علم‌الهدی:در روز یکشنبه در مجلس خلاف زینب‌آموزی و حسین‌آموزی عمل شد - ایسنا | نیوز پارسی

علم‌الهدی:در روز یکشنبه در مجلس خلاف زینب‌آموزی و حسین‌آموزی عمل شد

منبع: ایسنا

بازدید: 20

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 15:00


علم‌الهدی:در روز یکشنبه در مجلس خلاف زینب‌آموزی و حسین‌آموزی عمل شد

علم‌الهدی خطاب به نمایندگان مجلس:

نباید برای دشمن جاده سازی و راه را به طرف براندازی ما باز کنید

امام جمعه مشهد با اشاره به تصویب لایحه سی.اف.تی خطاب به نمایندگان، گفت: این‌گونه نیست که یک عده بچه‌هایشان شهید شوند و در داغ آن‌ها بسوزند و شما بیاید برای دشمن جاده‌سازی کنید و راه را به طرف براندازی ما باز کنید.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد،  با تأکید بر این‌که «آنچه در روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی انجام گرفت ضد این آموزه زینب حسین بود»، تصریح کرد: در روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی خلاف زینب‌آموزی و حسین‌آموزی عمل شد و در خط زینب و حسین نبود.

وی  با اشاره به تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمریکا در لیست سیاه تروریستی خود انصارالله یمن، حزب‌الله لبنان، حماس فلسطین و سپاه قدس ایران دارد و اگر این لیست سیاه آمریکا با دسیسه‌های استکبار جهانی به تصویب شورای امنیت برسد -چراکه آمریکا تا امروز هر شگرد شیطانی داشته است، به این دلیل که شورای امنیت نان‌خور آمریکاست و سازمان ملل در اختیار آمریکا و استکبار جهانی است، به تصویب شورای امنیت رسانده- ما با این مصوبه مجلس خودتحریمی کردیم و بایستی سپاه قدسی که جان این ملت و روح دفاع این کشور است از عرصه معاملات بانکی و ارتباطات مالی ما حذف شود. 

امام جمعه مشهد با بیان این‌که «زینب به ما یاد داد با دشمن بجنگیم»، بیان کرد: ما به عنوان ملت زینبی و ملت حسینی چطور راه را برای دشمن باز کنیم، آن هم با تصویب یک لایحه‌ای که در حقیقت دشمن را بر ما مسلط کند.

وی افزود: آنچه مقام معظم رهبری اجازه فرمودند بررسی این لایحه در مجلس شورای اسلامی بود. در طی نامه‌ای که دفتر مقام معظم رهبری به رئیس مجلس نوشتند، ایشان اجازه بررسی این لوایح در مجلس شورای اسلامی را دادند و ما هم قبول داریم. بررسی به حق است و بر حسب دستور و اجازه مقام معظم رهبری  است، اما عزیزان ما در مجلس که این لوایح و قانون منع تأمین مالی تررورسیم را تصویب کردند، آیا این بررسی با توجه به مبنای رهبری یا بی‌توجه به مبنای رهبری بود؟

علم‌الهدی بیان کرد: شما عزیزان ما در مجلس شورای اسلامی نماینده مردمی هستید که روز و شب داد می‌زنند «مرگ بر ضد ولایت فقیه». شما بایستی به عنوان نماینده مردم پیرو ولی‌فقیه این لوایح را با توجه به مبنای مقام معظم رهبری یا بی‌توجه مبنای مقام معظم رهبری درباره کنوانسیون‌ها بررسی می‌کردید؟

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس در خصوص کنوانسیون‌ها، گفت: مبنای مقام معظم رهبری این است که ما به این کنوانسیون‌ها نپیوندیم. ایشان این اجازه را دادند که در مجلس بررسی شود. آقای نماینده مجلس نماینده مردم مقلد و پیرو ولی‌فقیه است. او بایستی به این مبنای مقام معظم رهبری توجه می‌کرد و این لوایح را بررسی می‌کرد یا به این مبنای مقام معظم رهبری توجه نمی‌کرد و طبق نظر خود آن را بررسی می‌کرد؟ کدام یک از این‌ها لازم بود؟

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: تازه شما بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید که برای حفظ موقعیت کنونی کشور بایستی این لایحه را تصویب کنید. چگونه به این نتیجه رسیدید؟ کارشناس‌ترین و متخصص‌ترینی که در آن روز در مجلس حضور داشت، آقای وزیر خارجه بود که رسماً گفت تصویب این قضیه مشکلات را حل نمی‌کند. ایشان گفت نه من و نه رئیس‌جمهور تضمین نمی‌کنیم که با این تصویب مشکلات اقتصادی حل شود و فقط ما بهانه را از دست آمریکا می‌گیریم.

امام جمعه زنجان تاکید کرد:

لزوم داشتن رفتار وحدت‌بخش در پیاده‌روی اربعین

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان به حفظ وحدت، احترام به قوانین کشور عراق و رفتارهایی متناسب با شأن جمهوری اسلامی در پیاده‌روی اربعین تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان اظهار کرد: حضور موکب‌ها برای کمک به عراقی‌هاست و زائران باید ضمن حفظ شأن جمهوری اسلامی به قوانین کشور عراق احترام بگذارند و رفتار وحدت‌بخش مسلمانان را به نمایش بگذارند.

خاتمی با بیان این مطلب که ماه صفر ماه اندوه و حزن است؛ چرا که در این ماه اهل‌بیت (ع) و اسرای کربلا به مرکز قدرت، ثروت و تصمیم‌گیری در مجلس یزید وارد شدند، با اشاره به این‌که حاکمان زمان، باورهای منفی نسبت به اهل‌بیت (ع) در جامعه را رواج داده بودند، تصریح کرد: خطبه کوبنده بانوی کربلا حضرت زینب (س) در مجلس یزید، سخنرانی امام سجاد (ع) در اجتماع بزرگ امویان و شهادت مظلومانه سه ساله این خاندان، عمق دشمنی یزید و پیروانش با اهل‌بیت (ع) را آشکار کرد.

خاتمی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حل مشکلات کشور کار جهادی لازم دارد، اشاره کرد و افزود: مشکل گرانی، کاهش قدرت خرید مردم، تحت تاثیر قرار گرفتن امرار معاش مردم به‌ویژه طبقات ضعیف نیاز به بهبود برخی امور در حوزه مشکلات نظام بانکی، تقدینگی، اشتغال، تورم و فرآیند بودجه‌ریزی دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا اکنون دیگر ابرقدرت مطلق دنیا نیست، تصریح کرد: با عزم و اراده مسئولان و ظرفیت بی‌بدیل جوانان و نخبگان توانمند ایران، می‌توان بر مشکلات فائق آمد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:
‌ضرورت جلوگیری از هدررفت حتی یک ریال در کشور/کار به دست مدیران جهادی سپرده شود

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تاکید بر جلوگیری از هدررفت یک ریال در کشور، خواستار سپردن کار به دست مدیران جهادی شد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در نماز سیاسی‌عبادی جمعه اراک تقوای الهی را به معنای پرهیز از کبر، کینه، خودخواهی و دوری از رذایل و مزین شدن به فضایل دانست و گفت: مرز جدایی انسان‌های باتقوا از بی‌تقوا خداشناسی، عفاف، کرامت نفس، آزادگی، قناعت و ... است.

وی با تاکید بر استفاده از تجربه موفق ملت‌ها بیان کرد: هنر انسان خردمند استفاده از تجربیات موفق دیگر ملت‌هاست، کشور پس از انقلاب اسلامی با دست خالی در مقابل صدام ایستاد و امروز شرایط کشور از سال 57 و 68 نیز بهتر است، امروز 35 میلیون تن تولید توسط پتروشیمی‌ها در کشور انجام می‌شود و ظرفیت‌هایی خوبی در اختیار است، اما متاسفانه درگیر تجمل‌گرایی که سمی مهلک است، شده‌ایم درحالی که باید زندگی توام با ساده‌زیستی را ساخت.

دری‌نجف‌آبادی با اشاره به انتظارات از قوای سه‌گانه گفت: انتظار می‌رود دولت و مجلس امور کلان کشور را با جدیت دنبال کنند چراکه این قوا اساس کار در تخصیص ارز، منابع، واردات و صادرات و ... هستند و باید تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی عنوان کرد: امروز باید بانی شرایط تلخ کنونی در کشور را پیدا کرد و قوه‌قضاییه باید با جدیت به موضوع متحکران و ضایع‌کنندگان منابع ارزی و ریالی کشور برخورد کند، نباید اجازه از بین رفتن یک ریال را داد چراکه حقوق ملت است و تضییع‌کنندگان حقوق مردم باید مجازات و پاسخگو باشند چراکه به بیت‌المال آسیب زده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به روز کودک بر توجه به تربیت کودکان تاکید کرد و افزود: کودکان امروز شخصیت‌های والای آینده هستند و باید از امروز تربیت آنها مورد توجه قرار گیرد و در این راستا آموزش و پرورش، بهزیستی و رسانه و خانواده و دستگاه‌های مرتبط باید در تربیت، تغذیه، بهداشت و درمان کودکان باید تلاش کنند.

وی با اشاره به تصویب CFT بیان کرد: اگر این مصوبه پس از شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود قطعا در 2 مرحله هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌ها و همچنین در بخش مصلحت‌ها و عدم مصلحت‌های مجمع نیز بررسی و ارائه نظر خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

برخی با ترویج افکار دشمن، بن‌بست نمایی می‌کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بیان این‌که برخی با ترویج افکار دشمن، بن بست نمایی می‌کنند، گفت: بن بست نمایی بزرگ‌ترین خیانت در حق مردم ایران است، برخی چنین نشان می‌دهند که تسلیم شدن در برابر آمریکا تنها راه است، در حالی که یکی از راه حل‌های مشکلات کشور، استفاده از نیروی عظیم جوانان کشور است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد علی آل هاشم در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته با بیان این مطلب اظهار کرد: در هفته گذشته و پس از بحث‌ها و حواشی زیادی که اتفاق افتاد و نظرات مخالف و موافقی که از رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف عنوان شد، لایحه CFT و FATF به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده و به شورای نگهبان الحاق شد، این کنوانسیون‌ها در خصوص مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در سطح جهان طراحی شده است و کشورها به طور مختلف به آن پیوسته‌اند، باتوجه به فرمایشات رهبری  در چنین مواردی باید بسیار هوشیار عمل کرد. 

وی تصریح کرد: اکنون که این لوایح در مجلس تصویب شده و به تصویب شورای نگهبان نرسیده است، باید گفت که نظام جمهوری اسلامی ایران بن بست ندارد و هیچ مسئله‌ای در آن لاینحل نمی‌ماند، چرا که شورای نگهبان همواره از جمهوریت نظام دفاع و مسایل دارای پیچیدگی را حل و فصل کرده‌ است، به کسانی که معتقد هستند برای حل مشکلات باید در برابر دشمنان تسلیم شد می‌گوییم که بد نیست به تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران سری بزنند تا شاید نظرات خود را اصلاح کنند.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: راه دیگر مقابله با سیاه نمایی دشمن، گرفتن ابزار رسانه از دست دشمن است، بنا به تشبیه رهبر معظم انقلاب، ابزار رسانه همانند سلاح شیمیایی است که انسان‌ها را از بین می‌برد، تلویزیون، رادیو، اینترنت و شبکه‌های مجازی علیه ما و از ناحیه دشمن استفاده می‌شوند، مسئولان مربوطه به این امر توجه داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص مشکلات اقتصادی، بیان کرد: امیدواریم مسئولان ذی ربط در ارتباط با رفع مشکلات اقتصادی نهایت تلاششان را کرده و از نظرات اقتصاد دانان کشور و فعالان بخش خصوصی استفاده کنند. تامین نیازهای عمومی مردم باید به نحو احسن انجام شود تا دشمنان از تحریم‌ها ناامید شوند، مشکلات نظام نقدینگی، بانکی، تورم، فرایند بودجه ریزی، مشکل گرانی و اشتغال باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه اردبیل:

ایران اسلامی در عرصه دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه پیدا کرده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در مقابل انزوای سیاسی آمریکا، ایران اسلامی در عرصه دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه پیدا کرده است. 

  به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار داشت: خون مظلومانی که در چند سال اخیر توسط آمریکا و اذناب او در منطقه ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد. نمونه آن افتضاح بسیار بزرگ آمریکا و آل سعود در قضیه جمال خاشقچی است، این افتضاح آنگونه است که اگر میلیاردها دلار مصرف می کردیم نمی توانستیم آن را درست بکنیم. 

وی افزود: برخورد دوگانه آمریکا با موضوع حقوق بشر در این حادثه کاملا معلوم شد و همه فهمیدند درد آمریکا درد حقوق بشر و دموکراسی و تروریسم نیست و همه اینها ابزار منافع نامشروع آمریکایی هاست. در این حادثه ترامپ عملا گفت که پول بر حقوق بشر مقدم است. پس از این به بعد دولت آمریکا حق ندارد از حقوق بشر صحبت کند و کشوری را بخاطر آن محکوم کند یا محاصره برای آن کشور درست کند. 

خطیب جمعه اردبیل در ادامه گفت: وقتی رئیس جمهور آمریکا می گوید از 110 میلیارد دلار فروش تسلیحات به عربستان نمی تواند بگذرد، با این سخن عربستان جری تر می شود و به هر جنایتی دست می زند. این سخن بهترین چراغ سبز برای عربستان جهت هرگونه جنایت و تحرکات تروریستی است. در یمن نیز آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی فقط به خاطر پول به عربستان چراغ سبز داده اند که هرچقدر می خواهد از یمنی ها را به قتل برساند. ملت آمریکا از اینکه چنین تاجر بی رحم، بی مروت و بی انصافی را بر مردم دنیا مسلط کرده اند باید خجالت بکشند. 

امام جمعه اصفهان:

نمایندگان مجلس موضوع FATF را در شهرهای خود بررسی نکنند

امام جمعه اصفهان با بیان این‌که ممکن است برای نمونه شخصاً با قرارداد مخالفت‌هایی داشته باشم اما این دلیل نمی‌شود که با اکثریت آرا مخالف باشم، گفت: حتی این موضوع دلیل بر این نمی‌شود که نمایندگان مجلس این موضوع را در شهرهای خود بررسی کنند زیرا دشمن همواره به دنبال بهانه است.

به گزارش ایسنا، سیدیوسف طباطبایی نژاد در نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به این‌که هر گونه قراردادی که جمهوری اسلامی بخواهد انجام دهد باید آن را مجلس تصویب و شورای نگهبان تأیید کند، اظهار کرد: برای نمونه در خصوص موضوع FATF باید در نظر گرفت که شورای نگهبان آن را تأیید نکرده است.

وی افزود: هم چنین مقام معظم رهبری نیزدر این خصوص دستوری ندادند. تنها در صورتی که شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی قراردادی را تأیید کنند و رهبری نیز حرفی نداشته باشند ما آن را قبول می‌کنیم.

 نماینده ولی فقیه در اصفهان با بیان اینکه سه حالت برای اینکه آرا را مورد تبعیت قرار دهیم وجود دارد، ادامه داد: حالت اول این است که تمام افراد جامعه به یک چیز رأی داده‌اند که چنین امری غیر ممکن است، حالت دوم این است که باید به کمترین آرا اعتنا کرد که چنین کاری اشتباه است و حالت سوم این است که فردی رأی نداده است در این صورت نباید اعتراضی کند چراکه قانون را نمی‌توان تغییر داد.

امام جمعه‌ی جدید ایلام:

هر کس زیر چتر ولایت به مردم خدمت کند خودی است

امام جمعه ایلام گفت: وحدت نیاز امروز جامعه‌ی ماست و از همه‌ی احزاب و گروه‌های سیاسی می‌خواهم حول محور ولایت برای اعتلای کشور و استان تلاش کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» در خطبه‌های اولین نماز جمعه پس از انتصاب به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام اظهار کرد: بنده فرزند انقلاب، سرباز و خادم رهبرم و افتخارم این است که مقام معظم رهبری بنده را به خدمتگزاری به مردم استان مفتخر فرموده‌ است.

