انتشار مجله «شهرنامه» از سر گرفته شد - مهر | نیوز پارسی

انتشار مجله «شهرنامه» از سر گرفته شد

منبع: مهر

بازدید: 2

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:42


دو جدید انتشار مجله «شهرنامه» پس از چندی توقف از سر گرفته شد و این مجله روی پیشخوان مطبوعات آمد.

انتشار مجله «شهرنامه» از سر گرفته شد

به گزارشخبرنگار مهر، دور جدید انتشار مجلهشهرنامهاز این هفته آغاز شد و شماره یازدهم آن همراه با گفتارها، یادداشت‌ها و مصاحبه‌هایی از چهره‌های سینمایی، فرهنگی، هنری و مدیریت شهری منتشر شده است. این مجله که رویکردش حوزه‌های شهری و شهروندی است، فعالیت خود را دو سال قبل با شعار «شهروندمحوری» آغاز کرده بود.

گفتگو با سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما با عنوان «سینما متری چند؟» یکی از مطالب مهم این شماره «شهرنامه» است که در آن به بررسی میزان دسترسی مردم به‌ویژه جوانان به امکانات فرهنگی و تفریحی برای گذران اوقات فراغت پرداخته شده است. ساداتیان در این گفتگو انتقادهایی به مدیران اجرایی کشور و سیاست‌های نادرست حوزه فرهنگ و سینما داشته و گفته است: ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت فقط ۲۰۰ سالن نمایش استاندارد و قابل قبول دارد.

در این شماره از مجله مذکور، همچنین گفتگویی با مصطفی سلیمی شهردار منطقه سه تهران درباره موضوعاتی همچون دسترسی عادلانه به خدمات و امکانات شهری در مناطق مختلف تهران، ضرورت نهادینه شدن فرهنگ دوچرخه‌سواری در میان همه شهروندان و نیز سبک زندگی شهری و شهروندی او به عنوان شهردار یکی از مناطق تهران منتشر شده است.

گفتگوی قابل توجه دیگری که در شماره یازدهمشهرنامهمنتشر شده، مربوط به سرانه تفریحی و سرگرمی در ایران است. این مصاحبه با محمدعلی گلستانی‌فرد فرماندار سابق مشهد و مدیرعامل یکهلدینگتفریحی انجام شده است. همچنین در این شماره از مجلهشهرنامه، یادداشت‌ها و گفتارهایی از محمودمنیعیبنیانگذار انجمن دوستداران تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس، تهران‌پژوهان و نیز چهره‌های فرهنگی و هنری همچون اکبر زنجان‌پور، بهزاد فراهانی، مرضیه برومند، سام قریبیان، افسانه بایگان،مهراوهشریفی‌نیا، آزاده صمدی و امید نعمتی درباره هویت و میراث شهر تهران، سبک زندگی شهری آنها و خاطراتشان از گذشته تهران منتشر شده است.

دوهفتهنامهشهرنامهکه انتشار خود را طی یک سال گذشته متوقف کرده بود، از نیمه دوم اسفند ۹۷ دور جدید فعالیت خود را با انتشار شماره یازدهم آغاز کرد.

این مجله با مدیرمسئولی مهدی جابری و سردبیری فرنوشآباو رسول مجیدی منتشر می‌شود.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو