ادامه عملیات برای تامین امنیت کمربند شمالی استان البیضاء؛ پیشروی نیرو‌های یمنی در بخش‌های راهبردی «قانیه و ناطع» - میزان | نیوز پارسی

ادامه عملیات برای تامین امنیت کمربند شمالی استان البیضاء؛ پیشروی نیرو‌های یمنی در بخش‌های راهبردی «قانیه و ناطع»

منبع: میزان

بازدید: 11

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:22


خبرگزاری میزان- از حومه شمالی استان البیضاء و نزدیکی مرز‌های استان مأرب یمن خبر می‌رسد، نیرو‌های ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله عملیات گسترده و جدیدی را علیه مواضع مزدوران سعودی در منطقه «قانیه» انجام دادند.

ادامه عملیات برای تامین امنیت کمربند شمالی استان البیضاء؛ پیشروی نیرو‌های یمنی در بخش‌های راهبردی «قانیه و ناطع»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان٬ از حومه شمالی استان البیضاء و نزدیکی مرزهای استان مأرب یمن خبر می رسد، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله عملیات گسترده و جدیدی را علیه مواضع مزدوران سعودی در منطقه «قانیه» انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده٬ نیروهای یمنی حملات خود را از سه محور علیه مزدوران سعودی وابسته به جریان«حزب الاصلاح» اغاز کردند و در همان گام نخست موفق شدند بخش هایی از مناطق اشغالی را در منطقه قانیه به کنترل دربیاورند؛ شمار زیادی از مزدوران سعودی در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند.

به گفته منابع میدانی٬ سایر نیروهای مزدور سعودی پس از متحمل شدن خسارت های سنگین از منطقه متواری شدند؛ نیروهای یمنی در این محور خسارت های سنگینی را به تجهیزات نظامی مزدوران وارد آوردند.

به گزارش میزان٬ تعدادی از فرماندهان میدانی مزدوران سعودی نیز در جریان درگیری ها کشته و زخمی شدند و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی به غنیمت نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله درآمد.

از شمال شرق استان البیضاء خبر می رسد، گروهی دیگر از رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش یمن٬ عملیات غافلگیر کننده ای را علیه مواضع مزدوران سعودی در جبهه «ناطع» انجام دادند و توانستند خطوط دفاعی را در مناطق اشغالی درهم بشکنند و شمار زیادی از آنان را در این محور کشته و زخمی کنند.

به گفته منابع میدانی٬ نیروهای یمنی با پیشروی های محسوس در بخش ناطع موفق شدند چند ایستگاه دفاعی را از اشغال مزدوران سعودی خارج کنند و به کنترل در بیاورند؛ در محور شرقی استان نیز درگیری ها به صورت پراکنده در جبهه «صومعه» در جریان است.

به گزارش میزان٬ نیروهای ارتش و انصارالله یمن در تلاش هستند با پاکسازی کامل بخش های «ناطع و قانیه»، امنیت را در کمربند شمالی و شمال شرقی استان البیضاء تامین کنند و مانع از نفوذ مزدوران سعودی در این محور شوند.

در حال حاضر، ۸۰ درصد از استان البیضاء شامل مناطق جنوبی، مرکزی، غربی، شمالی و شرقی از جمله « شهر البیضاء، الرداع، ملاحم، واسط، قزن عطا، خیران، العقله، ناطع، حمره، سوادیه، ذی نائم، میکراس و ...» در کنترل نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله است.

بخش‌هایی از شمال، شرق و جنوب هم که معادل حدود ۱۷ درصد از مساحت کل استان است از جمله «عقبه القنذع، نعمان، صومعه و الظاهر» در اشغال نیروهای مزدور سعودی است؛ حدود ۳ درصد از استان شامل مناطق شمال غربی استان ازجمله حومه الرداع و قیفه تحت اشغال گروه‌های تروریستی داعش و القاعده است.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو