ساخت تجهیزات هوشمند با قابلیت های جدید با چاپ سه بعدی - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
ساخت تجهیزات هوشمند با قابلیت های جدید با چاپ سه بعدی

ساخت تجهیزات هوشمند با قابلیت های جدید با چاپ سه بعدی


بازدید: 11

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 13:20


به گزارش روز جمعه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی،‌این تجهیزات هوشمند برای انتقال اطلاعات از شیوه ای موسوم به پراش بازگشتی (backscatter) استفاده می کنند که در آن سیگنال های دریافتی با استفاده از یک آنتن منعکس می شوند.
محققان در این تحقیقات برای تولید یک قوطی قرص هوشمند از پلاستیک استفاده کردند و برای ردگیری و ذخیره نحوه به کارگیری این قوطی از دو آنتن در بالا و پایین قوطی بهره گرفتند.
این آنتن ها توسط یک سوییچ متصل به یک چرخ دنده با یکدیگر مرتبط می شوند. بدین ترتیب باز کردن در قوطی، چرخ دنده را در یک جهت حرکت می دهد و یکی از آنتن ها فعال می شود. بستن در قوطی نیز چرخ دنده را در جهت مخالف حرکت داده و آنتن دیگر را فعال می کند.
دندانه های چرخ دنده به گونه ای طراحی شده اند که سیگنال را به شیوه ای شبیه به کد مورس، کدگذاری می کنند. بدین ترتیب راستای سیگنال مخابره شده هنگام باز کردن و بستن در قوطی متفاوت است.
این فناوری علاوه بر ردگیری باز و بستن قوطی امکان ردگیری عملکرد اندام های مصنوعی را نیز فراهم می کند.
به گفته محققان این تجهیزات تنها نمونه های اولیه ای هستند که امکان درک حرکت در جهت های مختلف را توسط اشیای تولید شده با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی به اثبات می رسانند.
قرار است گزارش کامل این فناوری در تاریخ 15 اکتبر در سمپوزیوم ACM در رابطه با نرم افزارها و فناوری های رابط کاربر در شهر برلین ارائه شود.
علمی (6)**9259**1440

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس سیاسی فوتبال بازی مجلس شورای اسلامی ورزش فیلم فرهنگی سینما اخبار فدراسیون فوتبال نمایندگان مجلس رئال مادرید یوونتوس تیم فوتبال پرسپولیس ایتالیا جام حذفی اسپانیا لندن پرسپولیس تهران برزیل میراث فرهنگی برایتون کریستال پالاس مجمع عمومی العین امارات 2019 تیم فوتبال پدیده مشهد پدیده شهر خودرو جشنواره فیلم برلین بدهی دولت دانلود زیرنویس فارسی IMDB پاول ندود جام حذفی انگلستان جشنواره فیلم کن ایان رایت جام حذف درام زندگینامه فابیو کاپلو دانلود تریلر اول - 360p ThePlayersTribune دانلود تریلر اول - 720p طلبکاران stylecraze اسناد خزانه اینجا ببینید livestrong لیگ امارات گاریدو مایک فیلان پرسپولیس در جام حذفی اتحادیه بین المللی سینماها دانلود فیلم Tolkien 2019 كالچوپولی مزایده بناها گشودن پاکت اعلام اسامی بزرگترین طلبکاران دولت دولت بدهی خود را با فروش نفت تسویه می‌کند شون رایت فیلیپس گزارش بازی پرسپولیس و پدیده پنالتی پرسپولیس و پدیده توجه ویژه به اقتصاد در گام دوم انقلاب هتل المپیك

به روایت تصویر


به روایت ویدئو