خطر قحطی در انتظار 12 میلیون یمنی - افکار نیوز | نیوز پارسی

خطر قحطی در انتظار 12 میلیون یمنی

بازدید: 18

تاریخ: 1397/7/24

ساعت: 02:53


چند مقام سازمان ملل با گلایه از شرایط موجود در یمن و بی‌تفاوتی دولت‌های غربی، از وخامت شدید اوضاع در این کشور و تهدید جان 12 میلیون یمنی خبر دادند.

خطر قحطی در انتظار 12 میلیون یمنی
به گزارشافکارنیوز،

یکی از مسئولان سازمان مرتبط بهسازمان ملل متحدبه نام «برنامه جهانی غذا» که در کمک‌رسانی و ارسال غذا به نقاط محرومجهانفعالیت دارد، روز دوشنبه درمصاحبهبا شبکه خبری «سی. ان. ان» گفت که ممکن است تداوم درگیری‌ها در یمن، تعداد افراد قحطی زده در این کشور را به حدود 12 میلیون نفر برساند.

این سازمان امدادرسانی مهم وابسته به سازمانملل متحداعلام کرد که سقوط واحدپولیمن و وضعیت رو به وخامت اقتصادی در فقیرترین کشور خاورمیانه، درحال تشدید اوضاع است.

سازمان مذکور اعلام کرده که اینک 18 میلیون یمنی از وجود مکانی برای تامین غذای آینده خود بی‌اطلاعند و هشت میلیون نفر از آن‌ها نیز در آستانه قحطی هستند.

«استفان آندرسون» مدیر شعبه این سازمان دریمنبه سی. ان .ان گفت: «از ماه ژوئن (خرداد) به این سو به خاطر تداوم نبرد در بندر «حدیده» ،حدود 570 هزارخانوادهمجبور به ترک منازل خود شدند. این در حالی است که ارزش ریال یمن (واحد پول این کشور) به شدت پایین آمده و هزینه‌های مواد اولیه غذایی از سال گذشته به این سو به میزان یک سوم افزایش یافته است.»

وی ادامه داد: «اگر این وضعیت همچنان ادامه یابد، 3.5 میلیون نفر یمنی دیگر با وضعیت به شدت نامطمئن ، یا تقریبا 12 میلیون نفر که فورا به ارسال کمک‌های غذایی منظم برای عدم ورود به شرایط شبه‌قحطی نیاز دارند را شاهد خواهیم بود.»

آندرسون محاصره بندر حدیده از سوی ائتلاف سعودی را از جمله دلیل عدم دسترسی این گروه به انبارهای گندم موجود در این شهر بندری ذکر کرد و توضیح داد: «با توجه به وضعیت امنیتی بسیار ناپایدار در حدیده، این سازمان به 51 هزار تن سهم گندم خود در تاسیسات حیاتی "میلز" که برایتغذیه3.7 میلیون نفر از گرسنه ترین افراد در شمال و مرکزی یمن به مدت یک ماه کافی است، دسترسی ندارد.»

«لیزا گراندی» مقام هماهنگ کننده امور بشر دوستانهسازمان مللمتحد در یمن نیز امروز در گفت ‌وگو با شبکه خبری «بی. بی. سی» گفت که در صورت عدم توقف درگیری‌ها در یمن، یکی از بدترین قحطی‌های جهان در صد سال گذشته را شاهد خواهیم بود.»

«ژان اگلند» دبیرکل شورای آوارگان نروژ نیز در این زمینه با گلایه از کشورهای غربی گفت که مردم یمن گرسنه نیستند بلکه دیگران آن‌ها را گرسنه نگه می‌دارند. یمن مدتهاست که در معرض بمباران‌های هوایی قرار گرفته و گرسنگی محصول درگیری‌های داخلی و حمایت برخیکشورهای غربیاز آن‌ها است.

سی. ان .ان در این گزارش به ارسال سلاح‌های ساخت آمریکا به ائتلافعربستاندر نبرد علیه مردم یمن که موجب کشته شدنکودکان و نوجوانانبسیاری دراین کشور شده، اشاره کرد.

این در حالی است که دو سناتور دموکرات آمریکایی نیز دوشنبه گذشته در یادداشتی با انتقاد صریح از نقش آفرینیدولت آمریکادر نبرد یمن ، پایان مشارکتواشنگتندر فاجعه انسانی در یمن را خواستار شدند.

سناتور دموکرات «الیزابت وارن» از ایالت ماساچوست و «رو کانا» از ایالت کالیفرنیا در یادداشتی با اشاره به عمق فجایع انسانی در یمن همچون حمله هوایی ائتلاف عربستان در تابستان سال جاری به یکاتوبوسحامل محصلان یمنی که بهمرگ40 نوجوان بیگناه منجر شد، نوشتند: «بسیاری از این نوجوانان بیگناه زیر ده سال سن داشتند و سلاح‌های استفاده شده در این حمله کشنده ساخت آمریکا بود.»

 

 

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


آمریکا اخبار حوادث خودرو قانون پلیس حوادث حادثه بازیگر اقتصادی دستگیری خوزستان خرید و فروش نمایشگاه اسلایدر اعدام کامیون رئیس قوه قضائیه مرگبار راننده EXT خودروهای خارجی قاضی وحید مظلومین طراحی تصادف زنجیره ای معامله رحم هیتلر جزیره هرمز نفیسه روشن مریم معصومی فاطمه گودرزی بازیگر زن ایرانی محسن یگانه مانتو تصاویر دیدنی بازیگر مرد ایرانی عکس رنگی هیستروسکوپی غرفه باربد بابایی ازدواج بازیگران دریابانی هرمزگان عکس رنگی رحم سواری با کامیون مدل مانتو جدید بهاره عروس فاطمه گودرزی کافه رستوران های هنرمندان ایرانی زمان عکس رنگی از رحم شرایط انجام ناباروری در زنان 12 علت درمان و تشخیص ناباروری www.verywellfamily.com 02176710837 سهراب سجادی پسر فاطمه گودرزی همسر فاطمه گودرزی دختر فاطمه گودرزی فاطمه گودرزی بازیگر دریا مرادی بخش پویا گنجی ازدواج پویا گنجی با دریا مرادی دشت بازیگران پر کار در جشنواره فجر 97 خونریزی و لکه بینی بعد از عکس رنگی رحم تفسیر عکس رنگی از رحم دل‌نوشته‌هایی در مورد مادر شعر برای مادر ها عکس روز مادر عکس نوشته و عکس پروفایل

به روایت تصویر


به روایت ویدئو