دفع حملات ائتلاف سعودی به جاده الحدیده - صنعا

منبع: فردا نیوز

بازدید: 4

تاریخ: 1397/6/31

ساعت: 21:00


یک مقام مسئول در جنبش انصارالله یمن از دفع حملات نیرو‌های ائتلاف سعودی به جاده ارتباطی الحدیده به شهر صنعاء خبر داد.

دفع حملات ائتلاف سعودی به جاده الحدیده - صنعا

خبرگزاری فارس: با گذشت بیش از ده روز از آغاز شدیدترین حملات ائتلاف سعودی به استان الحُدیده یمن، از این استان خبر می‌رسد، متجاوزان وابسته به این ائتلاف زمین‌گیر و محاصره شده‌اند.

«علی عبدالرحمن شایم»، مسئول موسوم به «ناظر اجتماعی» در جنبش انصارالله یمن امروز (شنبه) به «آژانس مطبوعاتی» این کشور گفت که نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۱۶ کیلومتری جاده «الحدیده - صنعاء» را از وجود نیرو‌های متجاوز ائتلاف سعودی پاکسازی و آن‌ها را در ۱۰ کیلومتری این جاده محاصره کرده‌اند.

او گفت که متجاوزان وابسته به ائتلاف سعودی متحمل تلفات زیادی شده‌اند به گونه‌ای که در منطقه «الدُریهمی» الحدیده ۶۰ نفر کشته داده‌اند و متجاوزان بسیاری از تجهیزات و تسلیحات نظامی خود را برجای گذاشته و فرار کرده‌اند.

شایم همچنین گفت که نیرو‌های ائتلاف سعودی یک کشاورز به نام «بن فارع» را به دلیل اینکه با استقرار نیرو‌های ائتلاف سعودی در مزرعه‌اش مخالف بوده، کشته‌اند.

او گفت که افراد مسلح مورد حمایت ائتلاف سعودی - اماراتی به تعدادی از کشاوزران منطقه آسیب رسانده و بیش از ۲۰۰ رأس گاو از احشام اهالی منطقه را که منبع تولید لبنیات در استان الحدیده بود، کشته‌اند.

مسئول مذکور در چرایی این اقدام متجاوزان به استان الحدیده یمن گفت که این گونه اقدامات آن‌ها نشان دهنده انحطاط اخلاقی و شکست نظامی آن‌هاست.

ائتلاف سعودی و اماراتی سومین دور از حملات خود را برای اشغال شهر بندری الحدیده (واقع در ساحل شرقی دریای سرخ) که تنها راه ارتباطی دولت مستقر در صنعاء با بیرون از یمن است، از روز ۲۱ شهریور آغاز کرد.

هدف ائتلاف سعودی از این حمله، قطع جاده ارتباطی شهر الحدیده به پایتخت یمن است تا از این طریق اشغال شهر الحدیده را تسهیل کند.

با گذشته بیش از سه سال و شش ماه از آغاز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، هنوز این ائتلاف نتوانسته به اهداف خود در یمن دست یابد؛ اهدافی که ائتلاف متجاوز مدعی بود در عرض چند ماه محقق خواهد شد.

ائتلاف مشترک عربستان سعودی و امارات متحده عربی برای اشغال شهر بندری الحدیده در ماه خرداد و تیرماه حملات گسترده‌ای را آغاز کرد که این حملات با دفاع موشکی در ساحل و مقاومت ارتش در امتداد ساحل غربی شکست خورد.

موارد مشابه


به روایت تصویر


به روایت ویدئو