آیت‌الله جوادی آملی: دولت کارها را به دست خود مردم واگذار کند - مشرق نیوز | نیوز پارسی

آیت‌الله جوادی آملی: دولت کارها را به دست خود مردم واگذار کند

منبع: مشرق نیوز

بازدید: 15

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:32


یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: بخش دولتی باید کوچک شود و کارها را به دست خود مردم واگذار کند و دولت امر نظارت را بر عهده داشته باشد.

آیت‌الله جوادی آملی: دولت کارها را به دست خود مردم واگذار کند

به گزارش مشرق،آیت‌الله عبدالله جوادی آملیدر دیدار بهرام سرمست استاندار قم که در بنیاد بینالمللیعلوم وحیانی اسرا برگزار شد، با تأکید بر تقویت مدیریت کارآمد در کشور، اظهار داشت: ما همواره به خصوص در شرایط کنونی به یک مدیریت کارآمد نیازمندیم؛ داشتن رهبر خوب اگر با همراهی و تدبیر کارگزاران همراه نباشد شکست قطعی است، ما به لطف الهی همه چیز در این مملکت داریم و همه منابع در اختیار ماست و از این حیث مشکلی نداریم، مشکل ما بی عرضگی و بی مدیریتی از یک سو و اختلاس، نجومی و احتکار از سوی دیگر است.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جوادی‌آملی: گفته بودیمبرجامخطر دارد؛ به آمریکا اعتماد نکنید

روایت آیت‌الله جوادی آملی از نامه امام به گورباچف

روایت آیت الله جوادی آملی از مادران شهدا

آیت‌الله جوادی‌آملی: سرطان اختلاس، حقوق‌های نجومی و بی مدیریتی، کشور را فلج می‌کند

وی با اشاره به روایتی ازنهجالبلاغهبیان داشت: حضرت امیر علیه السلام، کمیل را مسئول منطقه‌ای نمود، سربازان اموی به این منطقه حمله بردند و آنجا را غارت کردند، حضرت نامه‌ای به کمیل نوشت که این نامه درنهجالبلاغهآمده است، حضرت در آن نامه می‌فرماید برخی تنها به درد دعای کمیل می‌خورند و این توان را ندارند که مسئولیت‌های اجرایی داشته باشند.

استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: آلمان بعد از جنگ جهانی دوم خاکستر شد، اما کار و تلاش خود را پشتوانه پول خود قرار دادند و ظرف چند سال کشور خود را احیا کردند، اگر ما با داشتن سرمایه‌هایی همچون قرآن و عترت نتوانیم کشور خود را آباد کنیم حقیقتاً مسئولیم.

وی به پروژه‌های ناتمام در استان قم اشاره کرد و اذعان داشت: باید به اندازه بودجه‌ای که در اختیار داریم، پروژه‌ها را آغاز کنیم تا هیچ پروژه‌ای به دلیل اتمام بودجه، نیمهکارهرها نشود و گرفتار استهلاک نگردد.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: هرگز در حفظبیتالمالاز خود رفع مسئولیت نکنیم، وقتی در این خصوص احساس مسئولیت کردیم خدا هم آبروی ما را حفظ خواهد کرد و بدانیم ممکن نیست کسی کار خیری انجام بدهد و خدا فراموش کند لذا زیر مجموعه خود را با عقل، ادب وپاکدستیمدیریت کنیم تا زیر مجموعه ما هم به تبع ما اینگونه باشند.

وی ابراز داشت: ما تنها باید به یک جا تکیه داشته باشیم و آن «دین» است، الان در میدان مین به برکت قرآن و عترت در امنیت هستیم، پس معلوم می‌شود حساب و کتابی در کار است اما اگر ضعف مدیریت، ضعف عقل، ضعف دین و ضعف ادب و اخلاق را از خود دور نکنیم خدای نکرده خداوند نظر خود را از ما بر می‌گرداند.

این مفسر قرآن کریم بیان داشت: بخش دولتی باید کوچک شود و کارها را به دست خود مردم واگذار کند و خود، امر نظارت را بر عهده داشته باشد.

وی تأکید کرد: بحمدالله کارهای بسیار خوبی در اینممکلتشده است که بی سابقه است اما همه ما دلمانمیخوادایران اسلامی با داشتن این همه امکانات و جوانان باهوش، بیش از گذشته پیشرفت کند که امیدواریم آنچه خواسته قرآن وعرتتاست به دست شما انجام شود.

منبع: مهر

مطالب مشابه