افزایش 2 درصدی سهم آموزش و پرورش از اعتبارات دولت - صدا و سیما | نیوز پارسی

افزایش 2 درصدی سهم آموزش و پرورش از اعتبارات دولت

منبع: صدا و سیما

بازدید: 19

تاریخ: 1397/10/23

ساعت: 01:17


بطحایی در برنامه نگاه یک؛ افزایش 2 درصدی سهم آموزش و پرورش از اعتبارات دولت وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال حدود 11 و سه دهم درصد از اعتبارات دولت به آموزش و پرورش اختصاص یافت در حالی که این رقم برای سال 98 با افزایش حدود 2 درصدی 13 و 4 دهم درصد خواهد بود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سید محمد بطحایی با حضور در برنامه"نگاه یک" با اشاره به فشارهای دشمن و ملاحظات بودجه سال 98 افزود: به رغم همه این بودجه انقباضی، سهم آموزش و پرورش از بودجه سال 98 تقریبا متعارف است.
وی ادامه داد: سهم آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 98 حدود 56 هزار و 500 میلیارد تومان پیش بینی شده در حالی که این رقم در سال 97، چهل و سه هزار و 500 میلیارد تومان بود.
بطحایی از سیاستگذاران نظام بودجه ریزی تشکر کرد و گفت: سهم آموزش و پرورش از کل بودجه دولت حدود 2 درصد افزایش یافت که این موجب شده کسری بودجه در سال 98 نسبت به سال 97 اندکی کم شود اما امسال حدود 1850 میلیارد تومان کسری بودجه داریم که به سال 98 منتقل می شود بنابراین همچنان با کسری بودجه مواجهیم ولی اهتمام دولت، این فاصله را کمتر کرده است.
وی ابراز امیدواری کرد سال آینده سال خوبی از نظر بودجه ریزی و انضباط مالی و شفافیت باشد.

بطحایی افزود: شرایط برای همه کارکنان دولت در زمان شرایط انقباضی درآمدی دولت، سخت است و این سختی برای معلمان هم وجود خواهد داشت اما رضایت شغلی و آرامش معلمان تاثیر زیادی برای انگیزه او و آینده کشور دارد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دولت در حد مقدورات و بضاعت سعی می کند به معیشت معلمان توجه کند، گفت: دولت پذیرفت ردیف مستقلی را برای اجرای طرح رتبه بندی در بودجه سال 98 بگنجاند.
بطحایی افزود: لایحه رتبه بندی را هم به دولت ارسال کردیم و در کمیسیون های دولت تصویب شده و اکنون در صحن دولت مطرح است و به زودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.
وی اضافه کرد: ارتقای شایستگی ها و توانمندی های نیروی انسانی از مهمترین اهداف طرح رتبه بندی است که بر ارتقای کیفیت نظام آموزش و پرورش تاثیرگذار است.
بطحایی افزود: بهبود نظام پرداخت ها هم پیگیری و اجرا می شود و نظام پرداخت ها برای نیروهای انسانی آموزش و پرورش متناسب با نظام رتبه بندی، بهبود می یابد.

وزیر آموزش و پرورش گفت:در یکسال گذشته زیرساخت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به پایان رساندیم و زیرنظام های آن یعنی برنامه های عملیاتی استقرار این سند آماده است.
سید محمد بطحایی در ادامه سخنان خود در برنامه "نگاه یک" درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان افزود: این همسان سازی متناسب با اعتباراتی که دولت می تواند همه ساله برای آن پیش بینی کند به جلو می رود البته سرعت پیشرفت آن قابل توجه نیست.
بطحایی افزود: برای امسال اعتباراتی پیش بینی شد و برای سال آینده هم این اعتبارات قدری افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده با دو سناریو نوشته شده است، افزود: اگر درآمدهای خزانه و دولت بر اساس سناریوی دوم، محقق شود شرایط همسان سازی بازنشستگان در سال آینده به مراتب از امسال بهتر خواهد بود و فاصله بین بازنشستگان و شاغلان کم می شود.
بطحایی اضافه کرد: در سال 97 با اینکه درآمدهای دولت، کمتر بود عملکرد ما در پرداخت معوقات بازنشستگان از سال های پیش، بهتر بود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: از بیش از 300 برنامه زیرنظام های سند تحول بنیادین، 72 برنامه برای اجرا در سال 98 انتخاب شده است که برای اجرای آن ها به حدود 10 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبارات نیاز داریم.
وی اضافه کرد: سند تحول بنیادین به تنهایی توسط وزارت آموزش و پرورش قابل اجرا نیست و برای اجرای آن به همکاری دستگاه های دیگر نیز نیاز است.
بطحایی در پاسخ به این پرسش که چرا برخی مدارس هنوز غیر استاندارد هستند و از بخاری های نفتی استفاده می کنند؟ گفت: متاسفانه در برخی مناطق گازکشی نشده است و چاره ای جز استفاده از بخاری های نفتی نیست. باید از وسایل گرمایشی استاندارد برای کلاس های درس استفاده کرد.
وی با بیان اینکه حدود 140 هزار کلاس در کشور از وسایل گرمایشی غیر ایمن استفاده می کنند، افزود: پویش "همه" ایجاد شده است تا یک بار برای همیشه از اتفاقات ناشی از این موضوع جلوگیری کنیم. هر کسی با هر بضاعتی که دارد برای جمع آوری وسایل گرمایشی غیر ایمن می تواند در این پویش شرکت کند و متولی آن هم سازمان نوسازی مدارس است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با اعتبارات اندکی امکان برچیده شدن وسایل گرمایشی غیر ایمن وجود دارد، گفت: آموزش و پرورش در 2 هفته اخیر 5 هزار بخاری استاندارد را برای مناطق سردسیر محروم ارسال کرد.
بطحایی با اشاره به نقش مثبت خیران مدرسه ساز افزود: در مهر امسال 50 درصد کلاس ها توسط خیران ساخته شد.

 

ادامه دارد.

مطالب مشابه




موضوعات داغ امروز


فیلم فضای مجازی تلویزیون زنان والیبال بیماری یورو سردار آزمون ویدیو گرگان نوروز پزشک بارداری عادل فردوسی پور اخبار فرهنگی سقط جنین سیلاب انیمیشن شیر مادر عفونت اوکراین قاعدگی ناباروری ترکیب رسمی استان گلستان علی ضیا زایمان زودرس لینک مستقیم گنبدکاووس روانشناس امروز تولد کیه عکس نوشته dlroozane عصر جدید تهوع علی فروغی دانلود روزانه آق قلا لینک مستقیم 2 کمکی دانلود انیمیشن با لینک مستقیم دانلود انیمیشن دانلود رایگان انیمیشن دانلود انیمیشن دوبله فارسی سقط یورو 2020 فوتونیوز دانلود انیمیشن جدید علیخانی سیل گلستان فوتونیوز تابناک Asemooniportal دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2018 و 2019 کروموزوم شبکه سوم سیما اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان مقدماتی یورو 2020 شیر دادن به نوزاد لوپوس مهدی میقانی فلج مغزی دانلود رایگان انیمیشن با لینک مستقیم طنز نوشته های خنده دار کورتاژ کردن هفته دهم بارداری زرد شدن پوست بیلی روبین خون هفته 38 بارداری پرتغال-اوکراین مقدماتی یورو 23 مارس دانلود انیمیشن 2017 کند ذهنی فوتونیو تابناک مراقبت های کورتاژ عوارض کورتاژ خطرات کورتاژ فیبرم درمان زردی در نوزادان بیلی روبین نوزاد عکس نوشته های غمگین 3 فروردین دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها 2017 دوبله فارسی دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2017 و دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دوبله فارسی دانلود بهترین انیمیشن های فرهادقائمی علائم زردی در نوزادان زردی در نوزادان چیست زردی در نوزادان نارس عوارض زردی در نوزادان ویژه برنامه تحویل سال عکس عاشقانه برای پروفایل جمشید مشایخی در بزرگان سینمای ایران بازی می‌کند توصیه جمشید مشایخی به جوانان علاقه‌مند بازیگری

به روایت تصویر


به روایت ویدئو