برهم صالح خواستار رفع موانع همکاری اقتصادی با ایران شد - پارس تودی | نیوز پارسی

برهم صالح خواستار رفع موانع همکاری اقتصادی با ایران شد

منبع: پارس تودی

بازدید: 8

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:33


برهم صالح خواستار رفع موانع همکاری اقتصادی با ایران شد

رئیس جمهوری عراق خواستار رفع موانع همکاری های اقتصادی و بازرگانی بخش های دولتی و خصوصی ایران و عراق شد.

به گزارشپارس تودی، «برهم صالح» در دیدار «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با وی، از توافقات انجام شده میان بانک های مرکزی دو کشور در جریان سفر جاری همتی به عراق، ابراز خرسندی کرد.

در این دیدار که «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشت، صالح همچنین گفت که مذاکرات دو کشور برای رفع موانع همکاری ها باید ادامه یابد و دولت از آن حمایت خواهد کرد. 

در این دیدار همچنین آخرین وضعیت روابط اقتصادی و پولی میان دو کشور و اهمیت توسعه تبادلات تجاری ایران و عراق مورد تاکید قرار گرفت. 

تقویت روابط دو کشور در همه عرصه ها از طریق شراکت و همکاری مثمر ثمر از جمله حمایت از روند توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی از دیگر محورهای مطرح شده در این دیدار بود.

«عبدالناصر همتی» رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر سه شنبه در راس هیاتی وارد بغداد پایتخت عراق شد و مورد استقبال «علی العلاق» رییس کل بانک مرکزی این کشور قرار گرفت.

 شب گذشته پس از چندین ساعت مذاکره میان هیات های دو طرف، توافقنامه سازوکار پرداخت مالی میان ایران و عراق از سوی رئیسان کل بانک های مرکزی دو کشور امضا شد.

رئیس کل بانک مرکزی روز چهارشنبه و در دومین روز سفر خود همچنین با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد و همچنین در نشستی با فعالان تجاری و بانکی ایران و عراق از نزدیک با مسائل و مشکلات آنان آشنا شد.113/118