بارش ۲۰ سانتی‌متری برف در خلخال/ کمترین بارندگی در شمال استان - مهر | نیوز پارسی

بارش ۲۰ سانتی‌متری برف در خلخال/ کمترین بارندگی در شمال استان

منبع: مهر

بازدید: 29

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:50


اردبیل – مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به بارش سنگین برف در جنوب این استان گفت: طی ساعات گذشته خلخال با بارش ۲۰ سانتی‌متری برف، بیشترین بارش را به خود اختصاص داد.

بارش ۲۰ سانتی‌متری برف در خلخال/ کمترین بارندگی در شمال استان

علی دولتی مهر در گفتگو باخبرنگار مهرافزود: با فعال شدن سامانه سرد و بارشی طی ۲۴ ساعت گذشته به جز شهرستان نمین، تمام شهرها و مناطق این استان شاهد بارش های متناوب به صورت برف و باران بوده است.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی بیشتر مناطق جنوبی و بخش هایی از مناطق مرکزی استان اردبیل را تحت تاثیر قرار داد، یادآور شد: با فعالیت این سامانه شاهد بارش برف سنگین در تمام شهرها و بخش هایی جنوبی استان بودیم.

مدیرکل هواشناسی استان شهرهای خلخال و کوثر را دارای بیشترین بارش برف طی این مدت و در بین شهرهای استان برشمرد و بیان داشت: براساس گزارش ایستگاه هواشناسی مستقر، در خلخال ۲۰ سانتی متر و در شهرستان کوثر ۱۱ سانتی متر برف باریده است.

وی میزان بارش در مناطق کوهستانی و برفگیر جنوب استان را بیش از این اعلام کرد و متذکر شد: در شهرستان نیر و در گردنه صائین واقع در منطقه مرکزی استان اردبیل نیز بارش دو سانتی متر برف گزارش شده است.

دولتی مهر بارش در سایر مناطق و شهرهای استان را به صورت باران عنوان کرد و یادآور شد: کمترین بارش ها با دو دهم میلیمتر در شمال استان اردبیل و در شهرهای پارس و بیله سوار بوده است.

وی با بیان اینکه بارش باران در اردبیل نیز یک میلیمتر بوده است، متذکر شد: سامانه بارشی که از روز گذشته در این استان فعال شده بود در حال عبور و خروج بوده و انتظار داریم روز سه شنبه جو آرامی را در منطقه شاهد باشیم.

مطالب مشابه