اصفهان|"چهل ستون" و "پل خواجو" خاموش می‌شوند - تسنیم | نیوز پارسی

اصفهان|"چهل ستون" و "پل خواجو" خاموش می‌شوند

منبع: تسنیم

بازدید: 2

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:15


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: فردا در پل خواجو و چهلستون به صورت همزمان در ساعت ۲۰:۳۰ برنامه ساعت زمین اجرا می‌شود.

اصفهان|"چهل ستون" و "پل خواجو" خاموش می‌شوند

فریدون الهیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراصفهان، پیرامون اجرای برنامه ساعت زمین در اماکن گردشگری شهر اصفهان اظهار داشت: فردا در پل خواجو و چهلستون به صورت همزمان در ساعت 20:30 برنامه ساعت زمین اجرا می‌شود.

وی افزود: این برنامه به صورت نمادین بوده و به دلیل اینکه اماکن پر گردشگری برای برنامه انتخاب شده و گردشگران زیادی در آنجا حضور دارند، برای چند دقیقه به صورت نمادین چراغ‌ها خاموش می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: متولی اجرای برنامه ساعت زمین در پل خواجو شهرداری اصفهان بوده که در کنار پل نیز ویژه برنامه‌ای را در نظر گرفته‌اند و برگزاری آیین ساعت زمین در چهل ستون برعهده میراث فرهنگی است.

به گزارش تسنیم، صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) طرح ساعت زمین را از سال 2007 برای نخستین بار در استرالیا اجرا کرد که با استقبال کم نظیر مردم سراسر جهان مواجه شد، به گونه‌ای که بیش از 128 کشور جهان در این طرح مشارکت داشتند.

بر اساس این طرح در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت میلیون‌ها نفر از مردم جهان در ساعت 20 و 30 تا 21 و 30 با خاموش کردن چراغ‌های اضافی و با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی به صورت یک حرکت جهانی در طرح شرکت می‌کنند.

مطالب مشابه