وی با تاکید بر اینکه مشی بنده فراجناحی است و هرکس که زیر چتر ولایت است را با هر نظر و سلیقه‌ای خودی می‌دانم، تصریح کرد: ضمن حمایت از کارگزاران نظام و دولت در استان ، حقوق مردم را از آنان مطالبه می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: در دفتر بنده بر روی همه‌ی شما باز است و برای ارتباط با بنده واسطه‌ای وجود ندارد و هیچ کس حق ندارد از انتساب و ارتباط با بنده سوء استفاده کند و از این طریق بخواهد از امتیازی برخوردار شود.

کریمی‌تبار ضمن تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام‌المسلمن لطفی، نماینده سابق ولی‌فقیه در استان و ائمه‌ی جمعه‌ی اسبق ایلام، گفت: ایشان سالیان سال در استان زحمت کشیده‌اند و  پدر معنوی استان است و از ایشان خواهش می‌کنم در استان حضور داشته باشند و همچنان نقش پدر معنوی را ایفا و در مشکلات گره‌گشایی کنند.

امام جمعه ایلام از حضور همه‌ی مردم ، مدیران، کارکنان دولت،  ائمه‌ی جمعه و تلاش‌های ستاد استقبال مردمی در مراسم استقبال قدردانی کرد و گفت: وحدت نیاز امروز جامعه‌ی ماست و از همه‌ی احزاب و گروه‌های سیاسی می‌خواهم حول محور ولایت برای اعتلای کشور و استان تلاش کنند.

کریمی‌تبار شرایط امروز جامعه و فضای بین‌المللی را در حال گذار ارزیابی کرد و گفت: به فضل خدا همانطور که جماهیر شوروی فروپاشید و داعش سرنگون شد موانع یکی پس از دیگری برطرف خواهد شد و امروز رییس جمهور بی‌خردآمریکا اعلام می‌کند 7 میلیارد دلار در خاورمیانه هزینه کرده و هیچ فایده ای‌ نداشته و نور انقلاب اسلامی در دنیا به سرعتی پیش می‌رود که فراتر از تصور ماست.

به گزارش ایسنا، مردم ایلام امروز از میدان شهید کشوری تا مصلای امام‌خمینی(ره) از امام جمعه‌ی جدید ایلام استقبال کردند.

 در این مراسم حکم امام جمعه ایلام توسط آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری قرائت شد  و از زحمات چندین ساله‌ی حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» تقدیر کرد.  

امام جمعه موقت قم گفت: وحدت، انسجام و هم‌گرائی ملت و مسئولان در پرتو رهنمون‌های رهبری موجب اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، آیت الله علی رضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس عنوان کرد: انسان در گروی اعمال خود بوده و ثواب و عقاب نتیجه اعمال خود انسان است،  انسان موجودی اجتماعی است و اعمال انسان دارای بازتابی در جامعه و زندگی دیگران است.

وی در مورد شرایط کشور و وظایف ما در قبال آن گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هجمه های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی دشمنان مواجه هستیم به تعبیر رهبری هجمه ها منفعلانه و بر اثر پیشرفت طوفنده انقلاب در عرصه بین الملل و ماندگاری و پیشرفت امواج انقلاب است.

امام جمعه موقت قم بیان کرد: دشمنان با همه قوا به میدان آمده اند و باید ملت و مسئولان وارد صحنه شوند بدون شک وحدت، انسجام و هم گرائی ملت و مسئولان در پرتو رهنمون های رهبری موجب اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.

وی عنوان کرد: همچنین امروز قدرت موشکی، صنایع دفاعی و وحدت و انسجام داخلی از عناصر اقتدار است و باید از آن صیانت شود.

آیت‎الله اعرافی تصریح کرد: رعایت مصالح کشور در پرتو هدایت‎های رهبری اهمیت زیادی دارد به جز ارتباط با آمریکا و اسرائیل، رهبری اجازه ارتباط با همه کشورها را داده اند اما نگاه ما نباید فقط به آن ها باشد بلکه باید به نیروهای داخلی اعتماد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی‌ها و طراحی‌ها استقلال و روح انقلابی و اعتماد به نفس را حفظ کنیم مجلس نیز در مصوبات مربوط به اسناد به روحیه انقلابی توجه داشته باشد و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت و قوای سه گانه و قوه قضائیه و نهادهای کشور و ملت در پرتو راهنمایی های رهبری حرکت کنند.

آیت الله اعرافی بیان کرد: روابط ایران و عراق باید استوار باشد خیلی ها تلاش کردند این روابط را مخدوش کنند مسئولان جدید در عراق عمق اهمیت و ارزش این روابط و ارزش آن برای استقلال کشورها را بشناسند .

وی در مورد قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی در ترکیه نیز خاظرنشان کرد: این اتفاق در ترکیه حادثه تلخی بود یک روزنامه نگار سعودی با آن وضع شکنجه و کشته شود مقبول نیست و ما ظلم را نمی پذیریم.

امام جمعه رشت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع چندصد هزار نفری بسیجیان، یادآور شد: رهبر انقلاب خواستار هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان علیه اسلام و انقلاب شدند و لذا تاکید فرمودند که مسئولان راه های نفوذ دشمنان را شناسایی کنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر، با بیان اینکه خانواده ها براساس برنامه ریزی و آینده نگری زندگی کنند، گفت: برنامه ریزی در زندگی موجب کاهش خطاها و اشتباهات می شود.

وی از جوانان خواست از هم اکنون برای آینده و زندگی مشترکشان برنامه داشته باشند و اظهار کرد: برنامه ریزی کردن خطرات و آسیب ها و اضطراب های زندگی را کاهش می دهد. البته برنامه ریزی کردن فقط مربوط به زندگی مادی نیست و انسان برای کسب معنویت، آرامش روحی و نشاط جسمی نیز به برنامه ریزی نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه زن و شوهر در خانواده باید اخلاق مدار باشند، خاطرنشان کرد: حسن معاشرت در خانواده موجب تربیت فرزندان متین و اخلاق مدار می شود.

این کارشناس دینی، سعادت دنیا و آخرت را در گرو تقوا و پرهیزکاری دانست و گفت: انسانی که تقوا ندارد، ممکن است هر کار ناپسندی را انجام دهد، اما انسان متقی و پرهیزکار خدا را مد نظر قرار می دهد و سپس اقدام به انجام کاری می کند. امروز بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بی تقوایی است.

امام جمعه رشت، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به انتخاب وزرا به موقع عمل کنند و گفت: مسئولان به جای نگاه کردن به کشورهای خارجی، بر توان داخلی تکیه کنند و به فرمایش رهبر انقلاب درباره رفع مشکلات کشور جامه عمل بپوشانند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: هر نوع کنوانسیون یا قراردادها و معاهدات بین‌المللی به تعبیر رهبری دست پخت استکبار جهانی است قطعا منافع ملت‌ها در آن دیده نشده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد با بیان اینکه  روزهای آغازین ماه صفر مصادف با ایام شهادت دختر سه ساله امام حسین(ع) حضرت رقیه(س) است، افزود: شهادت حضرت رقیه(س) سندی ماندگار بر مظلومیت اهل بیت عصمت و طهارت (ع)است.
استکبار اگر قانونی می‌نویسد به نفع خود می‌نویسد
وی تاکید کرد: امروز هم ممکن است لوایحی به مجلس برده شود، باید نمایندگان مجلس حواسشان جمع باشد، هر نوع کنوانسیون یا قراردادها و معاهدات بین المللی که به تعبیر رهبری دست پخت استکبار جهانی است قطعا منافع ملت‌ها در آن دیده نشده است.
جای جوانان در مدیریت اجرایی کشورکمرنگ است
وی به سخنان مقام معظم رهبری در رزمایش باشکوه محمد رسول الله(ص) اشاره کرد و با بیان اینکه این سخنان بسیار مهم و امید بخش بودند، نکته اساسی سخنان رهبری مربوط به جایگاه جوانان و نقش آنان در کشور بوده است، گفت: جوانان در پیروزی انقلاب، در جهاد نظامی دوران دفاع مقدس، در جهاد فرهنگی، در جهاد علمی خود را ثابت کردند و امروز هم نقش جوانان در جهاد اقتصادی را شاهدیم چرا که جوانان مومن حلال مشکلات هستند و پیشرفت، رشد و تعالی کشور به فعالیت آنان بستگی دارد.
میرعمادی تاکید کرد: باید جوانان را باور کنیم  تابتوانند در عرصه‌های گوناگون شرکت کنند.
هزینه سازش با آمریکا به‌مراتب بیشتر از هزینه مقاومت است 
میرعمادی با بیان اینکه هزینه سازش با آمریکا به‌مراتب بیشتر از هزینه مقاومت است و امروز عربستان و آل سعود مظهر سازش با آمریکا هستند، خاطرنشان کرد: ایران مظهر مقاومت است و این در حالیست که رئیس‌جمهور امریکا رسماً می‌گوید عربستان مثل گاو شیرده است و باید آن را بدوشیم.

امام جمعه گرگان:

راه‌حل برطرف شدن مشکلات اقتصادی تسلیم شدن در برابر آمریکا نیست

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه دنیا به سمت چند جانبه‌گرایی پیش می‌رود، گفت: دشمنان این تفکر باطل را که جمهوری اسلامی ایران در برابر آن ها زانو می‌زند و تسلیم خواهد شد را به گور خواهند برد؛ با وحدت و تلاش بیشتر می‌توانیم مسائل و مشکلات کشور را حل کنیم.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار کرد: زمانی دنیا دو قطبی بود اما امروز آمریکا قدرت واحد نیست و قدرت های دیگری سربرآوردند. دوران این جمله انحصاری که هیچ راهی برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی جز تسلیم در برابر آمریکا وجود ندارد، تمام شده است.

وی افزود: موقعیت امروز آمریکا از لحاظ نظامی، اقتصادی و مراودات بین‌المللی بسیار با گذشته تفاوت داشته و با مشکلات فراوانی روبه‌رو است و دیگر آن توان جنگی را نداشته و در همان جنگ‌هایی که آغاز کرده زمین‌گیر شده است.
 

امام‌جمعه قزوین:

ملت انقلابی ایران اسلامی و مقاومت اسلامی از FATF آسیبی نخواهد دید

امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: ملت انقلابی ایران اسلامی و مقاومت اسلامی از FATF آسیبی نخواهد دید اما تصویب‌کنندگان FATF خوار و ضایع خواهند شد.
 
به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به تصویب FATF در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: واقعاً جای تعجب است چگونه کسی که نماینده یک ملت عزتمند و مقتدر است کاری انجام می‌دهد که دور از عقل، منطق، ایمان، سیاست، هوشمندی و بصیرت است.
 
وی افزود: برخی از نمایندگان مجلس برخلاف منافع ملی و استقلال کشور و ملت، برخلاف سوابق انقلابی و آرمان‌های شهدای به خون خفته‌یِ مظلومِ انقلاب و اسلام این اجازه را به خود دادند و FATF را به تصویب رساندند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: اعتقاد راسخ داریم که تصویب FATF در مجلس فقط اقدام کنندگانش را خوار و ضایع می‌کند اما به عزت و اقتدار ملت انقلابی ایران اسلامی و مقاومت اسلامی در منطقه هیچ آسیبی نخواهد رساند.
 
امام‌جمعه قزوین به تشریح مفاد CFT پرداخت و بیان کرد : CFT بخشی از قرارداد FATF محسوب می‌شود که در مجلس به تصویب رسید اما همچنان بخش‌های دیگری نیز در این قرارداد ننگین وجود دارد.
  
وی بیان کرد: مسئولان کشور نباید امید داشته باشند کسانی که با روح نفاق زندگی می‌کنند، بتوانند باری از دوش شما بردارند و در حماسه انقلاب با ما همراه شوند، گاهی یکی از مسئولان برجسته کشور در دانشگاه با ضعف و زبونی به دانشجویان می‌گوید اگر امریکا موشک خود را به سمت ما شلیک کند ما چه کار باید انجام دهیم! این نگاه درحالی‌که است که رهبری می‌فرمایند اگر دشمن غلطی کند ما تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: فردای روزی که قرار بود تیم هسته‌ای ایران برای مذاکره با امریکا و کشورهای اروپایی حضور پیدا کند رئیس‌جمهور ما می‌گوید خزانه ایران خالی است، متأسفانه این نگاه ذلیلانه عامل سوءاستفاده دشمن شد درحالی‌که ایران اسلامی صاحب قدرت و اقتدار است و ما امیر مؤمنان (ع)، سیدالشهدا (ع)، سابقه قدرتمندانه، تجهیزات موشکی و سیل جمعیت مسلمانان در جهان را پشتیبان خود داریم.
 
آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: همان گونه که رهبری اعتقاد دارند؛ جوان‌ها راه‌حل مشکلات کشور هستند، پیران مجرب اگر خسته و بی‌حال نباشند، می‌توانند راهنمایی کنند اما موتور پیش برنده این انقلاب جوانان هستند، بنابراین باید سرمایه عظیم جوانان را مورد اعتماد قرار دهیم و باید پیرانی که جرئت لازم را ندارند میدان را به جوانان واگذار کنند.
 
خطیب نماز جمعه قزوین یادآور شد: با توجه به بیانات رهبر اتقلاب، این ملت و این نسل جدید تصمیم گرفته است که دیگر تحقیر نشود و دنبال قدرت‌های بیگانه حرکت نکند و تصمیم گرفته است ایران عزیز را به اوج قدرت و عزت برساند و این توانایی و ظرفیت را دارد.
 
وی تأکید کرد: این نگاه رهبر و ملت ما است و آن‌هایی که نمی‌توانند این نگاه را مبنای عملکرد خود قرار دهند، باید جای خود را به انسان‌های عزتمند، مؤمن و توانمند بسپارند.
 


مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


چین سینما اخبار اخبار استانها شبکه تاتنهام اسکار دانلود رایگان فیلم دانلود فیلم 2019 هری کین زیرنویس فارسی دانلود فیلم جدید کیفیت دانلود فیلم FULL HD اسکار 2019 IMDB فصل برنلی فوتسال بانوان لینک مستقیم جستجوی زیرنویس فارسی دانلود زیرنویس فارسی بروزه شده جدیدترین کیفیت فیلم اکشن جایزه اسکار پروفایل مدل مانتو HARRY KANE 6.5 فیلم بیوگرافی حجم فایل 1.0 گیگابایت دانلود فیلم عاشقانه iranbanou.com تبت بودایی زیباترین زنان دانلود فیلم هندی دنی رز برنلی-تاتنهام اشلی بارنز 720p - Bluray دانلود زیرنویس فارسی فیلم Master Z Ip Man Legacy 2018 جدیدترین مدل مانتوهای لاکچری و شیک 98 حجم فایل 800 مگابایت مدل مانتوهای بهاری مدل مانتو و لباس مجلسی رنگ مد سال 2018 نوروز 97 دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Photographer of Mauthausen 2018 محصول کشور اسپانیا کارگردان mar targarona ستارگان mario casas, macarena gómez, alain hern 96 2018 1080p BluRay Ninety Six 96 2018 تامیلی تریشا جدیدترین فیلم های هندی دانلود دوبله فارسی فیلم 96 2018 دانلود رایگان فیلم 96 دانلود زیرنویس فارسی فیلم 96 2018 دانلود فیلم 96 دانلود فیلم 96 دوبله فارسی 96 2018 دانلود مستقیم فیلم 96 سی پریم کومار فیلم سینمایی 96 2018 فیلم های جدید بالیوود فیلم هندی 96 دوبله فارسی نود و شش سفره هفت سین نمدی عکس پروفایل روز مهندس کریس وود دانلود 44.3MB 480p - WebDL محصول کشور هنگ کنگ, جمهوری خلق چین کارگردان woo-ping yuen ستارگان jin zhang, dave bautista, michelle yeoh, دائوچنگ

به روایت تصویر


به روایت ویدئو