مرکز تخصصی "تشخیص سکته حاد" در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود - ایسنا | نیوز پارسی

مرکز تخصصی "تشخیص سکته حاد" در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

منبع: ایسنا

بازدید: 9

تاریخ: 1397/7/11

ساعت: 17:29


مرکز تخصصی "تشخیص سکته حاد" در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر تورج شیرزادیان در نشست خبری که امروز (یازدهم مهر) برگزار شد، از صنعت تجهیزات پزشکی به عنوان یکی از صنایع های‌تک در دنیا یاد کرد که گردش مالی آن در ایران به 2.2 میلیارد دلار در سال می‌رسد.

وی با بیان اینکه این تجهیزات شامل  تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی برای مصارف پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها است، افزود: هم اکنون 3500 شرکت تجهیزات پزشکی در کشور فعالیت دارند و برای هر برند تجهیزات پزشکی بیشتر از یک نمایندگی در کشور وجود ندارد.

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعداد شرکت‌های تجهیزات پزشکی استان کرمانشاه را نیز 10 مورد اعلام کرد که تولیدات برخی از آنها در کشور منحصر به فرد و برخی از آنها صادراتی است و یادآوری کرد: این شرکت‌ها در زمینه تولید گچ فایبرگلاس، سرنگ، وسایل تخصصی بیماری‌های زنان، آتل‌ها و ... فعالیت دارند.

شیرزادیان در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه تجهیزات سرمایه‌ای خوبی هم در مراکز بیمارستانی دارد، عنوان کرد: با امکانات تخصصی که در اختیار داریم به زودی مرکز تخصصی تشخیص سکته حاد در کرمانشاه راه‌اندازی خواهد شد که همه بخش‌های مختلف برای این مرکز در نظر گرفته شده است.

به گفته این مسئول، هم اکنون دو مرکز تشخیص سکته حاد دیگر در کشور وجود دارد.

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از ورود پنج دستگاه سیتی‌اسکن به بیمارستان‌های کرمانشاه در آینده نزدیک خبر داد که دو دستگاه آن برای شهرستان‌های صحنه و هرسین است.

شیرزادیان با بیان اینکه تمهیدات لازم هم برای جلوگیری از کمبود تجهیزات مصرفی مورد نیاز مردم اندیشیده شده، خاطرنشان کرد: بیشترین گیر ما نه تنها در کرمانشاه بلکه در کل کشور مربوط به اقلامی مانند دستکش جراحی، آنژیوکت و اقلام مصرفی مورد نیاز دیالیز است. البته ما در کرمانشاه کمترین مشکل را داریم و با اقداماتی که انجام شده از قبل نیازهای استان را تامین کردیم.

در ادامه دکتر حسین رضاپور مدیر نظارت بر داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از صدور 45 مجوز جدید برای تاسیس داروخانه در کرمانشاه از ابتدای امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 25 مورد تا پایان امسال به بهره‌برداری رسیده و نیازهای استان پوشش داده می شود.

وی تعداد کنونی داروخانه‌های استان کرمانشاه را 261 مورد اعلام کرد که 171 مورد آن در شهر کرمانشاه است.

به گفته این مسئول، از 261 مورد داروخانه استان 23 مورد بیمارستانی و 27 مورد دولتی و 31 مورد نیز شبانه‌روزی است.

رضاپور با بیان اینکه کمبود جدی در دارو در استان وجود ندارد و بسیاری از داروهای مورد نیاز با داروهای مشابه جایگزین می‌شود، تاکید کرد: درباره برخی داروها مانند" والفارین" با هدف مدیریت مصرف این دارو را فقط در اختیار داروخانه‌های بیمارستانی و دولتی قرار می‌دهیم تا در قالب نسخه توزیع شود.


مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


سیاسی سلامت سایپا سرطان نتانیاهو ایران خودرو اسرائیل چلسی بیماری های قلبی فشارخون دانلود آهنگ جدید یبوست کلسترول دانلود موزیک جدید دانلود آهنگ ایرانی دانلود موزیک ایرانی آسم پروتئین چربی فیبر دانلود فیلم 2018 انصراف زیرنویس فارسی التهاب خودروسازان داخلی کالری دانلود فیلم جدید 2018 کنفرانس ورشو مراسم ختم کرفس سفر خارجی اسنوکر مائوریسیو ساری دانلود آهنگ با کیفیت 128 حسین وفایی تور مسافرتی دانلود آهنگ با کیفیت 320 سردار حسین دهقان آب کرفس دانلود مستقیم فیلم مسجد نور دانلود تریلر جدول فروش فیلم ها بهترین خوراکی های برای رفع کهیر از دید طب سنتی پرفروش ترین فیلم‌ها سقف مهریه 110 اعلام شد مهریه چیست شرایط دریافت مهریه بیش از 110 سکه نحوه وصول گرفتن مهریه معسر کیست ماده ۲۲ قانون حمایت خانواده تعیین مهریه بیش از110 سکه درمهریه عند الاستطاعه تعیین مهریه بیش از110 سکه در مهریه عندالمطالبه راه‌های وصول مهریه داوری در پرونده‌های خانواده مدارک لازم جهت درخواست صدور اجراییه مهریه اینستنت فمیلی 2018 دانلود مستقیم Instant Family 2018 زیرنویس فارسی Instant Family 2018 فیلم خانواده فوری نسخه بلوری Instant Family 2018 فیلم های درحال اکران علی طبا دانلود آهنگ علی طبا علاقه جان علاقه جان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو