توصیه ویژه جلالی به سازمان مالیاتی

بازدید: 6

تاریخ: 1397/6/21

ساعت: 21:09


رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با انتقاد از موضع گیری‌های مکرر اقتصادی مسوولان در شرایط فعلی این رویکرد را باعث بی اعتمادی مردم به سیستم بانکی دانست و گفت: سازمان امور مالیاتی به وظایف قانونی اش جهت شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی عمل کند.

توصیه ویژه جلالی به سازمان مالیاتی
به گزارشافکارنیوز،

کاظم جلالی رییس فراکسیون مستقلین ولایی در مطلبی در صفحه توییتر خود نسبت به بیان اظهارات مسوولان در حوزه اقتصادی به خصوص صحبت‌های اخیر رییس سازمان امورمالیاتی واکنش نشان داد.

وی نوشت: "آقای تقوی نژاد، رییس سازمان امور مالیاتی روز گذشته اعلام کرد که این سازمان فهرست ⁧ حساب‌های ارزی و ریالی و خریداران ⁩ بیش از ٥۰۰۰دلارورود کرده است؛ فارغ از اینکه گویا دلیل این موضع گیری جلوگیری از فعالیت نامطلوب دلالان در بازارارزعنوان شده، اما در این خصوص چند سوال مطرح است.

جلالی در تبیین این سوالات نوشت: موضع گیری‌های مکرر اقتصادی در شرایط فعلی در چه راستایی صورت می‌گیرد؟ آیا اینگونه اظهارنظر‌ها جز بی اعتمادی مردم به سیستم بانکی دستاورد دیگری دارد و آیا اساساً بر فرض درست بودن این اقدام، برای انجام تصمیماتکارشناسیشده، نیاز به هیاهو و جار و جنجال هم هست؟ در حالی که اکنون بیش از گذشته نیاز به مدیریت بازار ارز احساس می‌شود، موضع گیری مکرر مسئولان اقتصادی چقدر می‌تواند موجب سرازیر شدن دلار‌های خانگی به مسیر صحیحاقتصادشود؟ به راستی صدور ۳۳ بخشنامه ارزی و به تبع آن ۱۶۰ دستورالعمل گمرکی از سویدولتدر ۵ ماه چه تاثیری داشته است؟ "

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین با بیان توصیه‌ای نوشت: سازمان امور مالیاتی با تکمیل پایگاه اطلاعاتی موضوع ماده ۱۶۹ مکررقانونمالیات‌های مستقیم به وظایف قانونی خود جهت شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی عمل کند تا نیاز به تصمیم‌های موردی نباشد.

 

موارد مشابه


به روایت تصویر


به روایت ویدئو