چگونه به استرس در محیط کار غلبه کنیم؟

چگونه به استرس در محیط کار غلبه کنیم؟


منبع: آرگا

بازدید: 12

تاریخ: 1397/8/26

ساعت: 20:14


با توجه با اینکه بخش زیادی از زندگی در جوامع امروزی را کار کردن پر کرده است می توان نتیجه گرفت که بیشتر مشکلات انسان ها نیز ناشی از کارد کردن در محیط کار است استرس در محیط کار و پیامدهای آن از عوامل تاثیرگذار در کیفیت زندگی انسان های کنونی است.

نحوه کنترل عوامل بر عوامل استرس زا در محیط های شغلی و محیط زندگی تعیین کننده موفقیت افراد و کیفیت زندگی آنان خواهد بود افرادی که می دانند در محیط کاری چه چیزهایی موجب ایجاد استرس و اضطراب در آنها می شود و این استرس می تواند چه تاثیرات منفی در زندگی آنان داشته باشد استرس خود را کنترل می کنند و از زندگی شادی برخوردار هستند. اما در این میان نحوه کنترل استرس در محیط کار از عوامل مهمی است که باید با آن آشنایی کامل داشته باشید و از طریق شناسایی عوامل ایجاد کننده استرس آن را کنترل کنید.

 کنترل استرس در محیط کار:

عوامل مختلفی در محیط کایر شما می توانند موجب استرس و نگرانی در شما شوند این عوامل می توانند درونی و بیرونی باشند. عوامل بیرونی شامل عواملی است که به صورت غیر ارادی است و مرتبط با محیط، فضای کار، مدیر، شغل و همکاران است اما در مقابل عوامل درونی اردای است و مرتبط با شخص است و شامل مواردی همچون اضطراب، نگرانی و دغدغه های فکری فرد است که در محیط کاری نیز موجب استرس در محیط کا برای فرد می شود.

شما باید در مرحله اول برای مقابله با استرس در محیط کار عوامل ایجاد این استرس را شناسایی کنید و اراده شخصی برای از بین بردن آن تلاش کنید زیرا این استرس در آینده و با گذشت زمان می تواند مشکلات جسمی و روحی شدیدی را برای شما ایجاد کند. قدم طلایی برای رهایی از استرس شناسایی عوامل ایجاد کننده آن است.

محیط آرام و دور از استرس در کار

ورزش و تندرستی:

تا حد ممکن سعی کنید قبل از رفتن به محیط کار خود ورزش کنید برای این منظور می توانید از ورزش های سبک و آرامش دهنده استفاده کنید پیاده روی آرام یک روش مناسب برای این کار است اگر فضای کایر شما صمیمی است می توانید وسایل ورزشی مانند یک توپ ماساژ را به محیط کار ببرید و در زمان خستگی و استراحت از آن استفاده کنید.

لبخند زدن:

لبخند زدن در محیط کار موجب کاهش استرس در محیط کار می شود و موجب می شود تا با برقراری رابطه ای صمیمانه با اعضای کاری خود محیط و فضایی خوب و آرامش بخش داشته باشید. همچنین این کار موجب می شود تا خستگی و فشار کاری ایجاد شده بر روی شما کم شود.

دوری از کمال گرایی:

کمال گرایی موجب ایجاد نوعی وسواس در رفتار می شود و شما تصور می کنید که باید در تمام شرایط بهترین باشید این کار نه تنها کمکی به پیشرفت شما نمی کند بلکه با ایجاد استرس و فشار روانی موجب ایجاد حساسیت و اضطراب می شود. یک از ۱۰ راهکار طلایی که موجب خوشحالی در محیط کار می شود دور شدن از افراطی بودن در کمال گرایی و بهترین بودن است.

استرس نداشتن در محیط کار

استراحت کافی:

استراحت کردن از عوامل مهم در انگیزه و نشاط کاری است افرادی که در زندگی خود دارای برنامه منظمی هستند و می توانند و از میزان کافی استراحت برخوردار هستند در محیط کاری با نشاط تر عمل می کنند و انرژی بیشتری برای انجام کارها دارند از سوی دیگر استراحت داشتن در محیط کار نیز عامل ضروری و کمک کننده دیگر در این زمینه است.

