استاندار تهران: در برخی از شاخص‌ها دچار عقب‌ماندگی تاریخی هستیم - عصر ایران | نیوز پارسی

استاندار تهران: در برخی از شاخص‌ها دچار عقب‌ماندگی تاریخی هستیم

منبع: عصر ایران

بازدید: 9

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:51


تراکم دانش‌آموزی در مدارس ابتدایی استان تهران ۱۰ نفر بیش از میانگین کشوری است.

استاندار تهران: در برخی از شاخص‌ها دچار عقب‌ماندگی تاریخی هستیم

استاندار تهران با بیان اینکه استان تهران در برخی از شاخص‌ها دچار یک عقب‌ماندگی تاریخی است گفت: تراکم دانش‌آموزی در مدارس ابتدایی استان تهران ۱۰ نفر بیش از میانگین کشوری است.

به گزارش تسنیم، انوشیران محسنی بندپی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران با بیان اینکه تراکم دانش‌آموزی در مدارس ابتدایی استان تهران 10 نفر بیشتر از میانگین کشوری است اظهار داشت: سرانه آموزشی استان تهران در مدارس ابتدایی 34 دانش‌آموز در هر کلاس و میانگین این سرانه در کشور 24 دانش‌آموز است.

وی با بیان اینکه استان تهران در برخی از شاخص‌ها دچار یک عقب‌ماندگی تاریخی است تصریح کرد: اگر به تأثیر آموزش و پرورش در اجتماع‌پذیر کردن افراد اعتقاد راسخ داریم باید در گسترش پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک اقدام کنیم اما این درحالی است که تنها 15 درصد جمعیت واجد شرایط در مهدهای کودک ثبت‌نام می‌کنند.

استاندار تهران سپس با بیان اینکه منطقه 22 تهران در حوزه فضاهای آموزشی برای مهر 98 با مشکلات جدی روبه رو است افزود: متأسفانه در دوره‌های قبلی تصمیماتی گرفته شد که دود آن به چشم همه دستگاه‌ها و نهادها در استان تهران رفته است به گونه‌ای که امروز با یک تراکم جمعیت بالا بدون در نظر گرفتن فضاهای آموزشی روبه رو هستیم.

مطالب مشابه