پمپئو سعي دارد اوضاع را عادي جلوه دهد اما سياست ترامپ هر ساعت تغيير مي کند

منبع: صدا و سیما

بازدید: 13

تاریخ: 1397/10/21

ساعت: 07:12


يک مقام پيشين وزارت خارجه آمريکا پمپئو سعي دارد اوضاع را عادي جلوه دهد اما سياست ترامپ هر ساعت تغيير مي کند جف استیسی: در شرایطی پمپئو سعی دارد اوضاع را عادی جلوه دهد که سیاست رئیس جمهور آمریکا هر ساعت تغییر می یابد و اثر این بی ثباتی در خاورمیانه و جهان مشهود است.

به گزارش سرويس بين المللخبرگزاري صداوسيمابه نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ کارشناس جغرافیای سیاسی و از مسئولان پیشین وزارت امور خارجه آمریکا معتقد است در شرایطی پمپئو سعی دارد اوضاع را عادی جلوه دهد که سیاست رئیس جمهور آمریکا هر ساعت تغییر می یابد و اثر این بی ثباتی در خاورمیانه و جهان مشهود است.
جف استیسی در ارزیابی سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در قاهره به الجزیره گفت چند اتفاق برای ما غافلگیر کننده است، اول اینکه تردید وجود دارد که آیا سزاوار است وزیر امور خارجه آمریکا چنین سخنانی را درباره خاورمیانه بگوید زیرا نوعی سردرگمی و درک نادرست از خاورمیانه را شاهد هستیم، در کنار این موضوع همچنان شاهد بازتاب روابط باراک اوباما با کشورهای خاورمیانه ایم، روابطی که اعتقاد بر آن بود نباید میان شیعه و سنی در منطقه تفاوت قائل شد.

استيسي افزود در چنین شرایطی پمپئو اولین وزیر امور خارجه ایست که تلاش می کند جهان را به این باور برساند همه چیز بر وفق مراد است حال آنکه رئیس جمهوری در آمریکا حکومت می کند که هر ساعت سیاستش تغییر می کند تا جایی که اثر این بی ثباتی نه تنها خاورمیانه بلکه تمام جهان را از مسیر درست منحرف کرده است.
وی ادامه داد با وجود تلاش مایک پمپئو و جان بولتون برای مهار پیامدهای سخنان دونالد ترامپ، آمریکا همچنان در سوریه حضور دارد، پمپئو گفت عقب نشینی می کنیم اما بعید است چنین چیزی رخ دهد زیرا دونالد ترامپ از عقب نشینی سخن گفت اما پس از مدتی حرف خود را نقض کرد ضمن اینکه سخنان روز گذشته رجب طیب اردوغان نیز ثابت می کند سیاست های آمریکا دقیقه به دقیقه در حال تغییر است و هیچ ثباتی در آن دیده نمی شود، اتفاقی که به جایگاه و آبروی ما و هم پیمانان مان ضربه وارد می کند. اسرائیل هم برای بازگردان ثبات به مواضع ترامپ تلاش می کند و سعی دارد سیاست های ترامپ را به گذشته بازگرداند و  به طور کلی معتقدم اظهارات پمپئو در شرایطی که سیاست های ما در حال فروپاشی است مناسب نبود.
وی درباره سخنان پمپئو درباره تهدیدات ایران برای منطقه و در ادامه پاسخ وزیر امور خارجه ایران به او، گفت این اظهارات تازگی ندارد زیرا این شیوه ای است که اسرائیل از آن استفاده می کند تا ترامپ را قانع کند نیروهایی آمریکایی را در سوریه نگه دارد. اینکه وزیر امور خارجه آمریکا به قاهره ای بیاید که پیش از این از همین مکان باراک اوباما سخنانی را خطاب به جهانیان بیان کرده بود و از این شهر سخنان ناهمگونی را بیان کند مثلا از توافق هسته ای با ایران، ضرورت تجدید نظر در این توافقنامه، از ایران، از مخالفان ایران در منطقه و ... سخن بگوید عجیب است. آمریکا نیاز دارد در پی ابزاری برای کاهش تنش در منطقه باشد زیرا این روند به سود سیاست خارجی واشنگتن و هم پیمانان واشنگتن در منطقه و حتی به سود آنانی است که با مواضع آمریکا مخالفند و معتقدند صداقت آمریکا دچار تزلزل و ریزش شده است.

موارد مشابه


موضوعات داغ امروز


آمریکا دولت برجام فیلم مشهد تصادف رهبر انقلاب تراکتورسازی FATF فناوری سپاه پاسداران مجمع تشخیص مصلحت نظام اخبار تصویری خراسان شمالی CFT توسعه توافق هسته ای پزشکان بیمار بجنورد کیهان آفریقای جنوبی آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان انرژی اتمی گفت و شنود حواشی لایحه cft حسین شریعتمداری جامعه پزشکی کنوانسیون پالرمو خرس شیروان بیمه ها اسفراین مصرف دارو علوم سعید قاسمی راهبردی تحول سلامت عیدی کارمندان Trophy سردار قاسمی دکتر ابراهیم کارخانه ای هشتگ هفته رآکتور اراک خزنده حامد حمامی شناختی سرلشکر عزیز جعفری اژدهای واقعی رضایت بیمار چرخ سانتریفیوژ Trophy 2017 خلاصه داستان Trophy دانلود Trophy دانلود دوبله فارسی فیلم Trophy 2017 دانلود رایگان فیلم Trophy 2017 دانلود زیرنویس فارسی فیلم Trophy 2017 دانلود فیلم Trophy 2017 دانلود فیلم Trophy 2017 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم Trophy 2017 با لینک مستقیم دانلود کاورTrophy دانلود مستند Trophy 2017 دانلود مستند Trophy سال 2017 عکسهای فیلم Trophy فیلم Trophy کاور Trophy مستند Trophy

به روایت تصویر


به روایت ویدئو