با مصرف ویتامین B و اسید های چرب امگا 3 مغز خود را جوان نگه دارید | بیماری - آکاایران | نیوز پارسی
با مصرف ویتامین B و اسید های چرب امگا 3 مغز خود را جوان نگه دارید | بیماری

با مصرف ویتامین B و اسید های چرب امگا 3 مغز خود را جوان نگه دارید | بیماری


منبع: آکاایران

بازدید: 3

تاریخ: 1398/1/26

ساعت: 17:43


آکاایران: میزانامگا 3بر این مساله تاثیر می گذارد که آیا ویتامین های B می توانندکاهش مغزرا آهسته کنند یا خیر? برای دانستن جواب این سوال میتوانید در ادامه این مطلب باآکاایران همراه باشید تا روش های کاهشپیری مغزرا معرفی کنیم 

در حالی که تحقیقات پیش از این ثابت کرده بودند که مکمل های ویتامینی می تواند به کاهش رشد ذهنی افراد مسن با مشکلات حافظه کمک کند، یک تیم بین المللی در حال حاضر متوجه شده است که داشتن سطوح بالاتر اسیده ای چرب امگا 3 در بدن شما می تواند تاثیر ویتامین های B را افزایش دهد.

این تیم، بیش از 250 نفر را با اختلال شناختی خفیف (MCI) مطالعه کردند. MCI زمانی است که عملکرد مغز در پایین ترین حدی است که معمولاً برای دوران فرد انتظار می رود، اما برای مداخله در زندگی روزمره به اندازه کافی مهم نیست.در حالی که به اندازه جنون نیست، اما اگر درمان نشود اغلب به جنون تبدیل می شود.

کاهشپیری مغز 

ویتامین B واسیدهای چربامگا 3 برای کاهشپیری مغز

قبلاً متوجه شده ایم که ویتامین های B، قادر به کند کردن یا جلوگیری از ضعف مغز وکاهش حافظهدر افراد با MCI باشند. این در افرادی که سطح هوموسستین بالاتر از حد متوسط دارند، یک عامل مربوط به وضعیت ویتامین B است که ممکن است برای مغز سمی باشد.

دانشمندان ابتدا دریافتند که ارتباطی بین سطوح امگا 3، هوموسستین و سرعت مغزی وجود دارد. می خواستیم بفهمیم که آیا ویتامین های امگا - 3 و B ممکن است که برای جلوگیری از زوال شناختی با یکدیگر تعامل داشته باشند یا خیر.

در آغاز این مطالعه، به هر فرد مجموعه ای از آزمایش ها برای اندازه گیری شناخت آن ها داده شد و تست خون برای تعیین میزان اسیده ای چرب امگا 3 که معمولاً درماهی های چربیافت می شود، به دست آمد:

دوکوزاهگزانوئیک اسید (مرجع پشتیبانی مرجع) و ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA).شرکت کنندگان به دو گروه تصادفی تقسیم شدند، که یکمکمل ویتامینB یا قرص دارونما را در طول دو سال دریافت کردند.عملکرد شناختی آن ها نیز ارزیابی شد و نتایج در مقایسه با نتایج مبنا از ابتدای این مطالعه مقایسه شد. دریافتیم بر روی افرادی که سطح پایینی از امگا 3 دارند، ویتامین ها هیچ تاثیری نداشتند. اما برای افرادی که میزان امگا 3 بالایی دارند، ویتامین های B در جلوگیری از زوال شناختی در مقایسه با دارونماها بسیار موثر بودند.

پیری مغز استخوان

روش هایی برای کاهش پیری مغز  

این نتیجه که جزئیات کامل آن را در بخش سلامتنمناکخواندید ، یافته های قبلی ما را تکمیل می کند که ویتامین های B و امگا 3 باعث کاهش سرعت آتروفی مغز در MCI می شود.این تیم همچنین نشان داد که سطوح DHA ممکن است مهم تر از سطح EPA باشند، اگرچه هشدار می دهند که تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا مشخص شود که آیا این درست است یا خیر.

مرحله بعدی بررسی این مساله خواهد بود که آیا ارائه ترکیبی از ویتامین های B و مکمل های 3 می تواند MCI را به بیماریآلزایمرتبدیل کند یا خیر. این یک گام مهم در پیش گیری ازبیماری آلزایمراست. ما امید بالایی داریم که این قضیه کارساز باشد، اما بدست آوردن چنین مطالعاتی آسان نیست.این نتایج به ما کمک می کنند که از مصرف ویتامین های B بهره مند شویم و این نشان می دهد که آن ها تنها ممکن است شناخت را در افرادی که دارای سطح بالای امگا 3 در خون خود هستند، بهبود بخشند.

پیری زودرس مغز چیست

با این وجود، این یافته ها حاکی از آن است که برای برخی افراد مسن تر ترکیبی از مکمل هایروغن ماهیو ویتامین های B ممکن است به بهبود فکر و حافظه کمک کند.

همانطور که این مطالعه نشان می دهد، رابطه بین تغذیه وسلامت مغزپیچیده است و باید تلاش های تحقیقاتی زیادی را برای کمک به درک نقشی که رژیم غذایی و تغذیه می تواند در کاهش خطرزوال عقلایفا کند، ببینیم.

 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو