«شمس جان» با صدای داوود آزاد منتشر می‌شود

منبع: نوا

بازدید: 19

تاریخ: 1397/8/15

ساعت: 11:34


«شمس جان» با صدای داوود آزاد منتشر می‌شود

رسانه نوا – آلبوم موسیقی «شمس جان» بر اساس حکایت پادشاه و کنیزک از دفتر اول مثنوی معنوی به زودی منتشر و روانه بازار می‌شود.

به گزارش رسانه نوا، «شمس جان» عنوان آلبومی است بر اساس حکایت پادشاه و کنیزک از دفتر اول مثنوی معنوی که به مراحل میکس و مسترینگ در استودیو تاج رسیده است.

دکتر عماد توحیدی آهنگساز این اثر با مطالعه نسخ متعدد مثنوی و مشورت با اساتید مولانا پژوه، در نهایت نسخه قونیه را برای خوانش حکایت انتخاب کرده و بیش از دوسال است که مشغول طراحی و ضبط فضاهای خاص موسیقایی این آلبوم است.

شعر خوانی این اثر توسط عبدالجبار کاکایی انجام گرفته و خوانندگی قطعات به عهده داوود آزاد است. عماد توحیدی در مورد حضور داوود آزاد و عبدالجبار کاکایی، آشنایی جدی داوود آزاد با موسیقی عرفانی و همچنین همنشینی او با فضای معناشناختی مثنوی مولانا را یادآور شد و در مورد اجرای عبدالجبار کاکایی، خوانش گرم او را برآمده از مطالعات عمیقش در ساحت شعر مولانا دانست.

صدابرداری خاص و دشوار فضاهای طراحی شده برای سازها و گروه همسرایان و همچنین خواننده است که به عهده آرش صفدری در استودیو تاج بوده و مشاوره و نظارت ضبط قطعات نیز توسط وحید اختری انجام گرفته است.

ناشر شمس جان مرکز موسیقی حوزه هنری است.

موارد مشابه


به روایت تصویر


به روایت ویدئو