شوهر مریم مهربانی نمی کرد و او عاشق کارگری با عاطفه شد! - رکنا | نیوز پارسی

شوهر مریم مهربانی نمی کرد و او عاشق کارگری با عاطفه شد!

منبع: رکنا

بازدید: 48

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 09:03


حوادث رکنا: مریم از شوهرش مهربانی نمی دید و دل به کارگری مهربان بست.

ته تقاری و عزیز دردانه بود و پدرش تا زنده بود با ازدواج او و پسرعمه اش موافقت نکرد . و بعد از مرگ وی با اصرار و اجبار عمویش که حالا بزرگتر و صاحب اختیار خانواده برادرش محسوب میشد تن به ازدواج با پسر عمه اش داد .جوانی تند خو وهوسباز .البته اینها چیزهایی بود که مریم بعد از مهاجرت و سکونت در تهران فهمید.به گزارش اختصاصی رکنا، اداره مشاوره و مددکاری پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: دلش می خواست زندگی کند محبت کند و محبت ببیند .مثل تمام دختران روستایی چه رویاهایی که نبافته بود از زندگی مشترک و مادر شدن و دیدن برق قدرشناسی و عشق در چشمان همسر بعد از تحمل سالها فشار روانی و جسمانی درمان ناباروری .اما این اتفاقات هیچوقت نیافتاد .بارها مسیر خانه تا بیمارستان را تنها رفت و حسرت زنانی را خورد که دست در دست همسرانشان در خیابان قدم می زدند یا در صف پذیرش بیمارستان نشسته بودند .

دخترک روستایی خراسانی که روحش با عطر گلهای زعفران گره خورده بود و حالا خانه بختزندانی Prisoner شده بود در غربت که روز به روز پژمرده تر و دل مرده ترش می کرد .

دلش می خواست زندگی کند و طعم محبت همسرش را بچشد و در عوض نه تنها باید با کوچکترین بهانه ای کتک می خورد و که داستان خیانتهای همسرش را از زبان خود او نیز می شنید و تحقیر می شد .تحمل چند سال رفتارهای تحقیر آمیز و پر خشونت همسر سرانجام مریم را در مسیری قرار داد که پایانی تلخ را برای او و آرزوها و رویاهای زنانه اش رقم زد.

دلش سنگ صبور می خواست مشاوری دانا که راهنمایش باشد و بتواند در لحظات سردرگمی و سرگردانی به او تکیه کند .اما اشتباهی بزرگ مرتکب شد و برایفرار Escape از مشکلات زندگی اش از زن همسایه کمک گرفت .زنی معلوم الحال که خانه اش مکان امنی برای رفت و آمد مردان دچار فساد اخلاقی بود .وقتی از خیانتهای همسرش گفت و اینکه کوچکترین توجه و محبتی از همسرش دریافت نمی کند، زن همسایه پیشنهاد داد تاخیانت Cheat و بی وفایی همسرش را تلافی کند وبه همین دلیل زمینه دوستی و آشنایی او با کارگری ساختمانی را فراهم نمود که به گفته ی خود مریم کوچکترین امتیازی به همسرش نداشت جز اینکه تمام محبتی را که همسرش دریغ می کرد او سخاوتمندانه می بخشید .

روح ساده و بی تجربه دخترک روستایی برای اینگونه زشتی های زندگی در شهر بزرگی مانند تهران ساخته نشده بود و به سادگی محو محبتهای مرد بیگانه شد و به وعده ها و علاقه اش امید بست .چند وقتی که از ارتباطشان گذشت مردبرای تصاحب کامل و همیشگی مریم به فکرقتل Murder همسرش افتاد .فکری که مریم هیچوقت با آن و در واقعکشتن Killing پدر فرزندش موافقت نکرد .اما در نهایت عملی شد وقاتل The Murderer شوهر مریم را در خانه اش پس از زد و خورد با وی به قتل رساند و جنازه را در قالی پیچید و ماشینی برای انتقال جسد به بیابانهای اطراف ورامین کرایه کرد اما راننده که به شرایط موجود شک کرده بود .پلیس را در جریان گذاشت و قاتل در همان ساعات اولیه ارتکاب به قتل دستگیر شد.

قاتل و همدستش راهیزندان Prison شدند و قصه رویاهای دخترانه مریم از خانه بخت به سرانجام تلخ پژمردن پشت میله های زندان رسید .

این روزها کسی به فکر پژمردن مریم نیست ! نه کسانی که او را مجبور به این ازدواج کردند ونه زنی که او را تشویق به خیانت کرد!

سخن کارشناس

خیانت زیان آورترین عمل در یک ارتباط است که نه تنها منجر به صدمات غیر قابل جبران به طرفین می‌شود، بلکه اعتماد و اطمیـنان کسی که مورد خیانت قرار گرفته شده را نیز نسبت به افراد دیـگر از بین خواهـد برد. مـعمولا نارضایتی از مسائل گوناگون در یک رابطه باعث خیانت می‌شود ولی در کل هیچ عذری برای این عمل نکوهیده پذیرفته نیست و باید از آن دوری نمود.

