مسیر المپیک؛ ناهموارتر از فاصله جنت آباد تا کیلومتر 7 جاده قدیم کرج - پارس فوتبال | نیوز پارسی
مسیر المپیک؛ ناهموارتر از فاصله جنت آباد تا کیلومتر 7 جاده قدیم کرج

مسیر المپیک؛ ناهموارتر از فاصله جنت آباد تا کیلومتر 7 جاده قدیم کرج


بازدید: 16

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 12:59


تمرینات تیم ملی امید برای صعود به المپیک در تهران ادامه دارد و این در حالی است که خبرهایی خوشی از تیم ملی امید به گوش نمی رسد.

تیم ملی امید

تمرینات تیم ملی امید برای صعود به المپیک در تهران ادامه دارد و این در حالی است که خبرهایی خوشی از تیم ملی امید به گوش نمی رسد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

اهمیت صعود بهالمپیکاگر بیشتر از قهرمانی در جام ملت ها نباشد کمتر هم نیست به این خاطر که المپیک مهم ترین آوردگاه ورزشی جهان است و از سویی سال هاست که ما به المپیک صعود نکردیم. بهتر است بگوییم دهه های متمادی.

همان طوری که کی روش می گوید آخرین باری که تیم ملی فوتبال ایران قهرمان جام ملت های آسیا شده بود او تازه به دنیا آمده بود آخرین باری هم کهتیم ملی امیددر المپیک حاضر شده بود خیلی از ما به دنیا نیامده بودیم.

… و اماکرانچاربعد از بازگشت از بازی های آسیایی اگر چه با نتیجه برای ایران همراه نبود یک تصمیم درست و شجاعانه گرفت. او گفت از این پس برای اینکه همه مهره های خود را در تمرین در اختیار داشته باشیم فقط در روزهای فیفا اردو می گذاریم تا باشگاه ها هم از عدم حضور بازیکنان در تمرینات خود متضرر نشوند. این به همه دعواها در دهه های اخیر پایان داد. مشکل این بود تیم ملی امید زمانی تمرین و بازی می گذاشت که بازی های داخلی در جریان بود و این دلیل اصلی عدم صعود تیم ملی امید به المپیک در دهه های اخیر بود.

پیش از حضورکرانچاردر تیم ملی امید این تیم در آخرین بازی هایی که حاضر شده بود بازی های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا بود که البته تیم ملی امید با بازیکنان تیم ملی جوانان و چهار بازیکن زیر ۲۳ سال با هدایت امیر حسین پیروانی حاضر شد. تیم با ۱۷ روز تمرین و در غیاب چهار یا پنج بازیکن به بیشکک رفت و با برد قرقیزستان و شکست در برابر عمان حذف شد و این در حالی بود که تمرینات این تیم در تهران هم پیش از اعزام نصفه و نیمه برگزار می شد.

تصور می شد با این تدبیر کرانچار همه چیز ختم به خیر می شود. اما مشکل از جایی شروع شد که در روزهای فیفا تیم کارلوس کی روش هم اردو می گذارد و اولویت استفاده از امکانات کمپ با تیم ملی است و شاید بگوییم به جزء تیم کارلوس کی روش سایر تیم های ملی حق استفاده از امکانات ساختمان پک را ندارند و تنها می توانند در زمین شماره یک که تیم کارلوس کی روش در آن تمرین نمی کند پا بگذارند.

تمرینات تیم ملی امید در حالی استارت خورد که اعضای این تیم در مجموعه ورزشی یزدان اسکان یافتند. در محله ی جنت آباد. روزهای ابتدایی تمرینات این تیم در استادیوم کارگران برگزار می شد. استادیومی که خوب می دانید در کیلومتر ۷ جاده قدیم واقع شده و برای تیمی که در جنت آباد ساکن می شود زمین کارگران نمی تواند از نظر بعد مسافت و زمانی زمین تمرین مناسبی باشد. البته کرانچار که خیلی زود ناراحتی شاگردانش و خستگی آنها را به خاطر طی مسیر طولانی برای تمرین دید برای مرحله دوم اردو زمین بهتری را درخواست کرد که در نهایت زمین خیریه عمل واقع در اتوبان ستاری برای تیم ملی امید تدارک دیده شد که نزدیک به محل اقامت بچه ها است.  گفته می شود هم اکنون کیفیت چمن این زمین در وضعیت مطلوبی قرار ندارد اما چاره ای هم نیست به این خاطر که این زمین تمرین تنها زمین تمرین نزدیک به محل اقامت بچه های تیم ملی امید است.

قبلا هر وقت تیم ملی امید اردو داشت در هتل آکادمی استقرار پیدا می کرد و در زمین شماره یک تمرین می کرد اما امروز مشکل اینجاست که تیم ملی در هتل آکادمی مستقر شده و تمرینات خود را در زمین پژوهشگاه دنبال می کند و زمین شماره یک هم بلا استفاده مانده است. این در حالی است که فدراسیون فوتبال می توانست تیم ملی امید را در هتل المپیک اسکان دهد و به آنها اجازه دهد در زمین شماره یک تمرین کند! اما به نظر می رسد اتخاذ این تصمیم موجب نزدیکی تیم ملی امید و تیم ملی اصلی می شد و شاید کرانچار و کی روش که رابطه خوبی با هم ندارند چشم توی چشم می شدند و کی روش هم خوشش نمی آید.

تیم کارلوس کی روش این بار در شرایطی در هتل آکادمی مستقر شده که در گذشته کمتر دیده بودیم سرمربی تیم ملی این هتل را برای استقرار ملی پوشان انتخاب کند.

همه اینها به کنار. تا بازی های مقدماتی المپیک در آسیا زمان زیادی باقی نمانده و طبیعتا حالا که تمرینات و بازی های تیم ملی امید به روزهای فیفا خلاصه شده تیم ملی امید در این روزها باید با کیفیت تمرین کند و بازی های دوستانه خوبی انجام دهد اما امروز شاهد این هستیم که هیچ بازی تدارکاتی برای تیم ملی امید محقق نشده است و کرانچار مجبور شده برای اردوی دوم ۴۲ بازیکن را نگه دارد و دو بازی درون تیمی بین آنها برگزار کند.

نه کرانچار و  نه هیچ مربی ای در جهان نمی تواند تجربه را پای تخته به ملی پوشان انتقال دهند. ملی پوشان امید در سایه تمرینات با پشت سر گذاشتن بازیهای دوستانه خوب تجربه کسب می کنند و برای صعود به المپیک آماده می شوند. فدراسیون فوتبال ۱۲۰ هزار دلار برای بازی دوستانه با بولیوی هزینه کرده اما امیدها باید با خودشان بازی کنند. در چنین شرایطی و با چنین نگاهی خیلی نمی شود از کرانچار و شاگردانش انتظار داشت در حالی که اولویت استفاده از کمپ تیم های ملی و ساختمان پک هم با تیم کارلوس کی روش است.

شاید کرانچار در روزهای آتی از تصمیم خود صرف نظر کند و این بار در روزهایی اردو بگذارد که تیم کارلوس کی روس تعطیل است.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس سیاسی فوتبال بازی مجلس شورای اسلامی ورزش فیلم فرهنگی سینما اخبار فدراسیون فوتبال نمایندگان مجلس رئال مادرید یوونتوس تیم فوتبال پرسپولیس ایتالیا جام حذفی اسپانیا لندن پرسپولیس تهران برزیل میراث فرهنگی برایتون کریستال پالاس مجمع عمومی العین امارات 2019 تیم فوتبال پدیده مشهد پدیده شهر خودرو جشنواره فیلم برلین بدهی دولت دانلود زیرنویس فارسی IMDB پاول ندود جام حذفی انگلستان جشنواره فیلم کن ایان رایت جام حذف درام زندگینامه فابیو کاپلو دانلود تریلر اول - 360p ThePlayersTribune دانلود تریلر اول - 720p طلبکاران stylecraze اسناد خزانه اینجا ببینید livestrong لیگ امارات گاریدو مایک فیلان پرسپولیس در جام حذفی اتحادیه بین المللی سینماها دانلود فیلم Tolkien 2019 كالچوپولی مزایده بناها گشودن پاکت اعلام اسامی بزرگترین طلبکاران دولت دولت بدهی خود را با فروش نفت تسویه می‌کند شون رایت فیلیپس گزارش بازی پرسپولیس و پدیده پنالتی پرسپولیس و پدیده توجه ویژه به اقتصاد در گام دوم انقلاب هتل المپیك

به روایت تصویر


به روایت ویدئو