رد پای شوم مرد دعانویس در قتل های ناموسی + عکس - رکنا | نیوز پارسی

رد پای شوم مرد دعانویس در قتل های ناموسی + عکس

منبع: رکنا

بازدید: 43

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 09:04


حوادث رکنا: قتل های ناموسی در چند ماه اخیر در فاریاب افزایش یافته است و مقام‌های آن شهر گمان می‌برند که شاید این افزایش به قضیۀ ملا رسول لندی ربط داشته باشد.

رد پای شوم مرد دعانویس در  قتل های ناموسی + عکس

به گزارش گروهحوادث Accidents رکنا، رسول لندی یا ملا لندی همان مردی است که برای سال‌ها در فاریاب ادعا می‌کرد که زنانی که فرزند دار نمی شدند را مداوا می‌کرد تا صاحب فرزند شوند؛ ابتدا با تعویذ و در اصل با مقاربت جنسی با قربانیان فریب خورده است.

بر اساس آمار ریاست امور زنان فاریاب، در سه ماه گذشته ۹ موردقتل Murder ناموسی در آن شهر ثبت شده است، حال آنکه سال گذشته در همین محدودۀ زمانی چهار مورد قتل ناموسی ثبت شده بود.

نقیب الله فایق، شهردار فاریاب، به نیویورک تایمز، گفته است که در این اواخر قتل‌های ناموسی در آن شهر به خصوص در نزدیکی‌های محلی که ملا لندی زندگی می‌کرد افزایش یافته است و به گفتۀ وی جای شگفت نیست که اگر این قتل ها با قضیۀ افشا شدن رسول لندی ربط داشته باشد.

فایق، به استناد اعترافات کسانی که در پیوند با قضیۀ ملا لندی، بازداشت شده اند، به روزنامۀ نیویورک تایمز گفت او جمعی را به کار گماشته بود تا برایش تبلیغ کنند. نخست دعانویسی می‌ کرد و از آنان (زنان مشتری) می خواست که در دیدار بعد با خود یک مرغ بیاورند و در دیدار واپسین هم گوسفند. زمانیکه مشکل زنان حل نمی‌شد، می‌گفت که یک راه دیگر باقی مانده است و آن کار رابطه جنسی با قربانی بود.

شریفه عظیمی، رییس امور زنان فاریاب، نیز در صحبت با روزنامۀ نیویورک تایمز ضمن ابراز نگرانی از افزایش قتل های ناموسی گفته است که شاید هم زنانی که برای علاج نزد ملا لندی رفته اند، قربانی قتل ناموسی شوند.

فرید غوری، در شهر فاریاب، به روزنامۀ نیویورک تایمز گفته است که ملا لندی ویدیوهای مقاربت جنسی اش با زنان را مخفیانه ثبت می‌کرد و سپس با استفاده از این ویدیوها به باجگیری از زنان پرداخته و هر آنچه پول و طلا را که داشتند، از آن ها می گرفت.

بر اساس این گزارش، رسول لندی به کمک چند زن دیگری که یکی از آنان افسر پلیس فاریاب بود، میان زنان تبلیغ می‌کرد که در گویا در مادر ساختن زنان بی فرزند تخصص دارد.

معاون شورای فاریاب به نیویورک تایمز گفته است که ملا لندی زمانی رسوا شد که یک مرد قوی هیکل محلی در مورد کارهای وی با خبر شد و با دو محافظ مسلح به خانۀ وی رفت و موبایل و ویدیوهایش را ضبط کردند.

سیلاب گفت آنان از وی (ملا لندی) خواستند که ماهانه برایشان ۲۵۰۰ دلار بپردازد. رسول لندی در آغاز۷۰۰دلار پرداخت و دیگر نتواست پول بپردازد. سپس آنان هم به نشر ویدیوها آغاز کردند.

به دنبال نشر این ویدیوها در ماه های اخیر، ملا لندی برای چندی به ترکیهفرار Escape می‌کند. چند ماه بعد به افغانستان برگشته است.

جمشیدی به نیویورک تایمز گفته است که ماه گذشته ریاست امنیت ملی افغانستان با وی تماس گرفت و ضمن توضیحات در مورد اعمال ملا لندی به وی خبر داد که کارمندان این اداره در تلاش دستگیری ملا لندی هستند. او می گوید که شاید ملا لندی این مکالمۀ تلفنی را شنیده باشد چون همان روز ناپدید شد و تا امروز خبری از وی نیست.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


چین سینما اخبار شبکه تاتنهام اسکار دانلود رایگان فیلم دانلود فیلم 2019 هری کین زیرنویس فارسی دانلود فیلم جدید کیفیت دانلود فیلم FULL HD اسکار 2019 IMDB فصل برنلی فوتسال بانوان لینک مستقیم جستجوی زیرنویس فارسی دانلود زیرنویس فارسی بروزه شده جدیدترین کیفیت فیلم اکشن جایزه اسکار پروفایل مدل مانتو HARRY KANE فیلم علمی تخیلی 720p - WebDL 6.5 فیلم بیوگرافی حجم فایل 1.0 گیگابایت iranbanou.com دانلود فیلم عاشقانه تبت بودایی زیباترین زنان دانلود فیلم هندی دنی رز برنلی-تاتنهام اشلی بارنز 720p - Bluray دانلود زیرنویس فارسی فیلم Master Z Ip Man Legacy 2018 جدیدترین مدل مانتوهای لاکچری و شیک 98 حجم فایل 800 مگابایت حجم فایل 1.3 گیگابایت مدل مانتوهای بهاری مدل مانتو و لباس مجلسی رنگ مد سال 2018 نوروز 97 دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Photographer of Mauthausen 2018 محصول کشور اسپانیا کارگردان mar targarona ستارگان mario casas, macarena gómez, alain hern سفره هفت سین نمدی عکس پروفایل روز مهندس 96 2018 1080p BluRay Ninety Six 96 2018 تامیلی تریشا جدیدترین فیلم های هندی دانلود دوبله فارسی فیلم 96 2018 دانلود رایگان فیلم 96 دانلود زیرنویس فارسی فیلم 96 2018 دانلود فیلم 96 دانلود فیلم 96 دوبله فارسی 96 2018 دانلود مستقیم فیلم 96 سی پریم کومار فیلم سینمایی 96 2018 فیلم های جدید بالیوود فیلم هندی 96 دوبله فارسی نود و شش کریس وود دانلود 44.3MB 480p - WebDL محصول کشور هنگ کنگ, جمهوری خلق چین کارگردان woo-ping yuen ستارگان jin zhang, dave bautista, michelle yeoh, دائوچنگ دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Wandering Earth 2019 7.6 محصول کشور جمهوری خلق چین کارگردان frant gwo ستارگان guangjie li, chuxiao qu, man-tat ng, jin

به روایت تصویر


به روایت ویدئو