راه‌اندازی مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای در دانشگاه رازی

راه‌اندازی مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای در دانشگاه رازی


منبع: مهر

بازدید: 17

تاریخ: 1397/7/16

ساعت: 20:43


کرمانشاه- مرکز ارتقای شایستگی‌های دانشجویان با هدف توانمندسازی و مهارت‌آموزی آنها در دانشگاه رازی کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از مشکلات فارغ‌التحصیلان دانشگاهی عدم مهارت در رشته‌های تخصصی است که آنها را در ورود به بازار کار با مشکل مواجه می‌کند؛ در همین راستا و با هدف توانمندسازی و مهارت‌آموزی دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه امروز دوشنبه مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان به همت اداره‌کل فنی و حرفه‌ای و با همکاری این دانشگاه راه‌اندازی شد.

یاور محمدی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در حشیه افتتاح این مرکز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه رازی و فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی مهارتی دانشجویانی که در مجموعه دانشگاه مشغول تحصیل هستند انجام گرفت که بر اساس آن راه‌اندازی این مرکز ساماندهی و پردازش شد.

وی رباتیک، کارآفرینی و کشاورزی را سه محور اصلی هماری دو طرف عنوان کرد و افزود: دانشگاه رازی اساتید توانمند و قابلیت بالایی در زمینه دانش تئوریک دارد و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای در زمینه ارتقای مهارت‌های دانشجویان می‌توان گام‌های خوبی برداشت.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: در گام اول 70 نفر از دانشجویان در این دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند و بخشی از این آموزش‌ها در این مرکز و بخش دیگر در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای به آنها ارائه می‌شود.

محمدی تصریح کرد: خروجی افزایش مهارت‌ها در کنار توانمندی‌های تئوریک دانشگاه نیروهای‌ آماده به کار و توانمندی خواهد بود که به بازار کار وارد می‌شوند.

وی در مورد حمایت از دانشجویانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند نیز گفت: در زمینه اشتغال‌زایی برای ورود به بازار کار فضای کسب و کار را برای آموزش‌دیدگان تسهیل خواهیم کرد.

دکتر اعلمی آل‌آقا رییس دانشگاه رازی کرمانشاه هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مرکز ارتقای مهارت آموزی دانشجویان با همت و مشارکت اداره‌کل فنی و حرفه ای افتتاح کردیم.

وی افزود: با این مرکز طبیعتا از ظرفیت فنی و حرفه‌ای و دانشگاه استفاده خواهیم کرد تا به شرایطی برسیم که ضعف در زمینه مهارتی دانشجویان برطرف شود.

رییس دانشگاه رازی اظهار امیدواری کرد که راه‌اندازی این مرکز شروعی برای فعالیت در زمینه‌های دیگر باشد.

موارد مشابه


به روایت تصویر


به روایت ویدئو