10 درمان سریع خانگی برای جوش های داخل گوش + (علت و پیشگیری) - کوکا | نیوز پارسی
10 درمان سریع خانگی برای جوش های داخل گوش + (علت و پیشگیری)

10 درمان سریع خانگی برای جوش های داخل گوش + (علت و پیشگیری)


منبع: کوکا

بازدید: 36

تاریخ: 1397/8/16

ساعت: 18:08


علت جوش داخل گوش

آکنه یا جوش یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است که اندام های مختلفی از جمله داخل گوش و همچنین نرمه و لاله گوش را درگیر می کند. این جوش ها که گاهی دردناک و چرکی نیز هستند به دلایل مختلفی ایجاد می شوند که در ادامه با علل و روش های گیاهی درمان آن ها آشنا خواهید شد؛

علت جوش داخل گوش چیست؟

از مهم ترین علل و عوامل جوش زدن داخل گوش می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • محیط آلوده و کثیف
  • فرو کردن انگشت های کثیف در گوش
  • شنا در آب های کثیف و آلوده
  • استرس و اضطراب
  • تغییرات هورمونی به ویژه در نوجوانان
  • سوراخ کردن غیر بهداشتی گوش
  • استفاده از کلاه به مدت طولانی
  • واکنش های آلرژیک و حساسیت

بهترین درمان های گیاهی و خانگی جوش داخل گوش

1. کمپرس گرم

کمپرس گرم یکی از بهترین روش ها برای درمان جوش داخل گوش محسوب می شود؛ در واقع کمپرس گرم به کاهش التهاب و بهبود گردش خون در گوش کمک کرده و جوش چرکی و دردناک داخل گوش را درمان می کند.

در مرحله ی اول، داخل گوش را با الکل تمیز کنید و سپس کمپرس گرم را به مدت 15 تا 20 دقیقه بر روی آن بگذارید. این روش را روزی 2 بار تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

2. کمپرس یخ

اگر جوش داخل گوش بسیار دردناک است می توانید از کمپرس یخ برای کاهش درد آن استفاده کنید. یخ باعث کاهش سرعت جریان خون و کاهش التهاب شده و به کاهش قرمزی و درمان جوش داخل گوش کمک می کند.

چند تکه یخ را در یک حوله ی نازک و تمیز بگذارید و آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی جوش قرار دهید.این روش را 2 یا 3 بار در روز تکرار کنید.

3. چای سبز

راه های درمان گیاهی جوش داخل گوش

راه های درمان گیاهی جوش داخل گوش

چای سبز حاوی مقادیر بالایی پلی فنول ها و آنتی اکسیدان هست که دارای خواص ضد التهابی هستند و به درمان سریع جوش داخل گوش و همچنین جوش بر روی لاله گوش کمک می کنند.

یک چای سبز کیسه ای را در آب جوش بیندازید و بگذارید 5 دقیقه بماند تا دم بکشد، سپس آن را بر روی گوش گذاشته و اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه بر روی گوش بماند.

اگر چای سبز کیسه ای ندارید، می توانید تفاله های چای سبز را لای دستمال کاغذی بگذارید و آن را بر روی گوش قرار دهید.

این روش را روزی 2 بار تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

4. شیر گرم

شیر گرم یکی از بهترین درمان های خانگی برای جوش چرکی و دردناک داخل گوش می باشد؛ شیر حاوی مقادیر بالایی ویتامین B، آلفا هیدورکسی اسید، آنتی اکسیدان ها و کلسیم است که پوست را تغذیه کرده و با کاهش چربی به درمان جوش گوش کمک می کند.

علاوه بر این، شیر حاوی اسید لاکتیک است که می تواند با میکروب ها و باکتری هایی که باعث جوش می شوند، مبارزه کند.

شیر را کمی گرم کنید، یک پد پنبه ای را به شیر آغشته کرده و به مدت 10 دقیقه بر روی گوش بگذارید، سپس با آب سرد خوب بشویید.

5. روغن درخت چای

درمان خانگی جوش های چرکی داخل گوش

درمان خانگی جوش های چرکی داخل گوش

روغن درخت چای حاوی بسیاری از ترکیبات ضد باکتریایی است که می تواند به درمان جوش داخل گوش و همچنین جوش روی لاله گوش کمک کند. روغن درخت چای همچنین به کاهش قرمزی ناشی از جوش، التهاب و تورم آن کمک می کند.

در مرحله ی او گوش را با آب گرم بشویید، بر روی یک پد پنبه ای یا سوآپ 2 تا 3 قطره روغن درخت چای بریزید و آن را به مدت 2-3 دقیقه بر روی جوش بمالید، بگذارید یک شب بماند تا جوش را درمان کند.

این روش را هر شب تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

6. روغن اوکالیپتوس

روغن اوکالیپتوس یکی از بهترین روغن های گیاهی برای درمان جوش در گوش می باشد؛ روغن اوکالیپتوس دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری قوی بوده و با کاهش چربی پوست به درمان جوش کمک می کند.

2 تا 3 قطره روغن اکالیپتوس را با یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل رقیق کنید. یک پد پنبه ای یا سوآپ را به آن آغشته کرده و به مدت 2 تا 3 دقیقه بر روی جوش ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

7. ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خواص ضد باکتری قوی است و می تواند باکتری های ایجاد کننده جوش را از بین ببرد. علاوه بر این به دلیل خواص مرطوب کننده که دارد، چربی پوست را کنترل کرده و جوش توی گوش را درمان می کند.

گوش را با آب گرم تمیز کنید. ژل آلوئه ورا را بر روی جوش گوش بگذارید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند. این روش را دو بار در روز تکرار کنید.

8. سرکه سیب

سرکه سیب دارای خواص ضد عفونی قوی است که می تواند باکتری های موجود در گوش را از بین ببرد و با کاهش چربی پوست، جوش داخل گوش و جوش روی لاله گوش را درمان کند.

گوش را با آب گرم تمیز کنید. یک پنبه ای را در سرکه سیب فرو کرده و به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی جوش بگذارید و بلافاصله بشویید.

این روش را 3 بار در روز تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

9. عسل و دارچین

تحقیقات نشان داده که ترکیب عسل و دارچین دارای خواص ضد باکتریایی قوی است و یکی از بهترین درمان های خانگی برای جوش داخل گوش شناخته می شود.

یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با یک قاشق چای خوری عسل طبیعی مخلوط کنید و یک قطره از آن را بر روی یک سوآپ بمالید و بر روی جوش بگذارید. اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

10. لیمو ترش

آب لیمو ترش تازه، یکی دیگر از روش های آسان برای درمان سریع جوش چرکی و دردناک داخل گوش می باشد. طبق تحقیقات، آب لیمو ترش دارای خواص ضد باکتری بوده و با از بین بردن باکتری های ایجاد کننده جوش توی گوش به درمان آن کمک می کند.

آب نصف لیمو ترش تازه را بر روی یک پد پنبه ای بریزید و به آرامی بر روی جوش بگذارید، اجازه دهید 20 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم خوب بشویید.

11. زردچوبه

زردچوبه در طب سنتی برای درمان آکنه و جوش استفاده می شود؛ زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به درمان جوش داخل گوش کمک می کند.

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با مقداری آب ترکیب کنید تا خمیری به دست آید، این خمیر را بر روی جوش بمالید و بگذارید تا خشک شود سپس با یک پد پنبه ای خیس، خوب تمیز کنید.

روش های جلوگیری از جوش زدن گوش

1. دست ها را بشویید

اگر داخل گوش یا بر روی نرمه و لاله گوش جوش زده است، دست ها را تمیز کنید و از تماس بیش از جد با گوش اجتناب کنید؛ گاهس اوقات باکتری های ایجاد کننده جوش، از طریق دست ها به گوش منتقل می شوند.

2. گوش ها را تمیز کنید

هر روز داخل گوش، پشت گوش و لاله گوش را تمیز کنید؛ گاهی اوقات شامپو ها و شوینده به داخل گوش رفته و باعث ایجاد جوش می شوند.

