بهترین روش برای برخورد و کنار آمدن با همسر لجباز چیست!؟ | مشاوره خانواده - آکاایران | نیوز پارسی
بهترین روش برای برخورد و کنار آمدن با همسر لجباز چیست!؟ | مشاوره خانواده

بهترین روش برای برخورد و کنار آمدن با همسر لجباز چیست!؟ | مشاوره خانواده


منبع: آکاایران

بازدید: 1

تاریخ: 1398/1/27

ساعت: 04:11


اگر بین زوجین لجبازی ایجاد گردد و هیچکدام از موضع خود پایین نیایند ، زندگی آنان رو به تعارض خواهد رفت و با به دنیا آمدن فرزند کار بسیار مشکل تر می شود و فرزند دچار اختلالات اضطرابی می گردد. اما بهترین رفتار هنگام مواجه شدن با لجبازی همسر چیست ؟

آکاایران :لجبازی خصوصیت شخصی است که باعث سرزدن رفتارهای بچگانه در بزرگسالان می شود. در زندگی مشترک وقتی پایلجبازی همسربه میان می آیدحل مشکلاتزناشویی کمی دشوار به نظر می رسد. برخی از زوجین در سالهای ابتداییازدواجشان براینشان دادنقدرت خود به یکدیگر بازی خطرناکی را به نام لجبازی در پیش می گیرند. این افراد می پندارند که اگر مطابق میل همسر خود عمل کنند، باید تا آخر عمر حرف شنو و مطیع همسرشان شوند.

علت لجبازی همسرتان چیست؟

عدمخود باوریو نداشتناعتماد به نفس

از علت های که سبب ایجاد لجبازی می شود عدمخود باوریو نداشتناعتماد به نفسکافی است زیرا افرادی که دارایاعتماد به نفسکافی نیستند سعی دارند به صورت لجبازی اقتدارشان را به دیگران نشان دهند.

لحن صحبت کردنو گفت و گوی طرفین

یکی دیگر از عواملی که می تواند سبب لجبازی گرددلحن صحبت کردنو گفت و گوی طرفین است زیرا در برخی مواقع لحن صحبت خانم و یا آقا بسیار تند و با کنایه است، که ممکن است طرف مقابل را بر سر لج بیاندازد.

 

راهکارهایی برای از بین بردن لجبازی همسر:

اگر همسر لجبازی دارید باید در رفتارتان یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان سر لج نیفتد و با شما لجبازی نکند.

سکوت کنید

بهترین برخورد با لجبازی همسر، در لحظه اول سکوت کردن می باشد زیرا در صورت خشمگین شدن در برابر این حالت لجبازی همسر بیشتر و بیشتر می شود. پس بهتر است در هنگام ایجاد حالت لجبازی در همسرتان، در آن لحظه با او مدارا نمایید.

از کلمات منفی استفاده نکنید

استفاده از لحن و کلمات منفی و همراه با کنایه تنها منجر به بالا رفتن لجبازی همسرتان می شود.دوستانه و با لحنی محبت آمیز با او صحبت کنید.

بحث نکنید

در زمانی که همسرتان به لجبازی با شما پرداخت ، با او بحث نکنید تا عصبانی نشود.

او را به آرامش دعوت کنید

در لحظه لجبازی ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و بخشمگین نشوید و سپس سعی کنید همسر لجبازتان را به آرمش دعوت کنید.

همسرم لجباز است

 

از همسرتان درست انتقاد کنید

ویژگی های منفی همسرتان را طبق مهارت های انتقادپذیری به او بگویید و او را تحقیر نکنید زیرا اگراو متوجه تحقیر از طرف شما شود ، لجبازیش بیشتر و بیشتر می شود.

در موقعیت مناسب از همسرتان انتقاد کنید

در یک موقعیت مناسب که همسرتان در شرایط جسمانی و روحی متعادل قرار دارد به گفتن ویژگی های منفی همسرتان بپردازید و ویژگی های منفی او را بیان کنید.

