خطر خودروهای هوشمند برای سلامت انسان

بازدید: 5

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 13:29


خطر خودروهای هوشمند برای سلامت انسان

سلامت نیوز: کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند گسترش استفاده از خودروهای هوشمند منجر به افزایش آلودگی‌های محیطی شده و با کاهش میزان تحرک انسان، بر سلامت عمومی تأثیر داشته و سبب افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، بر اساس آمارها پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۷. هزار خودروی خودران و هوشمند تا سال ۲۰۱۷ مورداستفاده قرار گیرند که این رقم ازلحاظ آماری بسیار عالی بوده و این فناوری بزرگ به خودروها اجازه می‌دهد بدون کمک انسان رانندگی کرده و مشکلاتی از قبیل حواس‌پرتی راننده، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و رانندگی خطرناک و دیگر فاجعه‌های انسانی از قبیل تصادفات جاده‌ای و مرگ‌ومیر ناشی از آن حل شوند.

خودروهای هوشمند موجب تنبلی بیشتر انسان شده و در آینده همه انسان‌ها ساعت‌ها بدون تحرک در خودروهای خود خواهند نشست و این موضوع سبب بدتر شدن سبک زندگی انسان شده و بیماری‌های قلبی و عروقی و چاقی بیشتر و بیشتر خواهد شد. این موضوع همچنین بر موارد دیگری مثل آلودگی هوا و افزایش بی‌تحرکی نیز تأثیر دارد.

البته این روی خوب سکه فناوری خودروهای هوشمند است و باید در نظر داشت که این خودروها موجب تنبلی بیشتر انسان شده و در آینده همه انسان‌ها ساعت‌ها بدون تحرک در خودروهای خود خواهند نشست و این موضوع سبب بدتر شدن سبک زندگی انسان شده و بیماری‌های قلبی و عروقی و چاقی بیشتر و بیشتر خواهد شد. این موضوع همچنین بر موارد دیگری مثل آلودگی هوا و افزایش بی‌تحرکی نیز تأثیر دارد و با برطرف شدن مشکلات و خطرات سفر با خودرو و ساده‌تر شدن این نوع حمل‌ونقل، شاهد استقبال بیشتری در استفاده از خودرو خواهیم بود و قطعاً هیچ تضمینی وجود ندارد که همه خودروهای هوشمند و خودران با انرژی‌های پاک از قبیل الکتریسیته کار کنند.

ترس و خستگی

اگر مردم منطقی بودند، ترس‌های جدی و اصلی مانند ترس از مارها، کوسه‌ها و عنکبوت‌ها با مواردی مانند نشستن بیش‌ازحد، عدم تحرک و زندگی نزدیک به بزرگراه‌ها جایگزین می‌شد. بیشتر جانورانی که از آن‌ها می‌ترسیم خطری واقعی برای انسان محسوب نمی‌شوند درحالی‌که زندگی فاقد تحرک بدنی و آلودگی‌های محیطی به‌عنوان یکی از رایج‌ترین عوامل خطرزا و ایجادکننده بیماری‌های قلبی است که یک‌چهارم مرگ‌های رخ‌داده در طول یک سال در ایالات‌متحده آمریکا ناشی از این مشکلات هستند.

آلودگی‌های محیطی و تنبلی انسان را در معرض خطر ابتلا به انواع سرطان، بیماری‌های تنفسی، دیابت، سکته مغزی و سایر بیماری‌ها قرار می‌دهند. درحالی‌که حوادث اتومبیل حدود 1 درصد از تلفات سالانه منجر به مرگ را در ایالات‌متحده آمریکا تشکیل می‌دهد.

مطالعات متعدد مربوط به ترافیک و آلودگی هوا و بررسی ذرات جامد، ترکیبات آلی فرار، مونوکسید کربن و اکسید نیتروژن نشان می‌دهد که حتی محیط داخل خانه‌ها نیز از تأثیرات آلاینده‌های ایجادشده توسط خودروها ایمن نیستند، زیرا آلودگی‌های ناشی از خودرو می‌توانند در داخل خانه‌ها نیز نفوذ کرده و مشکلات جدی در سلامت افراد ایجاد کنند.

از سوی دیگر کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند رواج استفاده از خودروهای بدون راننده و هوشمند موجب کاهش اشتیاق افراد برای پیاده‌روی شده و همچنین استفاده بیشتر و گسترده‌تر از خودروهای هوشمند، ارتباط معناداری با کاهش استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی خواهد داشت. زمانی که شما خودتان قرار است رانندگی کنید، اگر به دلیل ترافیک یا هر مشکل دیگری مسیر ۲۰ دقیقه‌ای قرار باشد یک ساعت به طول انجامد، احتمالاً آن را انجام ندهید ولی باوجود خودروهای هوشمند، این موضوع موجب نگرانی نبوده و شما به‌احتمال‌زیاد سفر خود را انجام خواهید داد. این موضوع باعث شده است تا در کشورهایی از قبیل انگلستان، مسئولان دولتی به این موضوع فکر کنند که آیا واقعاً باید با این سرعت زیاد به سمت گسترش و استفاده همگانی از خودروهای هوشمند حرکت کرد؟

کارشناسان توصیه می‌کنند بهتر است به‌جای توسعه این فناوری در داخل شهرها، برساخت زیرساخت‌های استفاده از دوچرخه و خدمات حمل‌ونقل عمومی مبتنی بر سوخت‌های پاک تمرکز کرده و استفاده از خودروهای بدون راننده و هوشمند محدود به ترددهای بین‌شهری و اتوبان‌ها شود که بیشترین آمار تلفات انسانی ناشی از تصادفات در آن‌ها رخ می‌دهد.

منبع: wired

موارد مشابه


موضوعات داغ امروز


عربستان سیاسی دونالد ترامپ عربستان سعودی جمال خاشقجی محمد بن سلمان جالب و دیدنی جمال خاشقچی سرباز عکس نوشته عکس پروفایل موسیقی و هنرهای تجسمی سرباز وظیفه چشمه آب گرم کویر لوت معمر قذاف کویر شهداد رضا امیر یار احمدی حرمسرای قذافی مسقطی ساده مسقطی لوزی شکل بهت قول میدم همسرم دوست دارم زن خوشگلم عکس نوشته برای همسر عکس نوشته زن وهمسرم عکس نوشته عاشقانه برای خودم و همسر عکس نوشته عشقولانه همسرانه عکس نوشته همسرم دوستت دارم عكس نوشته اربعن عكس نوشته اربعن حسن عكس نوشته اربعن حسن در عكس نوشته درباره پیاده رو اربعن عكس نوشته ها اربعن عکس پزوفایل حال خراب عکس حال خراب برای پروفایل عکس دلتنگی عکس نوشته حال خراب ای دوست دلم گرفته عکس نوشته حال خراب تاوان عشق عکس نوشته حال خراب تو چرا دیگه بازنگشتی عکس نوشته حال خراب تو یادت نیست عکس نوشته حال خراب چمدان دست تو ترس به چشمان من عکس نوشته حال خراب دل تنگ و نم بارون عکس نوشته حال خراب دل شکستی عکس نوشته حال خراب دلتنگت میشم عکس نوشته حال خراب دلتنگم حضورتو نیاز دارم عکس نوشته حال خراب دلتنگم و با هیچکس عکس نوشته حال خراب دلم عمیقا واسه تو تنگ شده عکس نوشته حال خراب شب های دلتنگی عکس نوشته حال خراب کاش یادت مثل خودت رفتنی بود عکس نوشته حال خراب مگر میشود بی نهایت دوست داشت عکس نوشته حال خراب نگران من نباش عکس نوشته حال خراب هی معرفتت این بود متن حال خراب قطعه ای از بهشت در کرمان روستای سیرچ شهداد روستا سرچ كرمان روستای سیرچ درایران روستای سیرچ کجاست روستای سیرچ روستای سیرچ استان کرمان روستای سیرچ در کرمان روستای سیرچ در استان کرمان روستایی سیرچ کرمان روستای سیرچ search قطعه ای از بهشت باید هم اینگونه باشد قطعه ای از بهشتعلی محمد کریمخانی-حسان قطعه ای از بهشت قطعه ای از بهشت کربلا قطعه ای از بهشت فیلم قطعه ای از بهشت در آغوش مشهد است قطعه ای از بهشت اسرایل قطعه ای از بهشت زهرا قطعه ای از بهشت در ایران قطعه ای از بهشت در مسجدالنبی جاذبه های گردشگری کرمانشاه با آدرس جاذبه های گردشگری کرمان ماهان جاذبه های گردشگری کرمان کجاست جاذبه های گردشگری کرمانشاه با عکس جاذبه های گردشگری کرمانشاه جاذبه های گردشگری کرمان با عکس جاذبه های گردشگری کرمانشاه همراه با عکس جاذبه های گردشگری کرمانشاه ویکی پدیا جاذبه های گردشگری کرمان جاذبه های گردشگری کرمانشاهعکس شهداد کرمان کویر کرمان انجمن مجسمهسازان هنرمندان عکس نوشته برای عوض شدن آدما عکس نوشته ناکس متن آدمی که عوض میشه عكس داشتن سه خواهر و عكس داشتن من لاقت مخاد عكس نوشته غرت و ب غرت عکس در مورد غیرت عکس نوشته در مورد غیرت متن در مورد عیرت متن غیرت پاییز برای عشق پروفایل حالم بد پسرانه پروفایل حالم بد هست دخترانه