هیچ اطلاعاتی درباره روزنامه نگار عربستانی نداریم - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
هیچ اطلاعاتی درباره روزنامه نگار عربستانی نداریم

هیچ اطلاعاتی درباره روزنامه نگار عربستانی نداریم


بازدید: 13

تاریخ: 1397/7/20

ساعت: 01:09


به گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین سوالی که از هدر نوئرت در نشست خبری عصر پنج شنبه پرسیده شد، مساله جمال خاشقچی بود که از 10 مهرماه در کنسولگری عربستان در ترکیه ناپدیده شده است.
وی پاسخ داد: همانطور که گفتم مطمئن نیستیم که چه اتفاقی افتاده است. همه ما نگران هستیم اما هیچ اطلاعی از محل نگهداری وی یا اینکه چه اتفاقی برای او افتاده است نداریم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: در روزنامه ها و خبرها گمانه زنی ها و شایعاتی وجود دارد اما ما نمی توانیم بر این اساس موضع گیری کنیم و باید واقعیت ها را بدانیم.
نوئرت با استقبال از انجام تحقیقی کامل و روشنگرانه اضافه کرد: تا آنجایی که می دانم سفیر عربستان سعودی در واشنگتن در حال عزیمت به ریاض است و انتظار می رود پس از بازگشت اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهد که در آن صورت به شما خواهیم گفت.

**نفت ایران
خبرنگاری پرسید تحریم های فروش نفت ایران در چهارم نوامبر اجرایی می شود و عراق درخواست اسقاط آن را داشته است، موضع شما چه بوده است؟
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما صحبت های زیادی با همکاران و متحدان خود درباره تحریم های ایران داشته ایم، سیاست های در این باره خیلی روشن است. دو دولت درباره این تحریم ها صحبت داشته اند که عراق یکی از آنها بوده است.
نوئرت افزود: اعمال دوباره این تحریم ها که پیش از به موجب برجام اسقاط شده بود، پیامی به کشورهای جهان است که رئیس جمهوری گفت آمریکا متعهد است فشار تحریم ها را تقویت کند و معتقدیم که کشورهای دیگر هم نسبت به نفوذ بدخواهانه ایران در سراسر جهان متفق القول هستند.
وی ادامه داد: می دانیم که درآمد ایران تحت برجام افزایش داشته است اما این مزایا در خدمت مردم نیست و برای نیازهای درمانی، بیمارستانی و سایر مسایل طبیعی دیگر صرف نمی شود بلکه مقامات ایران آنها را برای برنامه های خود استفاده می کنند.
خبرنگار پرسید آیا این اظهارات به معنای آن است که به عراق پاسخ منفی داده شده است؟
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: من در این باره پیش بینی نمی کنم.
نوئرت درباره خرید هند از نفت ایران هم پاسخ داد: همانطور که همه می دانید ما اخیرا در هند بودیم، این موضوع را با دولت هند مذاکره کرده ایم؛ اوایل امروز یکی از خبرنگاران هم از رئیس جمهوری ترامپ این مساله را پرسید که آیا هند پس از اعمال تحریم ها به خرید نفت از ایران ادامه می دهد که او گفت به این مساله توجه داریم. از این نمی خواهم بیشتر از رئیس جمهوری اظهار نظر کنم.
وی افزود: اما مطمئنا وقتی که درباره موضوعاتی همچون خرید نفت از ایران یا خرید سامانه موشکی S400 می شنویم، کمک کننده نیست و مقامات آمریکا این مساله را به دقت رصد می کنند.
اروپام*1429

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


چین سینما اخبار اخبار استانها شبکه تاتنهام ماه زیبایی جراحی اسکار لباس دانلود رایگان فیلم دانلود فیلم 2019 نوروز هری کین زیرنویس فارسی دانلود فیلم جدید کیفیت دانلود فیلم FULL HD اسکار 2019 IMDB فصل برنلی فوتسال بانوان لینک مستقیم جستجوی زیرنویس فارسی دانلود زیرنویس فارسی بروزه شده جدیدترین کیفیت فیلم اکشن جایزه اسکار مدل مانتو HARRY KANE 6.5 فیلم بیوگرافی حجم فایل 1.0 گیگابایت دانلود فیلم عاشقانه iranbanou.com تبت بودایی زیباترین زنان دانلود فیلم هندی دنی رز برنلی-تاتنهام اشلی بارنز 720p - Bluray دانلود زیرنویس فارسی فیلم Master Z Ip Man Legacy 2018 جدیدترین مدل مانتوهای لاکچری و شیک 98 حجم فایل 800 مگابایت مدل مانتوهای بهاری مدل مانتو و لباس مجلسی رنگ مد سال 2018 نوروز 97 دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Photographer of Mauthausen 2018 محصول کشور اسپانیا کارگردان mar targarona ستارگان mario casas, macarena gómez, alain hern 96 2018 1080p BluRay Ninety Six 96 2018 تامیلی تریشا جدیدترین فیلم های هندی دانلود دوبله فارسی فیلم 96 2018 دانلود رایگان فیلم 96 دانلود زیرنویس فارسی فیلم 96 2018 دانلود فیلم 96 دانلود فیلم 96 دوبله فارسی 96 2018 دانلود مستقیم فیلم 96 سی پریم کومار فیلم سینمایی 96 2018 فیلم های جدید بالیوود فیلم هندی 96 دوبله فارسی نود و شش سفره هفت سین نمدی عکس پروفایل روز مهندس کریس وود دانلود 44.3MB 480p - WebDL محصول کشور هنگ کنگ, جمهوری خلق چین کارگردان woo-ping yuen ستارگان jin zhang, dave bautista, michelle yeoh, دائوچنگ

به روایت تصویر


به روایت ویدئو