نخستین سامانه بانکی با امکان احراز هویت راه اندازی شد - اکونا پرس | نیوز پارسی

نخستین سامانه بانکی با امکان احراز هویت راه اندازی شد

منبع: اکونا پرس

بازدید: 13

تاریخ: 1397/6/17

ساعت: 18:05


نخستین سامانه بانکی با امکان احراز هویت راه اندازی شد
به گزارشاکونا پرس،

این سامانه و دستگاه جانبی آن(VTM) با هدف امکان ارائه خدمات از راه دور به مشتریان، افزایش دامنه خدماتشبانه روزیبانک، گسترش شعب الکترونیکی و ارتقای رضایت‌مندی مشتریان، راه‌اندازی شده است.
درخشان نیا، رییس سازمان ثبت احوال کشور در این مراسم با بیان اینکه بانک پارسیان یکی از بانک های پیشرو در نظام بانکی است، گفت : بانک پارسیان برای اولین بار در کشور از سامانه و تجهیزات با امکان احراز هویت آنلاین از طریق کارت هوشمند ملی رونمایی و عملاً بهره برداری از این کارت ها را اجرایی کرده است.
 معاون وزیر کشور، خاطرنشان کرد : احراز هویت  و بهره برداری از طریق سامانه و تجهیزات (VTM) بانک پارسیان، در 3 مرحله است؛ که با قراردادن کارت ملی در (VTM) آغاز، سپس انطباق با اثرانگشت و در پایان با وارد کردن رمز کارت می توان امور بانکی مورد نیاز را در شبانه روز از طریق آن انجام داد که گام بلندی در توسعهخدمت رسانی به مردموکاهش هزینهها خواهد شد. 
شایان ذکر است؛ از جمله تجهیزات سخت افزاری این سامانه، دستگاهVTM  است که  نسل جدید و پیشرفته‌ دستگاه‌های خودپرداز می باشدکه علاوه بر  ارائه تمام  خدمات خودپرداز  به مشتریان، از  قابلیت انجام بخش عمده‌ای از خدمات بانکی شعب و باجه‌های فیزیکی مانند افتتاح انواع حساب‌های بانکی، درخواست صدور و دریافت سپرده و صدور دستهچکبه‌صورت الکترونیکی برخوردار است.
در این سیستم، مشتری با قرار گرفتن در مقابل دستگاه، می‌تواند با متصدی بانکی، به صورت صوتی و تصویری (ویدئو کنفرانس)، ارتباط برقرار کرده، از او مشاوره و راهنمایی گرفته و تمام عملیات بانکی خود را با دستگاه مذکور به انجام برساند.
احراز هویت، ارائه و تحویل مدارک شناسایی مورد نیاز، ثبتاثر انگشتو امضای مشتری برای انجام هرگونه عملیات بانکی، از قابلیت‌های ویژه دستگاه وی تی ام است.
در سامانهالکترونیکبانک پارسیان ، مشتری می‌تواند علاوه بر انجام اقداماتی همچون درخواست رمز اینترنت بانک وتلفنبانک، انتقال وجه داخلی‌(از سپرده)، انتقال وجه بین بانکی‌(ساتنا و پایا)،اینترنتبانک، صدور کارت نقدی، از امکان درخواست‌های صدور و خرید کارت هدیه با مبلغ و طرح‌های دلخواه، صورت‌حساب سپرده، گواهی تمکن مالی و واگذاری چک بهره‌مند شود.
ارائه خدمات مشاوره‌ای و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس، درخواست صدور دسته چک، درخواست صدور مجدد دسته چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده حساب، صورت‌حساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد از دیگر مزیت‌های سیستم است.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


به روایت تصویر


به روایت ویدئو