افتتاح بیمارستان فرهیختگان در دهه فجر - شبکه خبر | نیوز پارسی

افتتاح بیمارستان فرهیختگان در دهه فجر

منبع: شبکه خبر

بازدید: 8

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:39


افتتاح بیمارستان فرهیختگان در دهه فجر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از افتتاح بیمارستان فرهیختگان این دانشگاه­ در روز یکشنبه 21 بهمن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن نفر در نشست خبری افزود: این بیمارستان با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت امناء و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی و محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به بهره برداری می رسد.
 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این بیمارستان 320 تختخوابی است و جزو بیمارستان های جنرال است که همه تخصص ها را دارد.
 
نفر افزود: این بیمارستان در مرحله نخست، فعالیتش را­ با 200 تخت آغاز می کند و دارای آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل، اورژانس و مراقبت های ویژه، سی سی یو، آی سی یو و­ پدهوایی است.
 
وی گفت: ساخت این بیمارستان از دهه هفتاد آغاز شده است و تمامی استانداردهای لازم را دارد.
 
نفر با اشاره به فعالیت های آموزشی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: حدود یک سوم از دانشجویان پزشکی و 40 درصد از آموزش پرستاری کشور توسط دانشگاه آزاد انجام می شود.
 
وی گفت: همواره تلاش کرده ایم که کیفیت را در بخش های مختلف افزایش دهیم و این موضوع در بخش پزشکی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 
نفر افزود: بهره برداری از این بیمارستان نقش مهمی در ارتقاء آموزش های تخصصی و فوق تخصصی دارد.
 
وی با اشاره به واقع شدن این بیمارستان در نزدیکی واحدعلوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در منطقه ای که بیمارستان فرهیختگان واقع شده است بیمارستان دولتی فعال وجود ندارد.
 
وی در پاسخ به پرسشی درباره هزینه های ساخت این بیمارستان افزود: در این باره نمی توانم خیلی توضیح دهم زیرا هزینه ها در 10 سال گذشته است و بیان آن باعث ایجاد شک و شبهه می شود اما هزینه ایجاد هر تخت بیمارستانی نزدیک به 2 میلیارد تومان است.
 
نفر در پاسخ به پرسشی درباره ارائه خدمات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی و یا خدمات درمانی گفت: عقد قرارداد با بیمه ها زمانبر است و به یقین در این باره قراردادهایی برای ارائه خدمات به بیمه شدگان امضاء خواهد شد.

برچسب ها: افتتاح فرهیختگان

مطالب مشابه