هنگام حمام کردن مواظب باشید که شوینده ها به گوش وارد نشوند و بعد از خارج شدن از حمام با یک دستمال به خوبی گوش ها را تمیز کنید.

3. تلفن و موبایل را تمیز کنید

تلفن و موبایل از وسایل بسیار آلوده هستند و گفته شده که باکتری های موجود بر روی آن ها حتی از باکتری های موجود در توالت عمومی هم بیشتر است. اگر زیاد از تلفن همراه استفاده می کنید، آن را هر روز تمیز کنید چون بسیاری از باکتری های عامل جوش از این طزیق به گوش منتقل شده و باعث جوش داخل گوش می شوند.

آیا تا به حال دچار جوش چرکی دردناک داخل گوش شده اید؟ از چه روش هایی برای درمان سریع تر آن استفاده کرده اید؟ روش های درمان خود را با ما به اشتراک بگذارید!

منابع : brightsidecurejoytop10homeremediesموضوعات داغ امروز


پرسپولیس دلار چین خودرو اخبار استانها تورم شبکه تاتنهام ماه دانلود گوشت قرمز زیبایی جراحی نفت مسجد سلیمان لباس دانلود رایگان فیلم دانلود فیلم 2019 نوروز مسكن زیرنویس فارسی دانلود فیلم جدید کیفیت دانلود فیلم FULL HD فیلم مستند IMDB فصل لینک مستقیم جستجوی زیرنویس فارسی بسته اخبار اقتصادی ایسنا دانلود زیرنویس فارسی بروزه شده جدیدترین کیفیت فیلم اکشن مدل مانتو دانلود مستند پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان یوسف وکیا 6.5 فیلم بیوگرافی حجم فایل 1.0 گیگابایت دانلود فیلم عاشقانه تبت بودایی ست لباس دخترانه مدل مانتو عید نوروز زیباترین زنان دانلود فیلم هندی 720p - Bluray دانلود زیرنویس فارسی فیلم Master Z Ip Man Legacy 2018 حجم فایل 800 مگابایت جدیدترین مدل مانتوهای لاکچری و شیک 98 اسکیت نمایشی مشکلات مالی نفت مسجد سلیمان دانلود زیرنویس فارسی فیلم The Photographer of Mauthausen 2018 محصول کشور اسپانیا کارگردان mar targarona ستارگان mario casas, macarena gómez, alain hern 96 2018 1080p BluRay Ninety Six 96 2018 تامیلی تریشا جدیدترین فیلم های هندی دانلود دوبله فارسی فیلم 96 2018 دانلود رایگان فیلم 96 دانلود زیرنویس فارسی فیلم 96 2018 دانلود فیلم 96 دانلود فیلم 96 دوبله فارسی 96 2018 دانلود مستقیم فیلم 96 سی پریم کومار فیلم سینمایی 96 2018 فیلم های جدید بالیوود فیلم هندی 96 دوبله فارسی نود و شش 480p - WebDL محصول کشور هنگ کنگ, جمهوری خلق چین کارگردان woo-ping yuen ستارگان jin zhang, dave bautista, michelle yeoh, دائوچنگ مدل مانتوهای بهاری مدل مانتو و لباس مجلسی رنگ مد سال 2018 نوروز 97 طیبه رئیسی رئیس هیات اسکیت شاهرود لیگ اسکیت کشوری استعدادیابی اسکیت تورم نقطه به نقطه در گوشت قرمز و گوشت ماهیان ۹۲.۷ ۷۰۰ کانتینر گوشت در گمرک است فروش فوری محصولات ایران خودرو و سایپا متوقف شد بعد از چهار سال از بودجه می‌روند کاهش ۵۰۰ تومانی محرومیت زدایی شهرستان قلعه گنج پرسپولیس و نفا مسجد سلیمان مستند زمین دانلود مستند زمین دانلود مستند زمین در یک روز شگفت انگیز مستند Earth One Amazing Day کلیپ مستند حیوانات جا مانده از عهد دایناسورها مستند فائزه هاشمی چیست و چرا توقیف شد

به روایت تصویر


به روایت ویدئو