به گزارش افکارنیوز،

احد وظیفه درباره وضعیت جوی هوا در چند روز آخر هفته گفت: امشب سامانه‌ای از جنوب غرب وارد کشور می‌شود. در یک هفته آینده با بارش‌های قابل توجهی در کشور که نیازمند آن‌ها هستیم رو به رو خواهیم بود. بارش باران در برخی از ایستگاه‌های به ۵۰ و یا حتی ۶۰ میلیمتر بارش خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: در استان خوزستان، گهگیلویه و بویر احمد، مناطق شمالی استان فارس، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، مرکزی، همدان، غرب اصفهان و استان‌های شمالی کشور یعنی گیلان و مازندران، گلستان، اردبیل بارش در روز دوشنبه در این مناطق از شدت بیشتری برخوردار می‌باشد. سرعت وزش باد ۱۰ تا ۱۵ متر بر ثانبه و حتی بیشتر از این است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه جدید بارشی امشب از جنوب غرب به کشور وارد می‌شود و انتظار می‌رود شرایط طوفانی فردا در شمال استان بوشهر، خوزستان و جنوب ایلام داشته باشیم. برای دوشنبه و سه شنبه رگبار و رعدوبرق احتمال توفان تندری و باد شدید لحظه‌ای همراه با خیزش گردوخاک محلی و کاهش موقتی دید در جزایر شمال خلیج فارس، خوزستان، شمال بوشهر را خواهیم داشت. این سامانه از روز سه شنبه به مناطق مرکزی وارد می‌شود و استان‌های تهران مرکزی و قم را نیز در بر می‌گیرد.

وظیفه در ادامه گفت: در استان‌های در استان‌های خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام، جنوب کرمانشاه و اواخر وقت در کهکیلویه وبویر احمد، چهار محال وبختیاری و غرب کردستان در دوشنبه و سه شنبه با رگبار ورعدوبرق تندری با پتانسیل ایجاد سیلاب‌های ناگهانی مواجهه هستیم.

وی در ادامه افزود: طی  روز دوشنبه تا صبح سه شنبه در خوزستان، لرستان، ایلام، غرب و جنوب کرمانشاه و غرب کردستان در ساعات بعدازظهر به علت رشد ابر‌های تندری علاوه بر احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه دور از انتظار نمی‌باشد؛ لذا به هموطنان عزیز بخصوص در این مناطق توصیه می‌شود ضمن بکارگیری تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی از توقف در مسیل‌ها و مناطقی که می‌تواند مسیر گذر سیلاب‌های ناگهانی شود و از توقف در مناطق مستعد تگرگ و صاعقه خودداری نمایند.

وظیفه بیان داشت: برای روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه بارش‌های را به صورت پراکنده خواهیم داشت تا روز شنبه هفته آینده که مجددا جنوب غرب کشور درگیر بارش‌ها می‌شود. هوای تهران تغییرات دمایی شدیدی نخواهد داشت و نسبتا ابری با بارش پراکنده همراه خواهد بود.