روسیه رهبر حزب التحریر را دستگیر کرد

روسیه رهبر حزب التحریر را دستگیر کرد


بازدید: 7

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 01:09


به گزارش ایرنا، خبرگزاری اینترفاکس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه نوشت: رهبر سازمان تروریستی حزب التحریر اسلامی در روسیه و چند نفر از سرکردگان منطقه ای این سازمان در جمهوری تاتارستان دستگیر شدند.
براساس گزارش ها، این افراد در جریان عملیات ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه و با همکاری وزارت کشور و گارد ملی روسیه دستگیر شدند.
مقام سازمان امنیت فدرال روسیه که نامی از وی در گزارش برده نشده است، ادامه داد: افراد دستگیر شده به دستور عوامل خارجی خود، در روسیه فعالیت های غیرقانونی می کردند و به دنبال ایجاد یک خلافت مذهبی و سرنگونی حکومت مرکزی با استفاده ازشیوه های تروریستی بودند.
این افراد علاوه بر تلاش برای ایجاد شبکه مخفی تروریستی در روسیه، به یارگیری و جذب افراد برای اعزام به کشورهای خاورمیانه برای اقدامات تروریستی می پرداختند.
بر اساس اطلاعات سازمان امنیت فدرال روسیه از خانه افراد دستگیر شده، مقادیری نشریات و کتاب های افراطی و ممنوع در روسیه، اسناد و نیز دستورات سران حزب التحریر و صورتحساب ها در مورد کارهای که انجام داده بودند و نیز وسایل ارتباطی به دست آمد.
به گزارش ایرنا، روسیه از سال 2003 تاکنون از حزب التحریر به عنوان یک سازمان تروریستی در این کشور یاد کرده است و بر همین اساس فعالیت آن را غیرقانونی می داند.
اروپام**391*1346*3404

موارد مشابه


موضوعات داغ امروز


پرسپولیس استقلال لیگ برتر استقلال تهران فوتبال ایران قیمت ارز قیمت طلا وزن برنامه نود ویدیو پارس جنوبی جم پدیده مشهد ارز مسافرتی مهدی رحمتی لیگ هجدهم برنامه 90 زندگی مشترک بازار طلا استقلال-پدیده محمد دانشگر سریال بانوی عمارت موشن گرافیک مشاور زندگی زناشویی جپاروف وفات حضرت معصومه طلای جهانی ارز نیمایی کم کردن وزن خرید طلا 27 آذر 97 اعتماد متقابل حسام منظور بازیکن ازبکستانی طلای ایران بررسی داوری استقلال خلاصه و حواشی دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی جم دانلود خلاصه و حواشی دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی جم ویدیو خلاصه و حواشی دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی جم صمیمیت عاطفی پیوند روحی کارشناسی داوری دیدار استقلال و پدیده ویدیو کارشناسی داوری دیدار استقلال و پدیده دانلود کارشناسی داوری دیدار استقلال و پدیده ابهامات داوری پر حرف و حدیث دیدار استقلال و سپاهان ویدیوابهامات داوری پر حرف و حدیث دیدار استقلال و سپاهان دانلود ابهامات داوری پر حرف و حدیث دیدار استقلال و سپاهان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو