بازگرداندن ۱۳۸ دانش آموزبازمانده از تحصیل به چرخه علم ودانش - مهر | نیوز پارسی

بازگرداندن ۱۳۸ دانش آموزبازمانده از تحصیل به چرخه علم ودانش

منبع: مهر

بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:43


میناب - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میناب گفت: گروه‌های جهادی با کمک به ۱۳۸دانش آموز بازمانده از تحصیل زمینه بازگشت مجدد آنها را به چرخه علم و دانش فراهم کردند.

بازگرداندن ۱۳۸ دانش آموزبازمانده از تحصیل به چرخه علم ودانش

به گزارشخبرنگار مهر، طالب احمدی نیا صبح یکشنبه در نشست خبری با تشریح برنامه‌های خود در سال ۹۷ گفت: سال ۹۷ سالی پر از جنب جوش در حوزه‌های مختلف کشور بود و همه تلاش و تبلیغ دشمنان به سمت انزوای جمهوری اسلامی ایران قرار داشت وبا برنامه ریزی های خود سعی در بر هم زدن فضای اجتماعی و سیاسی کشور داشتند.

احمدی نیا بیان داشت: دشمنان با ترفندهای مختلف به دنبال آن بودند که فضای کشور را نا ایمن کنند اما با رشادت و مجاهدت نیروی‌های انقلابی در کشور ایران ۴۰ سالگی انقلاب را با صلابت جشن گرفتیم.

فرمانده ناحیه مقاومت و بسیج میناب عنوان کرد: مشارکت با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جشن ۴۰ سالگی انقلاب طومار و ریشه همه دسیسه‌های دشمنان را برچید و آنها به امیال شیطانی خود دست پیدا نکردند و در تلاش هستند تا در آینده با فتنه‌های جدیدی اقداماتی را انجام دهند و مردم را با چالش‌هایی روبرو کنند.

وی با بیان اینکه دشمن با دو هدف و برنامه تهاجم فرهنگی و فشار اقتصادی به دنبال وارد کردن فشار خود به جمهوری اسلامی ایران است افزود: آنها به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام و قرار دادن مردم در مقابل یکدیگر هستند و ما هم نیز بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید همه توانایی‌های خود برای نابودی دشمن بسیج کنیم.

احمدی نیا با اعلام گزارشی از اولویت‌های بسیج در سال ۹۷ گفت: حوزه فعالیت‌های بسیج در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی شامل قسمت‌هایی مختلفی است، اما از آنجایی که دشمن سعی بر وارد کردن فشار بر مردم داشت نقش این نیروهای انقلابی برای حضور و برطرف کردن مشکلات پر رنگ تر نشان داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میناب اظهار داشت: یکی از برنامه‌های محوری بسیج حضور در مناطق محروم با هدف محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم بود.

احمدی نیا گفت: این کار در گذشته هم صورت گرفته بود، اما در سال ۹۷ با تقویت آن خلائی که در حوزه خدمات رسانی عمومی و اجتماعی در حوزه مردم یاری به وجود آمده بو با حضور گروه‌های چاپی در این مناطق قوت گرفت و طرح‌های زیادی در حال شکل گیری است.

وی بابیان اینکه در شهرستان میناب ۲۵۰ گروه جهادی در قالب برنامه‌های مختلف تشکیل شده است اظهار داشت: این گروه‌ها با عضویت بیش از ۵ هزار عضو با محوریت کمک به محرومان و مردم یاری شکل گرفته‌اند تا علاوه با خدمات رسانی با انجام برنامه خیلی فرهنگی نقشه‌های دشمنان را هم سرکوب کنند.

احمدی نیا افزود: گروه‌های جهادی با فعالیت‌های خود بیش از یک میلیارد و ۵۰۱ میلیون تومان در راستای محرومیت زدایی و کمک به محرومین خدمات رسانی کرده‌اند که در این زمینه نقش خیرین و کمک‌های مردمی با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه شکل گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میناب عنوان کرد: در راستای علم و دانش نقش گروه‌های جهادی بی تأثیر نبوده وبا ورود به این عرصه و شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل بیش از ۱۳۸ دانش آموز که با علت‌های مختلف از تحصیل دور مانده بودند را به حوزه علم و دانش باز گرداندند.

احمدی نیا بیان داشت: در سال ۹۷ سپاه میناب ۶۳ واحد مددجویی را شروع به ساختن کرد که طی روزهای آینده ۲۰ واحد آن با حضور فرمانده سپاه امام سجاد هرمزگان واگذار می‌شود.

احمدی نیا به برگزاری دومین کنگره ملی ۱۲۶۰ شهید استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: این کنگره در شهرستان میناب با اجرای برنامه متنوع برگزار خواهد شد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو