برنامه‌های سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش - افکار نیوز | نیوز پارسی

برنامه‌های سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش

بازدید: 26

تاریخ: 1397/7/19

ساعت: 05:15


سخنگوی ارتش برنامه‌های سی و نهمین سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی این نهاد را تشریح کرد.

برنامه‌های سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش
به گزارشافکارنیوز،

امیر شاهین تقی‌خانی، سخنگو،معاونفرهنگی وروابط عمومیارتش در نشست خبری که صبح دیروز چهارشنبه 18 مهر، به مناسبت سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد،گفت: ارتش در روزهای ابتدایانقلاب اسلامیشرایط سختی داشت اما با نگاه بلند امام(ره) ماند تا حافظانقلابو کشور باشد.

وی ادامه داد: ارتش در دفاع از کشور همواره در صحنه حضور داشته و توانسته با اقتدار از کشور و انقلاب دربرابر دشمنان دفاع کند. 24 مهر ماه با پیشنهادمقام معظم رهبریو تایید امام خمینی(ره) روز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاسیس شد و توانست نقش موثری را در حوزه‌های فرهنگی، تربیتی و عقیدتی بردارد.

امیر تقی خانی در ادامه به دستاورد های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اشاره کرد و گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش موجب مردمی‌تر شدن ارتش و حضور در صحنه‌های مختلفخدمت رسانی به مردمشد از سوی دیگر این سازمان موجب ارتقاء سطح معنویت و حضور کارکنان در اعتکاف و راهپیمایی اربعین حسینی شده است.

وی افزود: خط شهادت همچنان بعد ازدفاع مقدسدر ارتش ادامه داشته و ما شاهد جانفشانی کارکنان ارتش در عرصه های مختلف هستیم.

سخنگوی ارتش با بیان اینکه رشد و گسترش فرهنگ اسلامی در ارتش، وظیفه اصلی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است، عنوان کرد:رشدکم‌نظیر تعداد معتکفین در ارتش که تنها در سال گذشته 20 هزار نفر از نیروها و خانواده‌های آنان در این فریضه الهی شرکت کردند، نشانه تقویت ایمان و اعتقاد در ارتش است؛ در حال حاضر 20 هزار فعال قرآنی و 10 هزار فعال در حوزه حدیث در ارتش وجود دارد.

امیر تقی‌خانی با اشاره به برنامه های برنامه‌های امسال سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسب 24 مهر که سالروز تشکیل این سازمان است، گفت: تبیین و تشریح جایگاه ارتش معنویت محور در 372 تریبوننماز جمعهدر روز 20 مهر، رونمایی از تمبر یادبود فرمان امام خمینی(ره) در تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، حضور درحرم مطهرامام خمینی(ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و انقلاب، کلید خوردن 10 طرح تبلیغی آموزشی و بصیرت‌افزایی، برپایی مسابقات تمرکزی نهج‌البلاغه و همچنین اجرای طرح‌های نو آموزشی با بهره‌گیری از فضای مجازی، از جمله برنامه‌های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسبت سالروز 24 مهر است.

 

مطالب مشابه