اگرچه همه زنان برای انتقام جویی از هـمسرشان به آنها خیانت نمی‌کنند، ولی اکثرا" احساس

می کنند حال که مورد خیـانت قرار گرفته اند آنها نیز مجاز به مقابله بـه مثـل می باشند. برخی تصور می‌کنند بایـد طعم تلخ دارویی که به آنها خورانده شده را به شوهراشان بخورانند تا متوجه اشتباه خود و آنچه که برسر همسرشان آمده بشوند.

متاسفانه در طی سالهای اخیر به دلیل کمرنگ شدن باورهای مذهبی و تاثیر عواملی چون شبکه های ماهواره ای ،گذر جامعه از سنتی به مدرن و همچنین معضل مهاجرت به شهرهای بزرگ و فقر فرهنگی واقتصادی ، آسیبهای فرهنگی زیادی به جامعه وارد آمده است .از جمله پیشی گرفتن زنان متاهل در خیانت به همسران از مردان که مدت نسبتا زیادی است که زنگ خطر آن به صدا درآمده و لازم است به جای پاک کردن صورت مساله برای پیشگیری از آسیبهای بعدی و دفاع از کیان خانواده مطالعات عمیق و جامعی به عمل آورد و به ترمیم فضای فرهنگی خانواده ها پرداخت .

به اعتقاد کارشناسان مسائل اجتماعی،خیانت به همسر در بیشتر موارد از سوی مرد آغاز می‌شود اما در سال های اخیر به دلایلی این ناهنجاری اخلاقی از سوی زن نیز به عنوان یک عمل متقابل و به بهانه انتقام از مرد بی وفا و یا بر طرف کردن کمبودهای عاطفی ناشی از بی توجهی همسر به کار گرفته می‌شود.

خانواده در شکل های مختلف آن همواره کارکردهای متنوعی را ایفا کرده است، مهمترین این کارکردها عبارتند از تنظیم رفتار جنسی، تولید مثل، حمایت و مراقبت از اعضاء خود، جامعه پذیری، عاطفه و همراهی، تأمین پایگاه اجتماعی، مشروعیت، کنترل اجتماعی و تأمین نیازهای اقتصادی.

هر یک از این کارکردها نقش بسیار موثری در کاهش انحرافات و کج روی های گوناگون دارند چنانچه یکی یا همه اعضای خانواده در ایفای نقش ها و وظایف خود کوتاهی نمایند همین کانون آرامش و محبت و حمایت به مجموعه ای از آسیبها و معضلات بدل می شود که در نهایت نیز به اتفاقات ناراحت کننده ای همچون پرونده ی پیش رو می انجامد .

نویسند: سروان سمانه مهربانی

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، معاونت اجتماعی، اداره مشاوره و مددکاری

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


چین سینما اخبار شبکه تاتنهام اسکار دانلود رایگان فیلم دانلود فیلم 2019 هری کین زیرنویس فارسی دانلود فیلم جدید کیفیت دانلود فیلم FULL HD اسکار 2019 IMDB فصل برنلی فوتسال بانوان لینک مستقیم جستجوی زیرنویس فارسی دانلود زیرنویس فارسی بروزه شده جدیدترین کیفیت فیلم اکشن جایزه اسکار پروفایل مدل مانتو HARRY KANE فیلم علمی تخیلی 720p - WebDL 6.5 فیلم بیوگرافی حجم فایل 1.0 گیگابایت iranbanou.com دانلود فیلم عاشقانه تبت بودایی زیباترین زنان دانلود فیلم هندی دنی رز برنلی-تاتنهام اشلی بارنز 720p - Bluray دانلود زیرنویس فارسی فیلم Master Z Ip Man Legacy 2018 جدیدترین مدل مانتوهای لاکچری و شیک 98 حجم فایل 800 مگابایت حجم فایل 1.3 گیگابایت مدل مانتوهای بهاری مدل مانتو و لباس مجلسی رنگ مد سال 2018 نوروز 97 دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Photographer of Mauthausen 2018 محصول کشور اسپانیا کارگردان mar targarona ستارگان mario casas, macarena gómez, alain hern سفره هفت سین نمدی عکس پروفایل روز مهندس 96 2018 1080p BluRay Ninety Six 96 2018 تامیلی تریشا جدیدترین فیلم های هندی دانلود دوبله فارسی فیلم 96 2018 دانلود رایگان فیلم 96 دانلود زیرنویس فارسی فیلم 96 2018 دانلود فیلم 96 دانلود فیلم 96 دوبله فارسی 96 2018 دانلود مستقیم فیلم 96 سی پریم کومار فیلم سینمایی 96 2018 فیلم های جدید بالیوود فیلم هندی 96 دوبله فارسی نود و شش کریس وود دانلود 44.3MB 480p - WebDL محصول کشور هنگ کنگ, جمهوری خلق چین کارگردان woo-ping yuen ستارگان jin zhang, dave bautista, michelle yeoh, دائوچنگ دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Wandering Earth 2019 7.6 محصول کشور جمهوری خلق چین کارگردان frant gwo ستارگان guangjie li, chuxiao qu, man-tat ng, jin

به روایت تصویر


به روایت ویدئو