آزمایش عرق بدن جایگزین آزمایش خون می شودجدیدترین اخبار پزشکی | مشاوره پزشکی - آکاایران | نیوز پارسی
آزمایش عرق بدن جایگزین آزمایش خون می شودجدیدترین اخبار پزشکی | مشاوره پزشکی

آزمایش عرق بدن جایگزین آزمایش خون می شودجدیدترین اخبار پزشکی | مشاوره پزشکی


منبع: آکاایران

بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:49


مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, 25 اسفند 1397 18:21

آکاایران: آزمایشعرق بدنجایگزینآزمایش خونمی شود

پژوهشگران آمریکایی، نوعی حسگر پوشیدنی ابداع کرده اند که می تواند با بررسیعرق بدن، داده هایی مشابهآزمایش خونارائه دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران "دانشگاه سینسینتی"(UC) آمریکا، نوعی فناوری پوشیدنی ابداع کرده اند که می تواند سلامت انسان را با روش جدیدی بررسی کند. این فناوری، یک حسگر زیستی کوچک است که خون، عرق و اشک کاربر خود را مورد بررسی قرار می دهد.

 

پیشرفت های فنی در ابزار پوشیدنی، به شرایط زیستی انسان محدود است. این حسگر، نخستین نمونه ابزار آزمایشی است که در عرض چند ساعت، نمونه عرق و خون را به طور مؤثر و با روش غیرتهاجمی بررسی می کند.

 

لازم به ذکر است که دانشگاه سینسینتی تاکنون، فناوری های نوین بسیاری در حوزه ابداع حسگرهای زیستی ارائه داده است که کار خود را با بررسیعرق بدنانجام می دهند."جیسون هایکنفلد"(Jason Heikenfeld)، استاد دانشگاه سینسینتی در این باره گفت: دانشگاه ما، سابقه قابل توجهی در این حوزه دارد.

 

بررسی سلامتی افراد با کمکآزمایش خون، معمولاً در آزمایشگاه صورت می گیرد و به زمان زیادی نیاز دارد. هایکنفلد افزود: این حسگر نوین، به پزشکان امکان می دهد سلامت افراد را به مرور زمان و به شکل ساده تری بررسی کنند. قدرت این حسگر بسیار بالاست و روند بهبود بیماران را نیز به پزشک نشان می دهد.

 

هدف پژوهشگران، ارائه حسگری بود که علاوه بر فراهم کردن اطلاعات دقیق، امکان تشخیص و بررسی در بلندمدت را برای پزشکان فراهم کند. آنها در بررسی های خود دریافتند که عرق بدن، بهترین گزینه برای آزمایش به صورت غیرتهاجمی است زیرا اطلاعاتی مشابه اطلاعات آزمایش خون ارائه می کند و قابل کنترل و بررسی دقیق است.

 

این حسگر پوشیدنی که به اندازه یک چسب زخم است، عرق بدن بیمار را هنگام استراحت او بررسی می کند و تحلیل های خود را در مورد نحوه واکنش بیمار به داروها در اختیار پزشکان می گذارد. علاوه بر واکنش نسبت به دارو، هورمون ها و میزان آب بدن نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

 

هایکنفلد ادامه داد: ما با ابداع این حسگر، برای نخستین بار توانستیم با بررسی عرق بدن، امکان ارائه داده هایی را فراهم کنیم که معمولاً در آزمایش خون مشخص می شوند.

 

این پژوهش، در مجله "Nature Biotechnology" به چاپ رسید.

 

 

.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


فیلم فضای مجازی تلویزیون زنان والیبال بیماری یورو سردار آزمون ویدیو نوروز پزشک بارداری عادل فردوسی‌پور سقط جنین سیلاب انیمیشن شیر مادر عفونت اوکراین قاعدگی ناباروری ترکیب رسمی استان گلستان علی ضیا زایمان زودرس لینک مستقیم گنبدکاووس روانشناس امروز تولد کیه عکس نوشته مرزبان dlroozane عصر جدید تهوع علی فروغی دانلود روزانه آق قلا لینک مستقیم 2 کمکی دانلود انیمیشن با لینک مستقیم دانلود انیمیشن نیروی زمینی سپاه دانلود رایگان انیمیشن دانلود انیمیشن دوبله فارسی سقط یورو 2020 سردار پاکپور سیل گلستان فوتونیوز دانلود انیمیشن جدید علیخانی گروهک جیش الظلم فوتونیوز تابناک Asemooniportal دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2018 و 2019 شبکه سوم سیما کروموزوم مقدماتی یورو 2020 شیر دادن به نوزاد لوپوس فلج مغزی دانلود رایگان انیمیشن با لینک مستقیم طنز نوشته های خنده دار روز مرد کورتاژ کردن جوک های خنده دار هفته دهم بارداری زرد شدن پوست پرتغال-اوکراین مقدماتی یورو بیلی روبین خون هفته 38 بارداری 23 مارس دانلود انیمیشن 2017 کند ذهنی فوتونیو تابناک مراقبت های کورتاژ عوارض کورتاژ خطرات کورتاژ عکس نوشته های غمگین فیبرم درمان زردی در نوزادان بیلی روبین نوزاد 3 فروردین دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها 2017 دوبله فارسی دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2017 و دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دوبله فارسی دانلود بهترین انیمیشن های ویژه برنامه تحویل سال عکس عاشقانه برای پروفایل فرهادقائمی علائم زردی در نوزادان زردی در نوزادان چیست زردی در نوزادان نارس عوارض زردی در نوزادان جوک های خنده دار و باحال

به روایت تصویر


به روایت ویدئو