" قصه‌های شیرین ایرانی" برای بچه های ایرانی - افکار نیوز | نیوز پارسی

" قصه‌های شیرین ایرانی" برای بچه های ایرانی

بازدید: 20

تاریخ: 1397/7/8

ساعت: 12:53


مثنوی معنوی در قالب مجموعه کتاب‌های «قصه‌های شیرین ایرانی» به قلم حسین فتاحی برای کودکان بازنویسی داستانی شده است. این اثر در آستانه روز بزرگداشت مولوی در هشتم مهرماه به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

" قصه‌های شیرین ایرانی" برای بچه های ایرانی
به گزارشافکارنیوز،

مثنوی معنوی در قالب مجموعه کتاب‌های "قصه‌های شیرین ایرانی" به قلم حسین فتاحی برایکودکانبازنویسی داستانی شده است. این اثر در آستانه روز بزرگداشت مولوی در هشتم مهرماه به علاقه‌مندان کتاب معرفی شد.

کتاب حاضر بازنویسی 24 قصه و حکایت از مثنوی معنوی است. شخصیت‌های اصلی داستان‌های مثنوی عموماً پیامبران، پادشاهان، چوپانان، بردگان و حیوانات هستند.

  در این کتاب داستان‌هایی مانند طوطی و بقال،شیرو خرگوش باهوش، مرد مغرور و کشتی‌بان، دوستی خاله خرسه،موشو شتر، درخت جادویی، مارگیر و اژدها، گنجشک و پندهایش، شتر و روباه و خر، نقاش‌های چینی و رومی، انگور، زبانحیوانو .... به زبان ساده برای گروه سنیکودک و نوجوانروایت شده‌اند.

کتاب با داستان "طوطی و بقال" آغاز می‌شود که یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین داستان‌های مثنوی نیز محسوب می‌شود که روایت‌های مختلفی از آن گفته و شنیده شده است. فتاحی این داستان‌ها را ازشعربه نثر برگردانده و به اعتقاد خودش دلیل آن این بوده که بچه‌ها راحت‌تر آن را بخوانند و معنی آنها را بفهمند و در آینده هم به سراغ نسخه اصلی مثنوی معنوی بروند.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است:.. حضرت سلیمان با تعجب گفت: کجا می‌روی پشه؟ مگر نیامده بودی از باد شکایت کنی؟ حالا باد آمده؛ حرفت را بزن تا او هم بشنود و من بتوانم قضاوت کنم.

پشه همانطور که پرواز می‌کرد، گفت: جایی که باد باشد، من نمی‌توانم آرام بنشینم و حرف بزنم یا حرف او را گوش کنم. باد که بیاید، مرا به این طرف و آن طرف پرت می‌کند و با خود می‌برد». از آن به بعد، دعوای باد و پشه ادامه دارد.

گفتنی است مجموعه کتاب های "قصه‌های شیرین ایرانی"، تلاشی است برای آشناییکودکان و نوجوانانباادبیاتغنی کشورمان. در این مجموعه داستان هایی از متون کهنه پارسی انتخاب و برای نوجوان به تحریر درآمده است.

این آثار شامل بوستان سعدی٬ مثنوی معنوی٬ قابوس نامه٬ مرزبان‌نامه، کلیه و دمنه، هزار و یک شب٬ گلستان سعدی٬ هفت اورنگ و جوامع‌الحکایات هستند که به ترتیب توسط سپیده‌خلیلی٬ حسین فتاحی»٬ مجیدملامحمدی٬ محمدرضا شمس٬ مژگان شیخی٬زهراحیدری٬ فرهاد حسن زاده٬ جعفر ابراهیمی شاهد و مهری ماهوتی برای کودکان به صورت داستان بازنویسی شده‌اند.

 

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


آمریکا اخبار حوادث خودرو قانون پلیس حوادث حادثه بازیگر اقتصادی دستگیری خوزستان خرید و فروش نمایشگاه اسلایدر اعدام کامیون رئیس قوه قضائیه مرگبار راننده EXT خودروهای خارجی قاضی وحید مظلومین طراحی تصادف زنجیره ای معامله رحم هیتلر جزیره هرمز نفیسه روشن مریم معصومی فاطمه گودرزی بازیگر زن ایرانی محسن یگانه مانتو تصاویر دیدنی بازیگر مرد ایرانی عکس رنگی هیستروسکوپی غرفه باربد بابایی ازدواج بازیگران دریابانی هرمزگان عکس رنگی رحم سواری با کامیون مدل مانتو جدید بهاره عروس فاطمه گودرزی کافه رستوران های هنرمندان ایرانی زمان عکس رنگی از رحم شرایط انجام ناباروری در زنان 12 علت درمان و تشخیص ناباروری www.verywellfamily.com 02176710837 سهراب سجادی پسر فاطمه گودرزی همسر فاطمه گودرزی دختر فاطمه گودرزی فاطمه گودرزی بازیگر دریا مرادی بخش پویا گنجی ازدواج پویا گنجی با دریا مرادی دشت بازیگران پر کار در جشنواره فجر 97 خونریزی و لکه بینی بعد از عکس رنگی رحم تفسیر عکس رنگی از رحم دل‌نوشته‌هایی در مورد مادر شعر برای مادر ها عکس روز مادر عکس نوشته و عکس پروفایل

به روایت تصویر


به روایت ویدئو