نفس عمیق کشیدن:

زمانی که به دلیل فشار کاری میزان بالایی استرس در محیط کار را تحمل می کنید ابتدا نفس عمیق بکشید و سعی کنید تا با دور کردن عوامل ایجاد کننده استرس تمرکز و آرامش بیشتری به دست آورید و دوباره شروع به انجام کار کنید.

حفظ آرامش و کنترل استرس در محیط کار

منظم بودن:

داشتن نظم و برنامه ریزی برای انجام درست و دقیق کارها در فضای کایر می تواند کمک شایانی به کاهش اضطراب و نگرانی های حاصل از انجام ندان کارها کند. با داشتن این برنامه ریزی می توانید هر کاری را در زمان درست آن انجام دهید.

تغذیه مناسب:

از خوراکی و دمنوش هایی استفاده کنید که به کاهش استرس شما کمک می کند خوردن دمنوش های آرامش بخش مانند اسطخودوس، به لیمو، گل گاو زبان و … از دمنوش های مناسب هستند. درمان استرس با داروهای گیاهی و درمان طبیعی در منزل به شما در درمان و کاهش استرس و اضطراب کمک فراوانی می کند.

برچسب ها: استرس

موارد مشابه


موضوعات داغ امروز


فوتبال اخبار منچسترسیتی کارشناسی ارشد آزمون لیگ اروپا سردار سلیمانی اخبار آزاد مهاباد سلفی المپیاکوس شهدای مدافع حرم دانلود فیلم 2018 آزمون سراسری دانلود فیلم جدید 2018 ویارئال فردا اولیویه ژیرو پیام نور ویلیان اسپارتاک مسکو سیداحمد خمینی شاخ های اینستاگرام فراگیر زندگی لاکچری willian Olivier Giroud مول ویدی-چلسی مول ویدی بهترین فیلم های 2018 توره کراسنودار وسام بن یدر اور بانگا انیمشن Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 بهترین کارتون مرد عنکبوتی دانلود انیمیشن Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 دانلود انیمیشن Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 با زیرنویس فارسی دانلود انیمیشن Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 با کیفیت بالا دانلود انیمیشن اسپایدرمن درون دنیای اسپایدر-ورسه دانلود پوستر Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 دانلود رایگان Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 دانلود فیلم Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 با لینک مستقیم دانلود فیلم Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 کامل دانلود کارتون Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 دانلود کارتون مرد عنکبوتی 2018 جدید دانلود مستقیم Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 دانلود نسخه پرده ای Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 زیرنویس فارسی Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 نقد و بررسی Spider-Man Into the Spider-Verse 2018 بازی Ancient Frontier Steel Shadows پیش نمایش بازی Ancient Frontier Steel Shadows دانلود Ancient Frontier Steel Shadows دانلود Ancient Frontier Steel Shadows کرک CODEX دانلود بازی Ancient Frontier Steel Shadows دانلود سرور ایران بازی Ancient Frontier Steel Shadows دانلود نسخه فشرده بازی Ancient Frontier Steel Shadows دانلود نسخه نهایی بازی Ancient Frontier Steel Shadows اولین انسان 2018 فیلم دانلود فیلم First Man 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم First Man 2018 با کیفیت 720p دانلود فیلم First Man 2018 با کیفیت HDRip 1080p دانلود فیلم First Man 2018 با کیفیت پرده ای دانلود فیلم اولین مرد 2018 دانلود فیلم جدید First Man 2018 دانلود فیلم فرست من 2018 دانلود فیلم نخستین مرد 2018 دانلود مستقیم First Man 2018 فیلم اپولو 2018 رایان گاسلینگ فیلم زندگی نامه نیل آرمسترانگ نخستین انسان 2018 فیلم حاج‌ قاسم سویا-کراسنودار روزنبورگ RB Leipzig

به روایت تصویر


به روایت ویدئو