آذربایجان غربی سیب شب عید ۹ استان کشور را تامین می کند - مهر | نیوز پارسی

آذربایجان غربی سیب شب عید ۹ استان کشور را تامین می کند

منبع: مهر

بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:43


ارومیه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی امسال سیب درختی تنظیم بازار میوه شب عید ۹ استان کشور را تامین می کند.

آذربایجان غربی سیب شب عید ۹ استان کشور را تامین می کند

به گزارشخبرگزاری مهر، رسول جلیلی در این خصوص طی گفتگوی خبری اعلام کرد: ۳۰ هزار تن سیب درختی نیاز کشور برای مصرف ایام تعطیلات عید است که این استان تأمین کننده بیش از ۳۰ درصد آن یعنی ۱۰ هزار تن است.

وی افزود: آذربایجان غربی امسال سیب درختی تنظیم بازار میوه شب عید ۹ استان کشور از جمله استان‌های اردبیل، کردستان، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، زنجان، خوزستان و کرمانشاه را تأمین کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد:براساسبرنامهریزی‌هاو تمهیدات اتخاذ شده هیچ گونه نگرانی در تأمین منابع پروتئینی و میوه شب عید در استان وجود ندارد.

وی اضافه کرد: به تدریج متناسب با میزان تقاضا میوه شب عید شامل پرتقال از نوع تامسون به قیمت مصوب ۴۰ هزار ریال و پرتقال نوع والنسیا به قیمت ۵۵ هزار ریال و سیب درختی به قیمت ۶۰ هزار ریال به بازار مصرف عرضه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت نظارت دقیق بر نحوه توزیع و عرضه در مراکز فروش گفت: سایر اقلام مورد نیاز مردم در شب عید شامل برنج، اقلام پروتئینی مانند گوشت قرمز و سفید و شکر نیز به اندازه کافی خریداری و ذخیره سازی شده است که در صورت نیاز برای ایجاد تعادل در بازار عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: سه هزار تن انواع پرتقال و سیب درختی برای تأمین نیاز شب عید استان خریداری شده و از امروز شنبه در حال توزیع و عرضه در مراکز تعاون روستایی است.

آذربایجان غربی از استان‌های مهم تولید کننده سیب درختی در کشور است که رتبه اول را با بیش از یک میلیون تن تولید سالانه به خود اختصاص داده است.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو