قوی‌ترین مسکن طبیعی برای درد سیاتیک و استخوان درد - افکار نیوز | نیوز پارسی

قوی‌ترین مسکن طبیعی برای درد سیاتیک و استخوان درد

بازدید: 33

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 05:12


یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت را به علت داشتن «کلشی‌سین» برای مبتلایان به سیاتیک و نقرس مفید دانست.

قوی‌ترین مسکن طبیعی برای درد سیاتیک و استخوان درد
به گزارشافکارنیوز،

شربت سورنجان حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، E ، گروه ویتامین‌های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶ ، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم،قندمانند گلوکز، ساکاروز و فروکتوز، پروتئین، کلسیم، منیزیم، فنول، کلشی‌سین، موسیلاژ، آمیدون و تانِن است.

برای بررسی خواص شربت سورنجان و اینکه مصرف این شربت برای چه افرادی مفید است، با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگرطب سنتیگفت‌وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

مهم‌ترین خواص شربت سورنجان

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگرطبسنتی درباره مهم‌ترین خواص شربت سورنجان اظهار کرد: این شربت به علت داشتن ماده‌ای به نام «کلشی‌سین» برای مبتلایان به نقرس، سیاتیک (عِرقُ‌ النساء)، اسید اوریک بالا و روماتیسم بسیار مفید است.

وی درباره خواص دیگر شربت سورنجان بیان کرد: این شربت بلغم اضافی را از بدن خارج می‌کند بنابراین برای افرادی که دچار درد‌های استخوانی و مفصلی هستند بسیار مناسب است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: شربت سورنجان نقشی موثر در افزایش قدرت باروری درمردانو رفعسرماخوردگیو آنفلوآنزا دارد، این شربت نشاط‌آور است بنابراین اضطراب،استرسوافسردگیرا از بین می‌برد.

عظمایی تاکید کرد: شربت سورنجان ضد نفخ و بادشکن است و حالت تهوع و استفراغ را برطرف می‌کند، این شربت تاثیری چشمگیر در بهبود عملکرد مغز، تقویت حافظه و جلوگیری از ابتلای افراد بهآلزایمردارد.

وی تصریح کرد: شربت سورنجان به علت داشتن ویتامین‌های A ، C و E خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد بنابراینسیستم ایمنی بدنرا تقویت و بدن را در برابر بیماری‌های مختلف به ویژه انواع سرطان‌ها محافظت می‌کند.

موارد منع مصرف شربت سورنجان

این محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره موارد منع مصرف شربت سورنجان گفت: استفاده از این شربت برایزنانباردار ممنوع است، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، معده و کلیه هم باید شربت سورنجان را زیر نظرپزشکمصرف کنند.

نسخه‌ای مفید برایدرمانسیاتیک و نقرس

عظمایی یادآوری کرد: افرادی که دچار سیاتیک و نقرس هستند برای رفع مشکلشان باید علاوه بر مصرف شربت سورنجان، ۱۰ گرم از هر یک مواد سورنجان، هلیله سیاه،پوستهلیله زرد، شاه‌تره و عصاره صبر زرد را با هم مخلوط، پودر، الک و با مقداری عسل ترکیب کنند سپس باید مخلوط مواد را به شکل قرص‌های به اندازه نخود دربیاورند و بگذارند تا خشک شوند؛ مبتلایان به سیاتیک و نقرس باید یک عدد از این قرص‌ها را ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی میل کنند.

مواد لازم برای تهیه ۲ لیتر شربت سورنجان

سورنجان                                ۳۵ گرم

زنجبیل                                   ۱۵ گرم

عسل                                       ۵۰۰ گرم

زعفران دَم‌کرده                     یک لیوان

طرز تهیه شربت سورنجان

- نخست سورنجان و زنجبیل را نیم‌کوب سپس آنها را داخل ۱.۵ لیتر آب بریزید و بگذارید یک روز بماند.

- مخلوط سورنجان، زنجبیل و آب را در حرارت ملایم ۱۰ دقیقه بجوشانید.

- پس از اینکه دمای مخلوط مواد متعادل شد (به ۵۰ درجه سانتی‌گراد رسید) آن را صاف کنید.

-زعفراندَم‌کرده و عسل را به مخلوط مواد صاف شده اضافه کنید.

- شربت را به خوبی هم بزنید تا قوام بیاید.

- شربت را داخل ظرف شیشه‌ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

- برای تهیه یک لیوان شربت سورنجان سه تا چهار قاشق غذاخوری از شربت غلیظ را داخل لیوان بریزید بقیه لیوان را آب جوشیده شده ولرم اضافه کنید.

- شربت سورنجان را می‌توان روزانه سه تا چهار لیوان میل کرد.

 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو