بهبود کمر دردهای مزمن با تحریک مغز - مشرق نیوز | نیوز پارسی

بهبود کمر دردهای مزمن با تحریک مغز

منبع: مشرق نیوز

بازدید: 18

تاریخ: 1397/8/20

ساعت: 04:04


پژوهشگران آمریکایی دریافته‌اند که می‌توان با تحریک ناحیه خاصی از مغز، به کاهش درد مزمن کمر کمک کرد.

بهبود کمر دردهای مزمن با تحریک مغز

به گزارش مشرق به نقل از ساینس‌دیلی، پژوهشگران دانشکده پزشکی "دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل" (UNC) در پژوهشی نشان داده‌اند که می‌توان با متمرکز کردن جریان الکتریسیته بر یک ناحیه از مغز، ریتم‌های آن ناحیه را افزایش داد تا به این ترتیب، نشانه‌های مرتبط با درد مزمن کمر کاهش یابند.

این پژوهش نشان می‌دهد که پزشکان می‌توانند در آینده، بخش‌هایی از مغز را با راهبردهای درمانی غیرتهاجمی مانند "تحریک جریان مستقیم درون‌جمجمه‌ای" (tACS)، هدف قرار دهند.

"فلاویو فرولیچ" (Flavio Frohlich)، استادیار روان‌پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی و از نویسندگان این پژوهش گفت: ما در چند سال اخیر، مقالات بسیاری در مورد تحریک مغز منتشر کرده‌ایم اما این نخستین باری است که ناحیه مغزی مربوط به درد مزمن را مطالعه و عناصر آن را به طور کامل مشخص کرده‌ایم. ما موفق شدیم با هدف قرار دادن ناحیه خاصی از مغز، فعالیت این ناحیه را افزایش دهیم و ذخیره کنیم. این افزایش، با کاهش چشمگیری در نشانه‌های درد مرتبط بود.

بیشتر بخوانید:

علت «افسردگی» در فصول پاییز و زمستان چیست؟

"جولیانا پرایم" (Julianna Prim)، از فارغ‌التحصیلان دانشگاه کارولینای شمالی گفت: اگر تحریک مغز بتواند به افراد مبتلا به درد مزمن کمک کند، به یک روش درمانی غیرتهاجمی و کم‌هزینه تبدیل می‌شود که نیاز به داروهای مسکن دارای عوارض جانبی را برطرف می‌کند.

پرایم و همکارانش، ۲۰ بیمار مبتلا به درد مزمن کمر را مورد بررسی قرار دادند و هر شرکت‌کننده داوطلب شد دو جلسه ۴۰ دقیقه‌ای را بین یک تا سه هفته به درمان اختصاص دهد.

پژوهشگران در طول همه جلسات، الکترودهایی را به جمجمه بیماران متصل کردند. آنها در جلسه نخست، قشر سوماتوسنسوری مغز را با استفاده از روش تحریک جریان مستقیم درون‌جمجمه‌ای، هدف قرار دادند تا امواج آلفا را به طور طبیعی در این ناحیه افزایش دهند.

هنگامی که پرایم و گروهش، شرکت‌کنندگان را دوباره بررسی کردند، متوجه کاهش قابل‌توجه درد در طول جلسات شدند. حتی برخی از شرکت‌کنندگان، هیچ دردی را پس از این جلسات احساس نمی‌کردند.

فرولیچ افزود: این پژوهش، مثال بی‌نقصی از همکاری دانشمندان و پزشکان ارائه می‌دهد. برای ابداع درمان‌ها و راهبردهای پیشگیری بهتر، استفاده از روش‌های جدیدی که به همکاری پژوهشگران منجر می‌شود، اهمیت بسیاری دارد.

نتایج این پژوهش، در مجله " Journal of Pain" به چاپ رسیده و قرار است این هفته در کنفرانس انجمن علوم اعصاب در سن‌ دیه‌گو ارائه شود.

منبع: ایسنا

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


استقلال جهان هند سامسونگ اپل خبرگزاری حوزه موبایل لیبی سودان نقاشی نوآوری لاستیک تکنولوژی عباس عبدی سید حسین حسینی کوالکام بمب سیدمهدی رحمتی روغن موتور رنگ آمیزی آسانژ آلرژی در نوزادان همایش دکترین مهدویت مرکز فقهی ائمه اطهار عفونت در نوزادان Brad Pitt واکسن نوزادان عکس هایی از زندگی کاری کارگر سنگ تراش لرستانی تصاویری جالب از کوچک ترین مرد جهان زنی با پاهای ۷۰ کیلو گرمی عکس تصاویری از عشق گربه به طوطی محمد علی یحیوی ترسناک ترین آسانسور جهان عکس عکسهای جالب هنرنمایی های زیبا و دیدنی با موتور ساختار مغز دخترا کشف شد عکس عکسهای دیدنی از گاو تک شاخ و 3 شاخ عجیب ترین زمین فوتبال عکس عکسهای جالب و دیدنی روز 18 خرداد 1390 عکس‌هایی از فیلم گشت ارشاد خبر مهم آنجلینا جولی معتاد شد عکس عکس های افراد معروف در فرودگاه ها عکسهایی از مراسم عروسی هیفا وهبی آخر عاقبت تام و جری مثل میگ میگ معلوم شد عکس عکس هایی از چپ‌ دست‌ های معروف سینمای هالیوود مصاحبه یحیوی تصاویر جالب و دیدنی از مجسمه های شنی عکس های زیبا ترین زنان جهان ساخت قاب عکس نقاشی جنگل نقاشی عقاب نقاشی کبوتر نقاشی طاووس نقاشی قو ایمنی در نوزادان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو