2019 كالچوپولی مزایده بناها گشودن پاکت اعلام اسامی بزرگترین طلبکاران دولت دولت بدهی خود را با فروش نفت تسویه می‌کند شون رایت فیلیپس گزارش بازی پرسپولیس و پدیده پنالتی پرسپولیس و پدیده توجه ویژه به اقتصاد در گام دوم انقلاب هتل المپیك

به روایت تصویر


به روایت ویدئو