سرمایه‌گذاری آموزشی برای کودکان امروز، کاهش هزینه های آینده - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
سرمایه‌گذاری آموزشی برای کودکان امروز، کاهش هزینه های آینده

سرمایه‌گذاری آموزشی برای کودکان امروز، کاهش هزینه های آینده


بازدید: 13

تاریخ: 1397/8/18

ساعت: 15:02


به گزارش ایرنا، بهینه سازی آموزش و ایجاد شرایط بهداشتی‌، اقتصادی و اجتماعی بهتر، باعث مولد شدن شهروندان، افزایش درآمد عمومی وکاهش هزینه‌های اجتماعی کلان خواهد شد. محققان با بررسی این امر، معتقدند که سرمایه گذاری آموزشی در دوران ابتدایی کودکان، مهارت‌های شناختی همراه با توجه، انگیزه، خود کنترلی و مهارت‌های اجتماعی را در آنان تقویت و این افراد را به شهروندانی مولد تبدیل می‌کند.
بر اساس تازه‌ترین تحقیق «پروفسور هکمن» اقتصاددان توسعه‌ای و برنده جایزه نوبل اقتصاد که با همکاری یک گروه از اقتصاددانان، روانشناسان، متخصصان آمار و دانشمندان علوم انسانی انجام شده است، سرمایه‌گذاری در امر تحصیل در دوران کودکی به ویژه برای کودکانی که در محیط های پرخطر رشد می‌کنند، استراتژی موثر برای کاهش هزینه های اجتماعی است.
بر اساس این تحقیق، هر کودک نیاز به حمایت‌های اولیه در دوران کودکی دارد که متاسفانه کودکان در معرض خطر که در محیط‌ های محروم زندگی می کنند، کمتر آن را دریافت می کنند. چرا که از خانواده‌هایی هستند که از آموزش و پرورش، منابع اجتماعی و اقتصادی برای تحرک رشد زودرس و مفید برای موفقیت در مدرسه، کالج، حرفه و زندگی استفاده نمی‌کنند.
هکمن اعتقاد دارد که می توان مشکلاتی مانند سلامت ناکافی، رهاشدگی، فقر و جرم و جنایت را که هزینه های سنگینی برای جامعه به بار می آورد، با سرمایه گذاری در فرصت‌های توسعه برای این کودکان، به میزان قابل توجهی کاهش داد.
بر اساس این تحقیق، زمان تولد تا سن پنج سالگی یک دوره زمانی بحرانی برای شکل‌گیری بهره‌وری است. این دوره زمانی است که مغز به سرعت در حال ساختن پایه ای از مهارت‌های شناختی و شخصیتی لازم برای موفقیت در مدرسه، سلامت، شغل و زندگی است.

**سرمایه‌گذاری آموزشی، استراتژی مقرون به صرفه
به اعتقاد هکمن، آینده اقتصادی هر جامعه به ارائه ابزار برای تحرک بالا و ایجاد نیروی کار تحصیلکرده و ماهر بستگی دارد و آموزش ابتدایی در دوران کودکی کارآمدترین راه برای رسیدن به این هدف است.
تجزیه و تحلیل پروفسور هکمن از برنامه پیش دبستانی نشان می‌دهد که بازدهی سرمایه گذاری سالانه 7 تا 10 درصدی، افزایش پیشرفت تحصیلی و حرفه‌ای و نیز کاهش هزینه های سیستم قضایی کیفری خواهد بود که از نتایج سرمایه‌گذاری بر توسعه دوران کودکی به ویژه کودکان در خانواده‌های محروم است.
نتیجه گیری هکمن از این تحقیق، این است که سرمایه گذاری در آموزش ابتدایی در دوران کودکی حتی در شرایط بحرانی بودجه، یک راهبرد مقرون به صرفه است.

** سرمایه گذاری در توسعه دوران کودکی، پشتوانه افزایش کارآیی و تقویت اقتصادی
وی معتقد است بهترین سرمایه‌گذاری در کیفیت رشد زودرس و توسعه دوران کودکی باید از زمان تولد تا سن 5 سالگی بخصوص برای کودکان محروم و خانواده های آنان، صورت بگیرد و تمرکز تلاش ها برای دستیابی به بیشترین کارآیی و اثربخشی در همان سال های ابتدایی زندگی باشد.
این اقتصاددان باتجربه بر این نکته تأکید دارد که کسانی که به دنبال تقویت اقتصاد هستند باید سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در زمینه تحصیل و آموزش در دوران کودکی انجام دهند.
بر اساس تحقیقات پروفسور هکمن و گروه همراه وی، رشد اولیه کودکان به طور مستقیم بر نتایج اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی افراد و جامعه اثر می‌گذارد. پس هنگامی که کودک در محیط‌ های نامناسب به این دلیل که خانواده منابع کمتری برای سرمایه گذاری در توسعه سریع و موثر کودکان خود دارند، محکوم به عدم دریافت مهارت‌ها و توانایی‌ها وکاهش بهره‌وری و افزایش هزینه‌های اجتماعی می‌شود، برنامه های آموزش ابتدایی آنان در معرض خطر قرار می‌گیرد و هزینه های اجتماعی بالا وکاهش ثروت اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
بنابراین برای تقویت اقتصاد و حتی کاهش کسری بودجه عمومی باید به رشد کودکان در این مرحله توجه کرد.
منابع:
https://heckmanequation.org/
علمی*ح.م*9294*2017

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس بازی مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی فیلم عربستان سعودی علی لاریجانی تیم فوتبال پرسپولیس پرسپولیس تهران علی مطهری شکر پکن دانلود فیلم علی علیپور دانلود آهنگ جدید دانلود فیلم با لینک مستقیم دلالان دانلود فیلم های دوبله فارسی با لینک مستقیم دانلود فیلم های دوبله فارسی دانلود موزیک جدید دانلود فیلم های جدید با دوبله فارسی دانلود فیلم دوبله فارسی 720P دانلود فیلم دوبله فارسی 1080P دانلود فیلم دوبله فارسی دانلود آهنگ ایرانی دانلود موزیک ایرانی تیم فوتبال پدیده حاجی دلیگانی فریدون جیرانی العین امارات قاچاق دام IMDB دوبله فارسی سوگل طهماسبی ساخت سریال دنیای بازیگران تزیپی لیونی First Man دانلود با لینک مستقیم رایگان آموزش سوئیچ بین صدای فارسی و انگلیسی پایتخت 6 دانلود صوت بصورت جداگانه کنیست فیلم First Man لیگ امارات گاریدو جشن تولد لاکچری دل دل دانلود فیلم First Man 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم First Man 2018 با لینک مستقیم ماورایی بیوگرافی پانیذ برزعلی تصاویر پانیذ برزعلی مصاحبه با پانیذ برزعلی سریال پایتخت 6 First Man 2018 خلاصه داستان First Man دانلود First Man دانلود دوبله فارسی فیلم First Man 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم نخستین انسان دانلود رایگان فیلم First Man 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی دانلود فیلم First Man دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورFirst Man دوبله فارسی فیلم نخستین انسان عکسهای فیلم First Man کاور First Man Psychokinesis Psychokinesis 2018 خلاصه داستان Psychokinesis دانلود Psychokinesis دانلود دوبله فارسی فیلم Psychokinesis 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم قدرت ذهنی دانلود رایگان فیلم Psychokinesis 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم Psychokinesis 2018 دانلود فیلم Psychokinesis 2018 دانلود فیلم Psychokinesis 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم Psychokinesis 2018 با لینک مستقیم دانلود فیلم Psychokinesis دوبله فارسی دانلود فیلم Psychokinesis دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم Psychokinesis دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورPsychokinesis دوبله فارسی فیلم قدرت ذهنی عکسهای فیلم Psychokinesis فیلم Psychokinesis کاور Psychokinesis بیوگرافی پانیذ برزعلی تصاویرپانیذ برزعلی زندگینامه پانیذ برزعلی عکس های پانیذ برزعلی فیلم شناسی پانیذ برزعلی گفتگو با پانیذ برزعلی پانیذ برزعلی در سریال گرگ و میش عکس های جدید پانیذ برزعلی تصاویر جدید پانیذ برزعلی تعبیر وارونه یک رویا محسن لرستانی دانلود آهنگ محسن لرستانی دل دل

به روایت تصویر


به روایت ویدئو