آشنایی با کاربردهای باورنکردنی پماد ویکسپماد ویکس | موارد مصرف پماد ویکس - آکاایران | نیوز پارسی
آشنایی با کاربردهای باورنکردنی پماد ویکسپماد ویکس |  موارد مصرف پماد ویکس

آشنایی با کاربردهای باورنکردنی پماد ویکسپماد ویکس | موارد مصرف پماد ویکس


منبع: آکاایران

بازدید: 6

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:49


مجموعه: بیماری ها و راه درمان

آکاایران: آشنایی با کاربردهای باورنکردنیپماد ویکس

برایتسکین سریعسردردهای سینوسی، می توانید به راحتی از ویکس استفاده کنید

 

ویکس پمادی قدیمی و منتول دار است.پماد ویکساز چندین ترکیب روغنی و گیاهی تسکین دهنده مانند نعنا، اوکالیپتوس و کافور تهیه می شود. ویکس یک مرهم پرمصرف است که می توان با آن احتقانمجاری تنفسیو دیگرعلائم سرماخوردگیو گریپ را برطرف کرد. استفاده موضعی از آن روی قفسه سینه یا کمر باعث احساس آرامش بیمار و تسکین علائم می شود.

 

پماد ویکسصد سال است که وجود دارد و یکی از پرمصرف ترین ضداحتقان های موجود روی پیشخوان داروخانه هاست.

 

این پماد بودار کاربردهای جالبی دارد که شما را با انها آشنا می کنیم:

 

درمان سردردبا ویکس:

برایتسکین سریعسردردهای سینوسی، می توانید به راحتی از ویکس استفاده کنید. ویکس بهدرمان میگرننیز کمک می کند. مواد اولیه اصلی ویکس کافور،روغن اکالیپتوسو منتول است که همه این مواد باعث بهبودسردردمی شوند.

برایسردردهای ناشی از فشار روحی، کمی ویکس را بر روی شقیقه ها و پیشانی خود مالیده و به آرامی ماساژ دهید تا درد شما به سرعت تسکین یابد.

 

 خواص پماد ویکس

پماد ویکس از چندین ترکیب روغنی و گیاهی تسکین دهنده تهیه می شود

 

از بین بردن جوش با ویکس:

ویکس همچنین خیلی ازمشکلات پوستیرا از بین می برد. برای از بین بردن جوش ویکس را چندین بار در روز به پوستتان بمالید خیلی زود جوشها از بین می روند.

 

تسکین سرفهبا ویکس:

زدن ویکس به پاها می تواندسرفه های شبانهتان را آرام کند. ویکس را به طور کامل به پاهای تان بزنید و جوراب بپوشید. بعد از چند دقیقه سرفه های تان برطرف شده و صبح با احساس خیلی بهتری ازخواب بیدارخواهید شد.

 

چربی سوزی شکمبا ویکس:

برای اینکه از شرچربی های شکمخلاص شوید و پوست لطیف و سفتی داشته باشید روزی دوبار روی شکمتان ویکس را ماساژ دهید.

 

تسکیندردهای عضلانیبا ویکس:

زدن ویکس روی پوست باعث ایجاد گرما روی سطح پوست می شود که بهتسکین دردکمک میکند. برایدردهای عضلانیاین پماد تسکین دهنده بسیار خوبی است.

کمی از پماد ویکس را روی قسمتی که درد می کند بمالید و آرام ماساژ دهید. یک حوله گرم بردارید و روی ناحیه چرب شده با ویکس قرار دهید و ربع ساعت بگذارید تا بماند تا درد بهبود پیدا کند. چند مرتبه در روز این کار را تکرار کنید.

 

از بین بردن عفونت گوشبا ویکس:

ترکیبات پماد ویکس به دلیل داشتن خاصیت آرام بخشی ، ضدباکتریایی و ضدالتهابیدرمان عفونت گوشرا بهبود می بخشد. یک حبه سیر از پوست جدا شده را ده ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا گرم بشود . به سیر مقداری پماد ویکس بمالید و در گوشتان بگذارید. دقت کنید این کار نباید برای کودکان و نوزادان انجام شود.

 

 پماد ویکس جهت گوش درد نوزادان

برایرفع ترک پاقبل از رفتن به رختخواب مقداری از پماد ویکس را به پاها بمالید

 

درمان قارچ پابا ویکس:

پماد ویکسضد قارچقوی است. اگر پاهایتان دچار قارچ شده است از این پماد برای رفع قارچ استفاده کنید.بیماری قارچپا همچنین در ورزشکاران دیده میشود که با این پماد بهبود می یابد. پماد ویکس در رفع ترک پاشنه و خشکی کف پا موثر است. به منظور استفاده ویکس برای رفع قارچ و خشکی وترک پاقبل از رفتن به رختخواب مقداری از این پماد را به قسمتهای قارچ زده بمالید و آرام ماساژ دهید و تا زمانی که قارچها از بین بروند هرشب این کار را انجام دهید. 

 

از بین بردن زگیل با ویکس :

از بین بردن زگیل با پماد ویکس از طریق ویروس پاپیلوم انسانی HPV زگیل ایجاد می شود و پوست را زشت می کنند. با پماد ویکس می توان سرعت از بین رفتن زگیل را افزایش داد زیرا این پماد خاصیت ضد التهابی دارد. روی زگیل مقداری پماد ویکس بزنید و بانداژش کنید. دست کم شش ساعت منتظر بمانید و بانداژ را دور بیندازید و باز پماد بمالید و بانداژ کنید. چندین مرتبه در روز این کار را انجام دهید تا زگیل ها کامل از بین بروند. 

 

از بین بردن خطوط چاق و لاغری روی پوست با ویکس:

هر شب روی خط های پوستی که در اثر کش آمدن پوست و تغییر وزن ایجاد می شوند ویکس بمالید جای آنها را خیلی کمتر می کند.

 

 خوردن پماد ویکس

اگر کنه یا ساس شما را گزیده فورا ویکس بزنید

 

تسکین محل نیش حشرات با ویکس:

ویکس می تواند به سرعت سوزش و خارش ناشی از نیش کنه، مورچه، پشه یا هر حشره دیگری را تسکین دهد. منتول موجود در ویکس خارشنیش پشهرا تسکین داده و احتمال بروز تاول و عفونت ناشی از نیش حشرات را کاهش می دهد.

منطقه نیش خورده را با آب خنک بشویید مقداری ویکس بردارید و آن را با مقداری نمک کاملاً مخلوط کنید.مخلوط درست شده را روی محل نیش بمالید. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.

اگر کنه یا ساس شما را گزیده فورا ویکس بزنید. بوی تند ویکس باعث می شود این موجود شما را رها کند و دیگر خون تان را نمکد.

 

کاهش کبودی پوست وخون مردگیبا ویکس:

استفاده از پماد ویکس به جریان خون سرعت می بخشد و باعث کاهش کبودی وخون مردگیمی شود. کمینمک دریاییو یک قاشق از این پماد را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. روی محل کبود شده این ترکیب را بزنید و آرام ماساژ دهید. روزی دو مرتبه تا رفع کاملخون مردگیاین کار را انجام دهید.

 

مرطوب کردن فضای اتاق خواب با ویکس:

ویکس را می توانید در انواع بخصوصی از دستگاههای بخور و رطوبت ساز به کار ببرید. قبل از استفاده مطمئن شوید کهدستگاه بخورشما محفظه ی آروماتراپی دارد.دستگاه بخور، ویکس را در هوای اتاق پخش می کند و می توانید تمام طول شب، رایحه ی آن را استشمام کنید به راحتی نفس بکشید.

 

 موارد مصرف پماد ویکس

استفاده از پماد ویکس باعث کاهش کبودی و خون مردگی می شود

 

عوارض جانبی موضعی پماد ویکس:

ویکس می تواند موجب حساسیت موضعی در صورت استفاده مستقیم بر پوست و نواحی مجاور شود. کافور و منتول می توانند موجبحساسیت پوستشوند و موجب قرمزی نواحی باشد که ویکس روی آن ها مالیده شده باشند. به علاوه، هنگامی که در نواحی سینه و بینی مالیده می شوند موجب آب ریزش چشم و بینی و حس سوزش بالای لب و زیر سوراخ بینی شود.

 

می توان اثرات جانبی را با استعمال یک لایه نازک و اجتناب از گرمای بیش از حد در ناحیه ای که استفاده شده است به حداقل رساند.

 

در ژانویه 2009، روبین و محققین دیگر اولین موارد شناخته شدهمشکلات تنفسیایجاد شده بعد از استفاده از ویکس را مخصوصا در کودکان، گزارش دادند. در جریان مطالعات بر بیمار اولیه و برحیوانات به نظر می رسد ویکس تولید مخاط را افزایش داده و مایعات در شش ها را زیاد می کند و موجب بدتر شدن تنفس در بیماران می شود. مخصوصا استعمالروغن ویکسدر مسیر بینی می تواند موجب تنگی تنفسی و مشکلات ریوی مانندذات الریهشود.

 

بلعیدن تصادفی ویکس، خواه بیش از اندازه مصرف شده باشد یا بیجا مورد استفاده قرار گرفته باشد، می تواند موجب مصرف بیش از اندازه کافور شود. کافور یک محرک است و می تواند موجب سوزش، تهوع، تشنگی و درد سرتاسر مری و معده شود. اثرات جانبی در بدن ناشی از استفاده بیش از اندازه شامل هیجان و اضطراب، اسپاسم یا گرفتگی عضلانی می شود که نیاز به مراجعه به پزشک دارد.

 

 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو