خوزستان|نجات قاتل از چوبه دار در حمیدیه پس از ۶ سال از وقوع قتل - تسنیم | نیوز پارسی

خوزستان|نجات قاتل از چوبه دار در حمیدیه پس از ۶ سال از وقوع قتل

منبع: تسنیم

بازدید: 11

تاریخ: 1397/9/15

ساعت: 23:03


رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از عفو و بخشش فردی که ۶ سال پیش در نزاعی بین دو طایفه در شهرستان حمیدیه یک نفر را به‌قتل رسانده بود، خبر داد.

خوزستان|نجات قاتل از چوبه دار در حمیدیه پس از ۶ سال از وقوع قتل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، عبدالعباس زبیدی‌نیا امروز در نشست شورای حل اختلاف خوزستان درباره عفو و بخشش قاتلی که 6 سال قبل در نزاعی بین دو طایفه در شهرستان حمیدیه یک نفر را به‌قتل رسانده بود اظهار داشت: سال 1391 در روستاهای شارطاق و حریجه از توابع شهرستان حمیدیه نزاع و درگیری بین دو طایفه بر سر اراضی کشاورزی صورت می‌گیرد که در این درگیری یک نفر کشته شد و چندین نفر نیز مجروح شدند.

وی افزود: چند دستگاه خودرو و منزل بر اثر این درگیری تخریب شد. چند سالی نیز 500 هکتار زمین بدون کشت باقی ماند و 25 پرونده در مراجع قضایی اهواز و حمیدیه علیه همدیگر تشکیل دادند.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان بیان کرد: با دخالت رئیس دادگستری حمیدیه مبنی بر مصالحه و جلوگیری از درگیری مجدد بین این دو طایفه؛ پرونده برای ایجاد صلح و سازش به شورای حل اختلاف این شهرستان ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: با حضور حجت الاسلام تقوی رئیس دادگستری و شورای حل اختلاف این شهرستان و طی تشکیل چندین جلسه با بزرگان و ریش‌سفیدان نهایتاً بین این دو طایفه پس از 6 سال صلح و سازش ایجاد شد و خانواده مقتول با اعلام رضایت و عفو و بخشش خود، قاتل را از چوبه دار رها کردند.

زبیدی‌نیا در ادامه داد: الحمدلله بعد از این مصالحه؛ روز بعد کشاورزان اقدام به شخم اراضی کشاورزی برای کاشت محصول نمودند.موضوعات داغ امروز


به روایت تصویر


به روایت ویدئو