برای وزن گیری نوزاد، بهترین شیرخشک چیست؟ - نی نی بان | نیوز پارسی

برای وزن گیری نوزاد، بهترین شیرخشک چیست؟

منبع: نی نی بان

بازدید: 7

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:42


شیر مادر شاید بهترین غذای نوزاد باشد اما زمان‌هایی پیش می‌آید که شیر خشک جایگزین آن می‌شود.

شیر مادر شاید بهترین غذای نوزاد باشد اما زمان‌هایی پیش می‌آید که شیر خشک جایگزین آن می‌شود. نتایج نشان می‌دهد که نوزادانی که شیرخشک می‌خورند بهتر وزن می‌گیرند.
تحقیقات نشان می‌دهند که بیشتر شیرخشک‌‌های مصرفی بر پایه شیر گاو درست می‌شوند. این ممکن است یکی از دلایل وزن گرفتن نوزاد باشد.
آلیسون براونریگ در زمینه شیرخشک نوزادان می‌گوید: «شیرخشک اولین انتخاب من نبود. من شیر مادر را ترجیح می‌دادم. هر دو فرزند من نارس به دنیا آمدند و تا مدتی در بیمارستان نگهداری می‌شدند. تا زمانی که نوزادان مرخص شوند هر دو ترکیبی از شیرخشک و شیر مادر را دریافت می‌کردند.»
زمانی که نوزادان مرخص شدند براونریگ و همسرش زمان زیادی را صرف کردند تا بتوانند بهترین شیرخشک برای وزن گرفتن نوزاد را انتخاب کنند. آن‌ها به سرعت به این نتیجه رسیدند که شیرخشک بیمارستان را مصرف کنند. اما این شیرخشک انتخاب آسانی نبود. آن‌ها تنوع زیادی داشتند؛ تنوع در ویتامین‌ها و مواد تقویتی ارگانیگ، سویا و شیرخشک‌های پروتئین‌دار از پیش تجزیه شده.
 
مشکلات شیرخشک
تمام شیرخشک‌هایی که در بازار وجود دارند توسط سازمان غذا و دارو تایید شده‌اند. همه‌ی آن‌ها امن و موثر هسنتد. اگر نوزاد شیرخشک مصرفی را دوست داشته باشد وزن گرفتن و سلامت او تضمین شده است.
مشکل اصلی این‌جا است که نوزادانی که شیرخشک می‌خورند زیادی وزن می‌گیرند. معمولا این اضافه وزن در ادامه‌ی زندگی برای آن‌ها ادامه می‌یابد.
مدارک زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد نوزادان شیرخشک خوار به سرعت وزن می‌گیرند. این ریسک برای آن‌ها وجود دارد که در چهار ماه تا یک سال به چاقی دچار شوند.
با توجه به تحقیقاتی که در اروپا و آمریکا انجام شده، وزن‌گیری سریع نوزاد در چهار ماهگی تا یک سالگی، پنج برابر شانس چاقی در ۲۰ سالگی را افزایش می‌دهد.
همچنین دیگر تحقیقات بر روی کودکان نشان می‌دهد این کودکان بیشتر به بیماری‌های کبد، سطح بالای قند خون و کلسترول دچار می‌شوند.
 
دو شیرخشک، نتایج متفاوت
دانشمندان مرکز تحقیقات مونل در فیلادلفیا تحقیقی بر روی افزایش وزن متوسط شیرخشک‌های متفاوت را شروع کردند. آن‌ها شیرخشک‌های بر پایه‌ی شیر گاو را با شیرخشک‌های بر پایه‌ی پروتئین‌های هیدرولیسات را بررسی کردند. شیرخشک‌های بر پایه‌ی پروتئین‌های هیدرولیسات، پروتئین‌های تجزیه شده دارند و مناسب نوزادانی هستند که نمی‌توانند شیر گاو را تجزیه کنند.
جولیا منلا و تیم فیزیولوژلیست همراه او نوزادانی که شیرخشک می‌خوردند را بررسی کردند. او این بررسی را انجام داد و پس از هفت ماه به این نتیجه رسید: نوزادانی که شیرخشک بر پایه‌ی شیر گاو می‌خورند به طور متوسط یک کیلو بیشتر از شیرخشک‌های بر پایه‌ی پروتئین وزن کسب می‌کنند.
منلا می‌گوید: «کسب وزن پایین‌تری در نوزادانی با شیرخشک بر پایه پروتئین مشاهده شده است. چیزی در شیرخشک‌های بر پایه شیر گاو وجود دارد یا وجود ندارد که این تغییر را باعث می‌شود. ما امتحان کردیم و هر دو شیرخشک را به یک نوزاد دادیم. نوزادانی که شیرخشک بر پایه شیر گاو می‌خورند دیرتر سیر می‌شوند.»
تحقیق مانلا بر روی دلایل این نتیجه تمرکز نکرده است اما او ایده‌هایی دارد. در بزرگسالان مواد تجزیه شده پروتئینی در روده قرار می‌گیرند تا پایان وعده غذایی را اعلام کنند. این کار باعث می‌شود تا غذای کمتری بخورند و کالری کمتری وارد بدن کنند. همین ممکن است در نوزادان نیز پیش بیاید و به همین دلیل کمتر وزن بگیرند.
 
افزایش وزن آرام همراه با ریسک
مانلا می‌گوید در این زمینه مدرک مستدلی وجود ندارد که راه افزایش وزن کدام باشد. از جنبه‌های دیگر ممکن است والدین به نوزاد بیش از حد شیر دهند. بیشتر والدین اصرار دارند که بطری شیر آماده شده را مصرف کنند. نشانه‌های سیر شدن نوزاد را مدنظر نمی‌گیرند.
برخی از شیرخشک‌های خاص افزایش وزن را تعدیل می‌کنند اما تحقیقات بیشتری لازم است. چرا که افزایش وزن آرام نیز نشانه‌ی خوبی برای نوزاد نیست.
این نوزادان در دوره‌ی کودکی و بزرگسالی رشد کمتر عصبی و IQ پایین‌تری به نسبت شیرخواران دارند. شاید اضافه کردن تحقیقی بر روی والدین بتواند نتایج بهتری از این تحقیقات بدهد. بهتر است اگر شیرخشک را برای نوزادتان انتخاب می‌کنید همیشه با پزشک نتایج رشد را به اشتراک بگذارید. مراقب باشید تا نوزادتان بیش از حد وزن نگیرد یا وزن او ثابت نماند. در زمینه‌ی وزن گرفتن نوزاد واژه‌ی متوسط کلمه‌ی مناسبی است.

شیرخشک بر پایه شیر گاو
این شیرخشک‌ها حدود ۸۰ درصد بازار را تشکیل می‌دهند. معمولا والدین بیشتر این نوع شیرخشک را انتخاب می‌کنند. تمام آن را شیر گاو تشکیل نمی‌دهد و به نظر می‌آید هضم آن برای نوزاد راحت‌تر است.
 
شیرخشک بر پایه سویا
این شیرخشک مناسب والدینی است که می‌خواهند محصولات حیوانی استفاده نکنند. همچنین نوزادی که نمی‌تواند لاکتوز را هضم کند بهتر است از این شیرخشک استفاده کند. تحقیقات نشان داده‌اند نوزادانی که به شیرخشک بر پایه شیر گاو حساسیت نشان می‌دهند به این شیرخشک هم حساس هسنتد. به ندرت پیش می‌آید که والدین شیرخشک بر پایه سویا را انتخاب کنند.
شیرخشک بر پایه هیدرولیسات پروتئین

این محصول سوم که به شیرخشک پروتئین تجزیه شده معروف است برای نوزادان بهتر است. هضم آن آسان است. نوزادانی که به شیر گاو حساسیت دارند می‌توانند به خوبی این شیرخشک را هضم کنند. البته این شیرخشک‌ها گران‌تر هم هستند.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس بازی مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی فیلم عربستان سعودی علی لاریجانی تیم فوتبال پرسپولیس پرسپولیس تهران اخبار ورزشی هوآوی علی مطهری شکر پکن دانلود فیلم علی علیپور رپورتاژ آگهی دانلود فیلم با لینک مستقیم دلالان دانلود فیلم های دوبله فارسی با لینک مستقیم دانلود فیلم های دوبله فارسی دانلود فیلم های جدید با دوبله فارسی دانلود فیلم دوبله فارسی 720P دانلود فیلم دوبله فارسی 1080P دانلود فیلم دوبله فارسی تیم فوتبال پدیده حاجی دلیگانی قلم دوربین العین امارات پدیده شهر خودرو قاچاق دام IMDb دوبله فارسی سوگل طهماسبی تزیپی لیونی یحیی گل محمدی سرمربی First Man دانلود با لینک مستقیم رایگان آموزش سوئیچ بین صدای فارسی و انگلیسی دانلود صوت بصورت جداگانه کنیست فیلم First Man لیگ امارات گاریدو جشن تولد لاکچری دانلود فیلم First Man 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم First Man 2018 با لینک مستقیم ماورایی First Man 2018 خلاصه داستان First Man دانلود First Man دانلود دوبله فارسی فیلم First Man 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم نخستین انسان دانلود رایگان فیلم First Man 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی دانلود فیلم First Man دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورFirst Man دوبله فارسی فیلم نخستین انسان عکسهای فیلم First Man کاور First Man Psychokinesis Psychokinesis 2018 خلاصه داستان Psychokinesis دانلود Psychokinesis دانلود دوبله فارسی فیلم Psychokinesis 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم قدرت ذهنی دانلود رایگان فیلم Psychokinesis 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم Psychokinesis 2018 دانلود فیلم Psychokinesis 2018 دانلود فیلم Psychokinesis 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم Psychokinesis 2018 با لینک مستقیم دانلود فیلم Psychokinesis دوبله فارسی دانلود فیلم Psychokinesis دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم Psychokinesis دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورPsychokinesis دوبله فارسی فیلم قدرت ذهنی عکسهای فیلم Psychokinesis فیلم Psychokinesis کاور Psychokinesis

به روایت تصویر


به روایت ویدئو