تاکید بر همکاری در زمینه مبارزه با جرایم مواد مخدر و تروریسم

منبع: میزان

بازدید: 16

تاریخ: 1397/8/5

ساعت: 15:58


خبرگزاری میزان- عبدالبصیر انور وزیر دادگستری کشور افغانستان با علیرضا آوایی وزیر دادگستری کشورمان دیدار کرد.

تاکید بر همکاری در زمینه مبارزه با جرایم مواد مخدر و تروریسم

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، سیدعلیرضا آوایی در دیدار با عبدالبصیر انور وزیر دادگستری کشور افغانستان ضمن خوش آمدگویی و معرفی همکاران خود در این وزارتخانه اظهار کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان به دلیل سابقه فرهنگی و زبانی و مذهبی دارای وجوه مشترک فراوانی است و تمام زمینه‌ها برای توسعه و تعمیق این روابط وجود دارد، ولی برای استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به برنامه ریزی است.

آوایی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران میزبان جمع کثیری از اتباع افغانستان است و اتباع این کشور از خدمات بهداشتی قابل قبولی بهره مند هستند و مایلیم حضورشان جنبه قانونی پیدا کند تا از حقوق قانونی شان بهتر بتوانند استفاده کنند.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از اتباع افعانستان در رابطه با جرایم مختلف خصوصا جرم مواد مخدر در زندان‌های ما هستند لذا برای حل مشکلشان نیاز به همکاری‌های بیشتری داریم، البته خانواده‌های برخی از این محکومین متقاضی انتقال این افراد به افغانستان هستند.

در ادامه این نشست وزیر دادگستری افغانستان گفت: از اینکه بیان کردید که می‌خواهید زمینه‌های همکاری را افزایش دهید بسیار خرسندیم.

وی ادامه داد: اتباع ما در کشور جمهوری اسلامی ایران احساس غربت نمی‌کنند و جمهوری اسلامی ایران با سعه صدر هموطنان ما را پذیرفته است، اتباع ما در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها ادامه تحصیل می‌دهند.

وزیر دادگستری کشورمان اضافه کرد: جمهوری اسلامی زمینه طولانی در قانونگذاری در مجلس دارد و با توجه به تشابه مبانی در قانون گذاری می توانیم در این زمینه همکاری های چشم گیری داشته باشیم.

وی ضمن توجه و تاکید برهمکاری در زمینه مبارزه با جرایم مواد مخدر و مبارزه با تروریسم گفت: هر دو کشور در این زمینه در معرض خطر هستیم، روابط تجاری بسیار گسترده ای بین دو کشور وجود دارد و ان شاءالله با تلاش و مساعدت زمینه همکاری تجار و کارآفرینان افزایش یابد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری های قضایی بین دو کشور ایران و افغانستان منعقد شد.

موارد مشابه


به روایت تصویر


به روایت ویدئو