در مواقععصبانیتهمسرتان با او صحبت نکنید

اگر هنوز همسرتان عصبانی است تا زمان فروکش شدنعصبانیتش درباره موضوعی که لجبازی همسرتان را برانگیخته کرده است، صحبت نکنید.

اعتماد به نفس همسرتان را بالا ببرید

تمرین کنید که ویژگی های مثبت همسرتان را به او یاد آوری کنید تا اعتماد به نفسش بالاتر برود.

در انجام کارهای مثبت تحسینش کنید

همسرتان را به دلیل انجام دادن کارهای مثبت، هر چند کارهای کوچک و کم اهمیت تر، تحسین کنید.

با همسر لجبازم چه کنم

 

نیازهای روانی- اجتماعی همسرتان را برآورده کنید

نیازهای روانی- اجتماعی همسرتان را شناسایی کنید و آنها را برورده سازید.

اجازه دهید همسرتان تخلیه هیجانی شود

اگر در حالت لجبازی همسرتان مدت طولانی را به بحث کردن و حرف زدن پرداخت، اجازه بدهید که کامل حرفهایش را بزند تا تخلیه هیجانی بشود.

یک فعالیت آرامبخش انجام دهید

اگر تحمل لجبازی همسرتان را ندارید ، برایرسیدن به آرامشنسبی فعالیت آرامبخشی ماننددوش گرفتن؛، تنفس عمیق یا ریلکسیشن را انجام دهید

جمله ها را با فاعل من شروع کنید

جملاتتان را در صحبت کردن با همسرتان با تو آغاز نکنید زیرا فاعل تو، مقصر بودن و یا سرزنش کردن را نشان می دهد پس بهتر است جمله ها با فاعل من آغاز شود.

راه های برخورد با مرد لجباز

گاهی بی توجهی

برخی مواقع اهمیت ندادن به نظرات او برای دانستن نا پسند بودن رفتارش لازم است. البته درباره مسائل بااهمیت چنین اقدامی انجام ندهید.درباره مسائل جزئی گاهی نظر خودتان را اعمال کنید تا به تدریج به او نشان دهید که هر کس نظرهای خودش را دارد و حق دارد نظرش را در زندگی اعمال کند. 

 

 

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


ایران استقلال اقتصاد پاکستان فیلم اصلی سامسونگ اپل اخبار اقتصادی خبرگزاری حوزه کد ویدیو پلی‌استیشن 4 موبایل لیبی سودان نوآوری Sony تکنولوژی عباس عبدی سید حسین حسینی کوالکام قرارداد سیدمهدی رحمتی روز ارتش پلی استیشن 3 پلی استیشن 5 آسانژ Playstation 5 کمپانی سونی آلرژی در نوزادان همایش دکترین مهدویت مرکز فقهی ائمه اطهار عفونت در نوزادان اخبار کنسول های بازی کمپانی مایکروسافت Brad Pitt واکسن نوزادان کمپانی AMD محمد علی یحیوی مصاحبه یحیوی عکس‌هایی از فیلم گشت ارشاد خبر مهم آنجلینا جولی معتاد شد عکس عکس های افراد معروف در فرودگاه ها عکسهایی از مراسم عروسی هیفا وهبی آخر عاقبت تام و جری مثل میگ میگ معلوم شد عکس عکس هایی از چپ‌ دست‌ های معروف سینمای هالیوود کمپانی Sony ساخت قاب عکس رژه موشک ایمنی در نوزادان سهم ایران تنها یک دهم درصد از بازار روسیه است اعلام رسمی ساخت کنسول نسل جدید خود پلی استیشن 5 قیمتی کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد داشت لیست بازی‌های افشا شده‌ی هنگام عرضه‌ی این کنسول رویداد E3 2019 تجارت ترجیهی

به روایت تصویر


به روایت ویدئو