آشنایی با روش تهیه‌ی ماکارونی گوشت و ذرت با ته دیگ سیب زمینی - تبیان آشپزی | نیوز پارسی

آشنایی با روش تهیه‌ی ماکارونی گوشت و ذرت با ته دیگ سیب زمینی

بازدید: 119

تاریخ: 1397/8/15

ساعت: 13:53


طبق روال تهیه همه ماکارونی ها اول سسش رو آماده میکنیم،

آشنایی با روش تهیه‌ی ماکارونی گوشت و ذرت با ته دیگ سیب زمینی

ماکارونی گوشت و ذرت با ته دیگ سیب زمینی

مواد اولیه:

۲۵۰ گرم ماکارونی
۱۵۰ گرم گوشت چرخ کرده
۱۵۰ گرم ذرت یخ زده پخته یا کنسرو ذرت
۳ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
۳ قاشق غذاخوری پیاز داغ
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

روش تهیه:

طبق روال تهیه همه ماکارونی ها اول سسش رو آماده میکنیم، پس پیاز داغ، رب، نمک،فلفل، زرچوبه و مقداری روغن رو داخل ماهیتابه ریخته و با هم تفت میدیم تا رب سرخ بشه و از خامی دربیاد.
بعد سرخ شدن رب گوشت چرخ شده رو بهش اضافه کرده و مواد رو تفت میدیم تا گوشت هم سرخ بشه.تا گوشت سرخ میشه بهتره ذرت رو چه از کنسروش استفاده کردین یا ذرت یخ زده با کمی نمک داخل یه قابلمه تفت بدین تا آب اضافیش بره و از بی مزه بودن در بیاد.حالا دیگه گوشت هم سرخ شده و بهتره ذرت رو هم بهشون اضافه کنیم و یکم تفتشون بدیم.حالا حدود نصف لیوان آب به سسمون اضافه کرده و میذاریم کمی بجوشه.وقتی آب سس به خوردش رفت و قوام اومد سس حاضره.ماکارونی رو هم داخل آب در حال جوشیدن میریزیم تا نرم بشن. در صورتی که داخل آب جوش کمی روغن بریزیم ماکارونی ها به هم نمیچسبن. وقتی ماکارونی نرم شد آبکشش میکنیم.
حالا ماکارونی آبکش شده رو خوب با سسش مخلوط میکنیم.بعد داخل یه قابلمه مقداری روغن ریخته و کفش حلقه های سیب زمینی میچینیم.مخلوط ماکارونی رو روی سیب زمینی ها میریزیم و بعد ماکارونی رو برای نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه دم میذاریم تا حاضر بشه.حالا ماکارونی خوشمزه ما حاضره.
منبع: دونفرهبه روایت تصویر


به روایت ویدئو