ارتباط تومورهای مغزی با مشکلات چشمی - شفا آنلاین | نیوز پارسی

ارتباط تومورهای مغزی با مشکلات چشمی

بازدید: 30

تاریخ: 1397/8/20

ساعت: 01:48


یکی از مسائل مهم در تومورهای مغزی گرفتاری چشم و میدان دید بیمار است و در مواردی موجب دوبینی می‌شود

ارتباط تومورهای مغزی با مشکلات چشمی
شفا آنلاین>جامعه پزشکی-همایش ها >دبیر علمی بیست و هشتمین کنگره چشم پزشکی با اشاره به اینکه در ایران حدود ۲ هزار چشم پزشک وجود دارد، گفت: ابتلا به تومورهای مغزی در برخی از بیماران همراه با مشکلات چشمی است.

 به گزارش شفا آنلاین:دکتر مصطفی سلطان سنجری با بیان این مطلب افزود: یکی از مسائل مهم در تومورهای مغزی گرفتاری چشم و میدان دید بیمار است و در مواردی موجب دوبینی می‌شود.

وی با بیان اینکه دو درصد از افراد جامعه دچار مشکلات انحرافی چشم هستند، افزود: در بین کودکان انحرافات دوبینی شایع‌تر است که ابتدا باید علت آن مشخص شود و درمان‌های لازم صورت گیرد.

دبیر علمی بیست و هشتمین کنگره چشم پزشکی خاطر نشان کرد: تمامی کودکان از ۶ ماهگی تا یک‌ سالگی باید مورد بررسی چشم پزشک قرار گیرند همچنین اگر کودک مشکلی را نداشت در سه تا ۶ سالگی نیز برای بار دوم مورد بررسی‌های لازم قرار گیرد.

سلطان سنجری عنوان کرد: تمامی تجهیزات چشم پزشکی در ایران وجود دارد و حتی چشم پزشکی در کشور ما نسبت به اسپانیا بسیار پیشرفته‌تر است

و خوشبختانه معاینات چشمی در ایران بسیار مناسب است و تمامی افراد می‌توانند بهترین امکانات و خدمات درمانی رو از پزشک مورد نظر خود دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیست و هشتمین کنگره چشم پزشکی در ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود، گفت: در این کنگره ۱۷ مهمان خارجی از کشورهای امریکا، انگلیس، برزیل، سنگاپور، فرانسه و … شرکت می‌کنند.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو