«محسن رضایی» پاسخ منتقدان را داد/ اگر نظارت بود، چندین تن طلا و چند میلیارد دلار از ذخایر به بازارهای کاذب نمی‌رفت! - تابناک | نیوز پارسی

«محسن رضایی» پاسخ منتقدان را داد/ اگر نظارت بود، چندین تن طلا و چند میلیارد دلار از ذخایر به بازارهای کاذب نمی‌رفت!

منبع: تابناک

بازدید: 19

تاریخ: 1397/8/29

ساعت: 10:35


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: «اگر به این سیاست ها عمل می شد‌، مردم با مشکلات  اقتصادی مواجه نمی شدند . سند اقتصاد مقاومتی را پیاده نمی کنند. الان هم با مطرح شدن نظارت بر اجرای این سیاست ها، بمباران تبلیغاتی به راه انداخته اند که جلوی نظارت را بگیرند و به کسی حساب پس ندهند. در یک روز، چندین  تن طلا و در طی چندماه  میلیارد ها دلار ذخایر بانک مرکزی را  به بازارهای کاذب سوق می دهند واز جوابگویی فرار می کنند».

«محسن رضایی» بالاخره سکوت خود را شکست و به منتقدانی که به هر دلیلی نمی خواهند مجمع تشخیص وظایف نظارتی خود را دنبال کند، پاسخ داد. ماه هاست که از داخل و خارج به اقدامات مجمع تشخیص مصلحت نظام  به ویژه رییس و دبیر آن حملاتی بدون منطق و از روی اغراض سیاسی  صورت می گیرد‌؛ با تعابیری از قبیل شورای نگهبان دوم، مجلس سنا، رییس بیمار، دبیر همه کاره و ...

به گزارش «تابناک»، در تمام این مدت رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سکوت کرده و از پاسخگویی به این همه افترا وتهمت پرهیز کردند، اما شب گذشته برای اولین بار «محسن رضایی» بالاخره سکوت خودرا شکست و به آنها پاسخ داد و با اشاره به اجرایی نشدن برخی از سیاست های کلی ابلاغی در کشور گفت: «رهبر انقلاب با مشورت مجمع بیش از ٢٠ سال برای تمامی امور کشور سیاستگذاری کرده است.»

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: «اگر به این سیاست ها عمل می شد‌، مردم با مشکلات  اقتصادی مواجه نمی شدند . سند اقتصاد مقاومتی را پیاده نمی کنند. الان هم با مطرح شدن نظارت بر اجرای این سیاست ها، بمباران تبلیغاتی به راه انداخته اند که جلوی نظارت را بگیرند و به کسی حساب پس ندهند. در یک روز، چندین  تن طلا و در طی چندماه  میلیارد ها دلار ذخایر بانک مرکزی را  به بازارهای کاذب سوق می دهند واز جوابگویی فرار می کنند».

گفتنی است حملات رسانه ای به مجمع تشخیص مصلحت نظام از زمانی شدت یافت که وظیفه نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام با جدیت دنبال شد. گویی عده ای وجود سیاست های کلی نظام را فقط روی کاغذ می خواهند و هر گونه اثر حقوقی و اعمال واقعی آن را به زیان منافع خود می بینند.

رهبر انقلاب در حکمی که 23 مرداد ماه سال 96 برای اعضای مجمع در دوره جدید صادر و مبتنی بر آن «آیت‌الله آقای حاج سیّد محمود هاشمی شاهرودی» را به ریاست و «دکتر محسن رضائی» را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت در یک دوره‌ی پنج‌ساله‌ی جدید منصوب کردند. ایشان در حکم صادر شده خطاب به اعضای مجمع در دوره‌ی جدید این نهاد، خواستار انجام تغییراتی در ساختار و محتوا در مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.

سامان بخشیدن به مجموعه‌ی سیاست‌های کلّی و بازنگری در عناوین و نیز در فرآیند تعیین و تنظیم آن، سامان بخشیدن به مسأله‌ی نظارت بر اجرای سیاست‌ها،  سازوکار لازم برای ارزیابی کارآمدی و اثربخشی سیاست‌ها،  ایجاد انسجام کامل در ساختار تشکیلاتی و مدیریتی و تمرکز برنامه‌ها بر اساس آئین‌نامه‌ی مصوّب،  چابک‌سازی تشکیلات و حذف بخش‌های موازی و غیر ضرور از مسائلی بودند که صراحتا رهبر انقلاب خواستار پیگیری آن در دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند.

ایشان همچنین تاکید کردند که «به جز اینها تغییرات اصلاحی دیگری نیز در خلال کار و در سایه‌ی دقّت نظر دست‌اندرکاران و انعطاف‌پذیری تشکیلات، لازم خواهد نمود و به کار گرفته خواهد شد انشاءالله» همانطور که در خواسته ها و انتظارات رهبر انقلاب از اعضای مجمع در دوره جدید ملاحظه می شود، ایشان صراحتا تاکید بر بازنگری، سامان بخشیدن و کارآمدی و اثربخشی مساله سیاست های کلی شده اند.

هر چند گویا موضوع نظارت از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تطابق دادن مسائل و موضوعات کشور و همچنین قوانین مصوب با سیاست های کلی خیلی به مذاق برخی خوش نیامده و همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، برخی گویا فقط این سیاست ها و موضوع نظارت بر اجرای آن را فقط در حد حرف و سخن و آورده شدن روی کاغذ می خواهند نه بیشتر از آن!

بهر هر حال رویکرد مجمع در اجرایی شدن و تطابق قوانین و نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی حاصل فعالیت ها و تجربیاتی است که از اقدامات مجمع از آغاز شکل گیری تا کنون به دست آمده است و همانطور که پیداست این مساله نه تنها مساله جدیدی نیست، بلکه موضوعی در راستای قانونگذاری هرچه بهتر و اجرای هر چه بهتر قوانین در کشور است که طبیعتا نتیجه ای جز خیر و صلاح کشور و مردم در بر نخواهد داشت.

در حقیقت یکپارچه عمل نکردن در خصوص قانون گذاری و اجرای سیاست های کلی موضوعی است که باعث شکل گیری برخی مشکلات در کشور شده است، لذا پیگیری این رویکرد باعث خواهد شد علاوه بر سیاست گذاری و اجرای صحیح قانون، مدیران و مسئولان علاوه بر اینکه توجه ویژه در اجرای وظایف قانونی محوله داشته باشند، موضوع نظارت به شکل مطلوبی دنبال شود و البته اثرات حقوقی این مساله به وضوح ملاحظه شود.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


آمریکا روسیه عکس تحریم اخبار حوادث ترافیک حمله تروریستی شبکه هند قیمت طلا قیمت سکه لایحه قیمت ارز سریال پلی استیشن 4 دانلود نینتندو سوییچ کشته و زخمی ایکس‌باکس وان شیر مادر دانلود فیلم اندروید iOS هراز انفجار تروریستی دانلود فیلم جدید دانلود فیلم خارجی Bandai Namco انصراف مارول زیرنویس فارسی کیفیت جنگ ستارگان مدل مو اخبار فرهنگی تب نوزاد دانلود فیلم خارجی 2019 Bandai Namco Entertainment Inc آناشید حسینی ماساژ نوزاد مانتو دانلود انیمیشن 2018 Disney مدل مو مردانه بدن نوزاد نمکستان زیرنویس IMDB جستجوی زیرنویس فارسی WEB-DL 720p x264 دانلود سریال Gotham فصل 5 WEBRip 480p WEBRip 720p x265 مدل مانتو 2019 WEBRip 1080p x265 WEBRip 720p x264 WEB-DL 1080p x265 WEB-DL 480p مانتو جدید WEB-DL 720p x265 بازی Kingdom Hearts III مانتو شیک دانلود رایگان Gotham S05E01 1080p دانلود سریال Gotham با زیرنویس فارسی دانلود سریال Gotham فصل اخر دانلود سریال گاثم فصل 5 دانلود سیزن جدید فایو Gotham دانلود فصل 5 سریال گاتهام دانلود فصل آخر سریال Gotham دانلود فصل پنجم سریال Gotham دانلود فصل جدید Gotham دانلود فصل نهایی Gotham دانلود قسمت اول فصل پنجم Gotham دانلود کامل Gotham دانلود مستقیم Gotham S05E01 زیرنویس فارسی Gotham فصل 05 فصل نهایی Gotham HDTV 480p HDTV 720p x265 دانلود سریال The Orville دانلود سریال The Orville با زیرنویس فارسی دانلود سریال The Orville با کیفیت عالی دانلود سریال The Orville فصل دوم دانلود سریال اورویل فصل 2 دانلود فصل 2 سریال The Orville دانلود فصل جدید The Orville دانلود فصل دوم The Orville دانلود قسمت اول فصل دوم The Orville HDTV 720p x264 امروز شنبه 27 بهمن 97 دانلود Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 با زیرنویس دانلود Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 با کیفیت عالی دانلود Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 با لینک مستقیم دانلود رایگان Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 دانلود مستند Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 دانلود مستند Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 با لینک مستقیم مستند جدید Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 مستند جدید Costa Rica Wildlife under the Rainbow 2018 با کیفیت عالی دانلود زیرنویس انگلیسی

به روایت تصویر


به روایت ویدئو